Přejít na obsah

Výstup do b.c Mount Everestu a jiné krásné kopečky


Doporučené příspěvky

před 3 minutami, African napsal:

Taky jsem myslel, že jde o překlep :wacko:

Ja teda naozaj nepatrím medzi tých, čo odsudzujú agentúrne výstupy na hory, akokoľvek vysoké... Ale zimný prvovýstup?! Veď to patrí medzi to najdrsnejšie, čo môže človek na Zemi zažiť - tam predsa musíš mať pri sebe zohratého parťáka, ktorému môžeš/musíš veriť a dokonale poznáš silné aj slabé stránky. A nie partiu päťdesiatich ľudí, z ktorých väčšinu vidíš prvýkrát...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 minutami, African napsal:

Normal Purji bude velmi zajímavý, protože to je vcelku výjimečný lezec... uvidíme. 

Čo inak o ňom súdi česká horolezecká pospolitosť? Tá zahraničná ho veľmi v láske nemá...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 22 minutami, wawrik napsal:

Čo inak o ňom súdi česká horolezecká pospolitosť? Tá zahraničná ho veľmi v láske nemá...

Nevím, nějak mě to ani nezajímá, já osobně tento styl honby za prvenstvím s obrovským podpůrným týmem za zadkem moc nemusím. Každopádně to ale nic nemění na tom, že jde o výjimečného lezce, který má šanci uspět. Poslední slovo ale bude mít kopec a už tam byli i větší střelci. Já bych to více přál Polákům, kluci by si to zasloužili 👍 Letos jsou už ale myslím out jsem někde četl, dostali se do problémů, ale nejsem si tím jistý....

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před dvěma týdny jsme shlédl v bedně zajímavý film o pokusu o zdolání severní stěny Eigeru z roku 1936. Film se jmenuje Nordwand a je z roku 2008.

Pokud někdo tento příběh neznáte a nechete vědět, co se stane, nečtěte dál, protože následují spoilery. 

 

Je to celkem slavný ( i když neúspěšný a tragický) počin, který chtěla využít i Hitlerova propaganda. Z toho, co jsem pročetl, tak tenhle film je asi hodně přesná rekonstrukce. Úplná rekonstrukce jaksi nemůže existovat, protože nikdo ze čtveřice lezců to nepřežil. Existují pouze svědectví lidí, kteří je při lezení sledovali (což se na Severní stěně dá hodně dobře) a kteří je zachraňovali. Film je myslím hodně dobře provedený. Žádné lezecké nesmysly a la Vertical limit, tam nenajdete a zima z toho filmu vleze až k vám do obýváku. Protože jsem našel v různých zdrojích různé údaje o tom, jak kdo zahynul, tak tady je článek, ve kterém je podle mého názoru spousta detailů správně -  článek.

Mě to zaujalo moc, hoši byli borci (bez ohledu na to, co s tím chtěli udělat náckové). Konopná lana, svetry a plátěné voskované bundy, žádná jistítka - kromě půlloďáku a karabiny. Slaňování na Dülfera v převisu a pod nohama několik set metrů luft, fuj. ruce se mi u toho potily 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Šikuláci! Veľmi im to prajem, aj keď som - pravdupovediac - držal palce Johnovi Snorrimu. Sú naozaj prví? Čo ostatné tímy? Myslím, že to je prvý rekord takéhoto kalibru oficiálne pripísaný nepálskemu tímu/horolezcom. V tímoch s bielymi boli vždy len „tí druhí“.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 14. 1. 2021 v 16:16, michalval napsal:

Před dvěma týdny jsme shlédl v bedně zajímavý film o pokusu o zdolání severní stěny Eigeru z roku 1936. Film se jmenuje Nordwand a je z roku 2008.

Pokud někdo tento příběh neznáte a nechete vědět, co se stane, nečtěte dál, protože následují spoilery. 

