Přejít na obsah

Výstup do b.c Mount Everestu a jiné krásné kopečky


Doporučené příspěvky

Tip na film

nevim, zda-li je to nekde dostupne a uz to tu nahodou nebylo :-), v ramci jihlavskeho festivalu se vysila film Stena stinu

https://www.csfd.cz/film/866440-stena-stinu/prehled/

O vyprave na Jannu, je to primarne o lidech a hory jsou spise jako kulisa ale stoji to za to, je to super. Doporucuji

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 hodinami, African napsal:

Dík za link. Nerád používam silné slová, ale tie Holečkove fotky v článku sú popiči. Si sem dovolím jednu dať:

5NbBhF.jpeg?fl=cro,0,0,1280,1085%7Cres,1

Úplne tam som.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No jo, Mára to je divoch :thumbsup_anim: Škoda, že mu letos vypadla sezóna, mohli být na světě další velké věci. Dodnes vzpomínám na naše setkání v Kathmándů, neuvěřitelný a strašně hodný borec, kterého můžeš poslouchat celou noc a dál a dál...no zážitek veliký, který bych přál každému, kdo se zajímá o kopce, vždyť to tady vlastně melu stále dokola, jak mě to dostalo :D A tak si teď tak pro sebe broukám, jestli nám s klukama ten Nepál 2021 vůbec dopadne, se to krátí rychle a my máme co nevidět letět :wacko: Kurňa, asi se dám na modlení...Ty už se asi taky klepeš, co? :cheers:

http://marekholecek.cz/projekty.htm

Manaslu 5.JPG

Manaslu 3.JPG

Manaslu 6.JPG

Manaslu 2.JPG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak mi gatě Pinguin Gelanots po osmi letech tvrdé dřiny začali pouštět vodu, ale tedy překvapení obrovské, výborné gatě. A zrovna Hudy má docela skvělé slevy a jelikož poslední dobou ujíždím na Milletu, tak jsem tam zrovna jedny chňapnul. Ale je to spíš takový hardcore, tak až pojedu kolem kluků v Pinguinu, tak tam s nimi vymyslím nějakou lehčí verzi, jako opravdu Gelanots za jedničku s velkou hvězdičkou 👍 A na Hudy to tedy mizí před očima...tak mrkněte :cheers:

https://www.hudy.cz/k-expert-gtx-pants-men?variant=1141&size=11638

_20201111_184040.JPG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, African napsal:

Tak mi gatě Pinguin Gelanots po osmi letech tvrdé dřiny začali pouštět vodu, ale tedy překvapení obrovské, výborné gatě.

Čo je na tom prekvapivé? Gelanots je PU membrána, takže sa po tých 7-8 rokoch rozpadá. Je to vlastnosť, treba s tým rátať. Goráč je PTFE (teflon), ten tak nestarne a vydrží v podstate celý život, len ho treba správne používať a starať sa o neho. Zasa má iné nevýhody...

Tá reštika na poslednej fotke je Bon Appetit nad pekárňou v centre Thamelu?

Začiatkom týždňa som debatoval s jedným ruským známym, čo sme spolu absolvovali niektoré časti trekov. Má dcéru vo veku môjho najmladšieho syna, možno na jar pôjdeme s deckami EBC trek. Aj tak mi s tým mladý píli uši dvakrát do týždňa, a keď bude mať parťáčku, tak ich snáď ani nedobehneme... Keď už bude overená vakcína, nebude dôvod tam neísť. A možno už bude dokončená aj cesta až do oblasti Lukly, takže odpadne prelet tými neistými vnútroštátnymi linkami... Inak medzinárodné letisko je vraj už otvorené, len lietadiel je málo, nič dokopy nelieta.

Ama Dablam (môj top kopec č. 2 :D )

50570801_IMG_90331.thumb.jpg.efd00168dbf414d971ec095f1435e61c.jpg

517720005_IMG_92481.thumb.jpg.da4621e98b1ba0f5480d2e4ce86f8417.jpg

Vľavo osemtisícovka Čo Oju:

896792892_IMG_97331.thumb.jpg.2ab1994373e22914e236161c16a513a7.jpg

Everest z päťtisícovky Gokyo Ri:

2033098145_IMG_98391.thumb.jpg.be11354c52eb7a79280b1904b58043cb.jpg

637588256_013231.thumb.jpg.ab94b2436780712b2121a7614dd13548.jpg

Upraveno uživatelem wawrik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mozna to sem uplne nepatri, ale houfuji se tady lidi, kteri maji zkusenosti. Hledam novou nepromok bundu. Na co ji chci? Tury v ceskoslovenskych horach, vychazky v prirode, parkrat za zimu lyze, sanky s deckama. Provoz asi podzim-jaro. Proste univerzal, pouzitelny vsude kde by mohlo byt vlhko az mokro. Dlouho jsem se po nicem takovem nedival, tak se moc neorientuju. Nechci zateplenou, jen vrchni skorapku, ktera bude v batohu cekat na dest, nebo v zime bude rovnou na necem co hreje. Videl jsem par lehkych goretexu, ale prijde mi to jak igelit. Vzhledove i pocitove. Navic vypadaji ze se roztrhnou i jen pohledem. Muzete doporucit neco do ceho netece, dycha to a nerozskubne se to uz pri oblikani? Cenove max 10.000,- Kčs? Cim min tim lip :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 minutou, nickolas napsal:

Mozna to sem uplne nepatri, ale houfuji se tady lidi, kteri maji zkusenosti. Hledam novou nepromok bundu. Na co ji chci? Tury v ceskoslovenskych horach, vychazky v prirode, parkrat za zimu lyze, sanky s deckama. Provoz asi podzim-jaro. Proste univerzal, pouzitelny vsude kde by mohlo byt vlhko az mokro. Dlouho jsem se po nicem takovem nedival, tak se moc neorientuju. Nechci zateplenou, jen vrchni skorapku, ktera bude v batohu cekat na dest, nebo v zime bude rovnou na necem co hreje. Videl jsem par lehkych goretexu, ale prijde mi to jak igelit. Vzhledove i pocitove. Navic vypadaji ze se roztrhnou i jen pohledem. Muzete doporucit neco do ceho netece, dycha to a nerozskubne se to uz pri oblikani? Cenove max 10.000,- Kčs? Cim min tim lip :D

Podívej se na Tilak a jejich bundy s Goretex Pro, jde o 3 vrstvý Gore-tex, který je vhodný i v kombinaci s těžkým batohem. Horolezci ho používají i na lezení, kde dostává od skal čouda. Já mám model Stinger Pro ve velikosti XL, minulý rok nová, jestli chceš, tak za osmičku ti ji pošlu 🙂 Chci vyzkoušet Raptora. 

Tilak je česká značka a hadry opravdu šijí v Šumperku a rád je podporuji nákupem, mají 5 let záruku a jsou fajn 🙂

Kamarád má od nich model Raptor už 17 let

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 20 minutami, wawrik napsal:

Čo je na tom prekvapivé? Gelanots je PU membrána, takže sa po tých 7-8 rokoch rozpadá. Je to vlastnosť, treba s tým rátať. Goráč je PTFE (teflon), ten tak nestarne a vydrží v podstate celý život, len ho treba správne používať a starať sa o neho. Zasa má iné nevýhody...

Tá reštika na poslednej fotke je Bon Appetit nad pekárňou v centre Thamelu?

Začiatkom týždňa som debatoval s jedným ruským známym, čo sme spolu absolvovali niektoré časti trekov. Má dcéru vo veku môjho najmladšieho syna, možno na jar pôjdeme s deckami EBC trek. Aj tak mi s tým mladý píli uši dvakrát do týždňa, a keď bude mať parťáčku, tak ich snáď ani nedobehneme... Keď už bude overená vakcína, nebude dôvod tam neísť. A možno už bude dokončená aj cesta až do oblasti Lukly, takže odpadne prelet tými neistými vnútroštátnymi linkami... Inak medzinárodné letisko je vraj už otvorené, len lietadiel je málo, nič dokopy nelieta.

Ano, Bon Appetit ;) Jinak překvapením jsem myslel, že to vydrželo strašně dlouho. Nevím jak myslíš zpravidla používat GTX, ale plná funkčnost je okolo osmi let malý zázrak. Dneska už je vymáklej, protože vědí v jakých místech zesílit, kde dát navrch kevlar, atd. takže životnost se prodlužuje, ale i tak je malý zázrak mít hadr osm let a více let. Anebo nakupuji ve špatných krámech a je na čase zajít do Lídlu :cheers: 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 40 minutami, moco napsal:

Podívej se na Tilak a jejich bundy s Goretex Pro, jde o 3 vrstvý Gore-tex, který je vhodný i v kombinaci s těžkým batohem. Horolezci ho používají i na lezení, kde dostává od skal čouda. Já mám model Stinger Pro ve velikosti XL, minulý rok nová, jestli chceš, tak za osmičku ti ji pošlu 🙂 Chci vyzkoušet Raptora. 

Tilak je česká značka a hadry opravdu šijí v Šumperku a rád je podporuji nákupem, mají 5 let záruku a jsou fajn 🙂

Kamarád má od nich model Raptor už 17 let

Stinger Pro, potazmo goretex Pro mam v hledacku. Jde mi i o ostatni materialy, ktere se dnes honosi podobnymi parametry. Je to fakt, nebo jen reklama? Osobni zkusenosti? Vlastne mam super gate od The North Face, gorac to neni ale funguji vyborne. Musim mrknout co v nich vlastne je. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 49 minutami, nickolas napsal:

Mozna to sem uplne nepatri, ale houfuji se tady lidi, kteri maji zkusenosti. Hledam novou nepromok bundu. Na co ji chci? Tury v ceskoslovenskych horach, vychazky v prirode, parkrat za zimu lyze, sanky s deckama. Provoz asi podzim-jaro. Proste univerzal, pouzitelny vsude kde by mohlo byt vlhko az mokro. Dlouho jsem se po nicem takovem nedival, tak se moc neorientuju. Nechci zateplenou, jen vrchni skorapku, ktera bude v batohu cekat na dest, nebo v zime bude rovnou na necem co hreje. Videl jsem par lehkych goretexu, ale prijde mi to jak igelit. Vzhledove i pocitove. Navic vypadaji ze se roztrhnou i jen pohledem. Muzete doporucit neco do ceho netece, dycha to a nerozskubne se to uz pri oblikani? Cenove max 10.000,- Kčs? Cim min tim lip :D

S tímto rozpočtem už cokoli od renomovaných značek. Tilak je super, pokud ti bude pasovat. Já mám pátým rokem předchůdce tady ty Light od Milletu a na pohodu...používají ho horské služby ve Francii, takže asi něco zkousne, je tedy pravda že fasují každý rok funglovku :D A pokud budeš makat, potit se budeš ve všem....základ je mít otevírací podpažáky, čím víc, tím lépe. 

https://www.hudy.cz/kamet-light-gtx-jacket-men?variant=1615&size=14480

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, nickolas napsal:

Proste univerzal, pouzitelny vsude kde by mohlo byt vlhko az mokro. ... jen vrchni skorapku, ktera bude v batohu cekat na dest, nebo v zime bude rovnou na necem co hreje.

Najprv si treba urobiť jasno v tom, čo chceš. Univerzálne bundy sú ťažšie (300-500 g), ale odolnejšie, majú kopec vetraní, sťahovaní všetkého možného, dá sa v nich stráviť dlhý čas, ale v menšej intenzite. No ak má - ako píšeš ďalej - v batohu čakať na dážď, to sa dosť prenesie, na to sú zasa lepšie záložné bundy.

Dobré odolné a protitankové bundy sú napríklad z Goretexu Pro, majú plus-mínus toho pol kila, slušne dýchajú, ale keď sa budeš prebíjať cez záveje a diery v kosodrevine, spotíš sa celkom rýchlo. Sú tvrdšie a trochu ťažšie sa v nich hýbe (nič hrozné, len popisujem rozdiel od ľahkých záložiek). Cenovo sú okolo 200-500 €.

Dobré záložné a výkonné bundy sú väčšinou z PU membrány, platí čo som písal vyššie - vydržia 7-10 rokov a musíš ju vymeniť. Zasa skvelo dýchajú (lepšie ako GTX) sú tenšie a lepšie sa v nich hýbe. Často nemajú ani odvetrané podpažie (čo zasa veľmi nevadí, lebo sú priedušnejšie), majú strih viac na telo a sú veľmi kompaktné. Majú minimum švov aj vreciek, často malých (nový telefón som vyberal podľa toho, či sa mi vlezie do náprsného vrecka :D ). Ja som časom prešiel na bundy práve tohoto typu - moja Montane Minimus 777 má 140 gramov, dá sa zbaliť do vlastného vrecka a celé sa to vlezie do dlane. Nezdá sa to, ale je to obrovská výhoda - mám ju pri sebe stále, trebárs aj vo vrecku nohavíc. Vôbec o nej neviem, takže nemusím rozmýšľať, či ju budem alebo nebudem na nejakom akokoľvek krátkom výlete potrebovať. To veľkú a neforemnú goráčovku si človek dvakrát rozmyslí, či si ju vôbec zbalí.