 

Je to celkem slavný ( i když neúspěšný a tragický) počin, který chtěla využít i Hitlerova propaganda. Z toho, co jsem pročetl, tak tenhle film je asi hodně přesná rekonstrukce. Úplná rekonstrukce jaksi nemůže existovat, protože nikdo ze čtveřice lezců to nepřežil. Existují pouze svědectví lidí, kteří je při lezení sledovali (což se na Severní stěně dá hodně dobře) a kteří je zachraňovali. Film je myslím hodně dobře provedený. Žádné lezecké nesmysly a la Vertical limit, tam nenajdete a zima z toho filmu vleze až k vám do obýváku. Protože jsem našel v různých zdrojích různé údaje o tom, jak kdo zahynul, tak tady je článek, ve kterém je podle mého názoru spousta detailů správně -  článek.

Mě to zaujalo moc, hoši byli borci (bez ohledu na to, co s tím chtěli udělat náckové). Konopná lana, svetry a plátěné voskované bundy, žádná jistítka - kromě půlloďáku a karabiny. Slaňování na Dülfera v převisu a pod nohama několik set metrů luft, fuj. ruce se mi u toho potily 🙂

Sice jsem v životě slezl jen Mons Veneris a Pik Nebozízek ,ale ten film mě nadchnul díky za tip :notworthy:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Veľká škoda.

Viete mi niekto vysvetliť túto vetu z toho Nickolasovho odkazu?

Citovat

Vzhledem k severnější geografické poloze je tam ve srovnání s ostatními výškově srovnatelnými horami nižší atmosférický tlak

Všetky moje amatérske vedomosti o počasí hovoria, že ak niečo, tlak by tam mal byť naopak vyšší.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, nickolas napsal:

Hm, velká škoda že tam chlapík zůstal, K2 to nedala zadarmo. Každopádně pro Nepálce veliký úspěch, ten poslední den měli obrovskou kliku na počasí, jsou to borci :notworthy:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 minutami, African napsal:

Každopádně pro Nepálce veliký úspěch, ten poslední den měli obrovskou kliku na počasí, jsou to borci 

Bezvetrie na zimnej K2 - také počasie snáď ani neexistuje, a oni ho mali! 🙂 Veľmi sa z toho teším, úplne neprimerane. Veď v podstate padol posledný dobrodružný horolezecký míľnik... Linky nažhavené, s mojimi ruskými a nepálskymi horskými parťákmi sa ideme ožrať pod obraz boží (čo mi ako abstinentovi nebude zrovna dlho trvať 🙂 )!

Edit: Jo, a skúšal som sa tešiť aj s poľskými parťákmi, ale tí su nejakí nasratí :D

Upraveno uživatelem wawrik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 minutami, wawrik napsal:

Bezvetrie na zimnej K2 - také počasie snáď ani neexistuje, a oni ho mali! 🙂 Veľmi sa z toho teším, úplne neprimerane. Veď v podstate padol posledný dobrodružný horolezecký míľnik... Linky nažhavené, s mojimi ruskými a nepálskymi horskými parťákmi sa ideme ožrať pod obraz boží (čo mi ako abstinentovi nebude zrovna dlho trvať 🙂 )!

Edit: Jo, a skúšal som sa tešiť aj s poľskými parťákmi, ale tí su nejakí nasratí :D

Poláci na tom makali dlouhá léta, škoda no, velkou roli tam právě hraje to štěstíčko na počasí. Ale Nepálci taky dobrý....ty jsi abstinent? To by nám to v kopcích spolu asi moc neklapalo :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 minutou, African napsal:

To by nám to v kopcích spolu asi moc neklapalo 

Ja som náhodou v „povrcholových“ chlastačkách celkom obľúbený, lebo dokážem tých alkoholikov odnavigovať do správnych stanov :D A zaspávajú v spacákoch, nie pod uterákmi, to sa pri -15 °C cení :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 11 minutami, wawrik napsal:

Ja som náhodou v „povrcholových“ chlastačkách celkom obľúbený, lebo dokážem tých alkoholikov odnavigovať do správnych stanov :D A zaspávajú v spacákoch, nie pod uterákmi, to sa pri -15 °C cení :D

:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...