(Fotka z tej linkovanej recenzie na svetoutdooru.cz:)

velikost-sbalene-bundy-montane-minimus-7

Ľahké PU membrány si dávajú výrobcovia robiť „na kľúč“, takže neznáma značka membrány nemusí byť na škodu. Cenovo sú okolo 150-200 €. Pokojne by som sa pozrel na ultralight outdoor gear a išiel od najľahších, či tam nájdem niečo vyhovujúce strihom a parametrami...

Dobrý allround kompromis je GTX Active. Nie je taký protitankový ako Pro, ale napriek tomu je dostatočne odolný a oproti nemu lepšie dýcha. Značka/výrobca už je celkom jedno, ten spomínaný Tilak je dobrý nápad. Strihy má skôr užšie.

Potom sú ešte špecializované PU membránovky, napríklad pre bežcov. V porovnaní s bežnými PU membránami trochu menej dýchajú, zhruba ako tie goráče, zato sú strečové a sú oveľa menej „šušťákovejšie“. Materiál je to o dosť príjemnejší, ale je zasa menej odolný. Príklad je trebárs OMM Kamleika, mám z toho matrošu nohavice na bežné dažďové výšľapy, keď ich musím mať stále na sebe. Ale na dlhé túry, keď viem, že ich na seba dám len občas a na krátko, beriem do batohu igelitózny GTX Paclite.

 

před 38 minutami, African napsal:

Jinak překvapením jsem myslel, že to vydrželo strašně dlouho.

Aha, ja som ťa pochopil naopak - že ti vydržala málo :D

Upraveno uživatelem wawrik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 20 minutami, nickolas napsal:

Stinger Pro, potazmo goretex Pro mam v hledacku. Jde mi i o ostatni materialy, ktere se dnes honosi podobnymi parametry. Je to fakt, nebo jen reklama? Osobni zkusenosti? Vlastne mam super gate od The North Face, gorac to neni ale funguji vyborne. Musim mrknout co v nich vlastne je. 

Na trhu jsou teď dva top hráči.... Gore-tex a Japonský laminát (PU)... ať mě když tak zkušení opraví. Každy má pro a proti, já pročetl hromadu a sáhl pro Gore Pro, protože je prej nej co se týče trvanlivosti, PU se časem drolí viz Afričanový "kalhotky s kapsami"

Já mám již zmiňovaný Gore Pro (3 vrstvý), navíc mám v práci 3 vrstvou (japonskou?) laminátovou bundu Carinthia (AUT), měl jsem možnost vyzkoušet obě na skilpech a jsou podobné, Gore je pohodlnější a cítím se v ní lépe.   

Upraveno uživatelem moco
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chces neco lehkyho co jenom ceka v batohu na dest, tak ja jsem hodne spokojeny s Mammut Masao Light HS HOODED.

Ale mam to fakt jenom jako hoodne odlehcenou verzi na moje akce v horach, kde se bud pohybuji dlouho ale nemrzne. Nebo jsem na skialpech jen na par hodin a je to backup kdyby zaclo snezit.

je to ale hodne odlehcena verze GTX, takze bych ji nebral pokud potahnu tezky batoh.

je docela za gardu, ale uz jsem koupil druhou primo na jejich strankach, kdyz meli velky slevy (40%). Posledni shoppingovy silenstvi bylo v lednu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, nickolas napsal:

Mozna to sem uplne nepatri, ale houfuji se tady lidi, kteri maji zkusenosti. Hledam novou nepromok bundu. Na co ji chci? Tury v ceskoslovenskych horach, vychazky v prirode, parkrat za zimu lyze, sanky s deckama. Provoz asi podzim-jaro. Proste univerzal, pouzitelny vsude kde by mohlo byt vlhko az mokro. Dlouho jsem se po nicem takovem nedival, tak se moc neorientuju. Nechci zateplenou, jen vrchni skorapku, ktera bude v batohu cekat na dest, nebo v zime bude rovnou na necem co hreje. Videl jsem par lehkych goretexu, ale prijde mi to jak igelit. Vzhledove i pocitove. Navic vypadaji ze se roztrhnou i jen pohledem. Muzete doporucit neco do ceho netece, dycha to a nerozskubne se to uz pri oblikani? Cenove max 10.000,- Kčs? Cim min tim lip :D

Taky po nějaký koukám, a aby se dala se spodníma teplýma vrstvama i na lyže. Líbí se mi tohle: 

https://www.hanibal.cz/high-point-protector-5-0_z23117/

https://www.hanibal.cz/high-point-protector-brother-5-0_z30464/#20528

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...