Přejít na obsah

Výstup do b.c Mount Everestu a jiné krásné kopečky


Doporučené příspěvky

Zdravím místní osazenstvo, mám na Vás amatérskou prosbu;-). Jakou by jste doporučili cestu/stezku/trasu k výšlapu na Sněžku..? 
Je to ostuda, ale já tam nikdy nebyl😅 a tak pátrám a chci se zeptat i tady... Díky moc za info. Fajn večer 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě baví úplně všechny :guitar: Asi bych se teď vyhnul obřímu dolu, který je velmi zajímavý, ale teď to tam taje a může to být nebezpečné, zjisti si aktuální podmínky. A velmi důležité v týdnu, anebo o víkendu pouze za špatného počasí, jinak ti z těch lidí jebne 😁 Šel bych klidně s tebou, ale jsem v karanténě....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 minutou, African napsal:

Mě baví úplně všechny :guitar: Asi bych se teď vyhnul obřímu dolu, který je velmi zajímavý, ale teď to tam taje a může to být nebezpečné, zjisti si aktuální podmínky. A velmi důležité v týdnu, anebo o víkendu pouze za špatného počasí, jinak ti z těch lidí jebne 😁 Šel bych klidně s tebou, ale jsem v karanténě....

Děkujuu, já právě teď mohu jen o víkendu a to má sněžit a to docela dost, takže to možná posunem... drž se a doufám, že máš aspoň v klidu průběh tý zkurvený korony...🙏🏻

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 11 minutami, tikzot napsal:

Děkujuu, já právě teď mohu jen o víkendu a to má sněžit a to docela dost, takže to možná posunem... drž se a doufám, že máš aspoň v klidu průběh tý zkurvený korony...🙏🏻

Děkuji, jsem na pohodu, navíc negativní a všichni ostatní pozitivní taky na pohodu :guitar: Půjdeš sám, nebo s děckama? A máš daný výchozí bod, kam se musíš zároveň vrátit?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Právě teď, African napsal:

Děkuji, jsem na pohodu, navíc negativní a všichni ostatní pozitivní taky na pohodu :guitar: Půjdeš sám, nebo s děckama? A máš daný výchozí bod, kam se musíš zároveň vrátit?

Tak to jsem rád, že to máte v klidu, nám nedávno zemřel vzdálenej příbuznej sporťák celej život, kondička jak sviňa a stejně...;-( za 17 dnů hotovo... jako neni to prdel...

Jinak jdem jen sami bez dětí, takže můžem to trochu udělat drsnější a právě vůbec nevim kudy nahoru, kudy dolu a jak to naplánovat😅

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 11 minutami, tikzot napsal:

Tak to jsem rád, že to máte v klidu, nám nedávno zemřel vzdálenej příbuznej sporťák celej život, kondička jak sviňa a stejně...;-( za 17 dnů hotovo... jako neni to prdel...

Jinak jdem jen sami bez dětí, takže můžem to trochu udělat drsnější a právě vůbec nevim kudy nahoru, kudy dolu a jak to naplánovat😅

Zkuste třeba z Pece přes Růžohorky nahoru a pak přes Luční a Richtrovy boudy zpátky. Dostanete do těla a budou se možná hodit i mačky, pokud bude mrznout. Pokud bude, tak klidně nahoru i přes obří důl, ale pokud bude tepleji, vyhnul bych se mu. Po cestě fungují i výdajové okénka, takže si to užijete :cheers:  Pokud to bude nějaký hustý nahoře, vraťte se odkud jste přišli, kolem Luční je to dost otevřený a může tam být problém s orientací. Ale jak říkám, ať už dáte cokoliv, bude Vás to bavit, je to tam moc hezký. 

https://www.turistika.cz/trasy/z-pece-pod-snezkou-pres-ruzohorky-na-snezku/detail

https://www.vylety-zabava.cz/tipy-na-vylet/krkonose/3279-ze-senezky-pres-lucni-boudu-a-richtrovy-boudy-do-pece-pod-snezkou

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 8 minutami, tikzot napsal:

Super tipy, dík moc! Vzhledem k tomu že tam půjdem prvně, tak musí bejt počásko asi v klidu, tak uvidim jestli dáme tenhle víkend, má fakt kydat slušně...😅

Přesně tak, poprvé bych si taky počkal na azuro, konec konců když uvidíte na deset metrů, tak to bude vcelku nuda a možná i boj o život 😁 Pak dej vědět jak jste dopadli a nějaké fotečky hod do placu, děkuji :cheers:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hlavně opatrně, sice nejsme v karanténě ale mladej si na kopečku za barákem na bobech dokázal naordinovat tak třítýdenní klidový režim a zahrada mu je k ničemu. Aktuálně ze sádrovny ;)

 

20210122_083656_copy_636x932.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 11 hodinami, tikzot napsal:

Asi to tak dopadne, rozhodnu to v sobotu ráno😅 moc díky z fotky určo postnu! Držte see!

Já tam taky ještě nebyl, ale místy je tam dost sněhu, zvážil bych sněžnice. Včera jsem šlapal na skialpech na Kralický Sněžník a cestou jsem potkal dvě kočky jak se místy brodily sněhem po kolena (šli nocovat na Kraličák), tak jsem je okoukal a vyzpovídal , co mají na sobě a sebou, oblečené byly dobře, tak doufám, že si o nich dneska nepřečtu 🙂

Protože jsem zrovna četl o páru mlaďochů jak šli na Sněžku v teniskách a teplácích. Horská služba je našla totálně vyčerpané v 1,5m sněhu. Tak bacha 🙂

před 30 minutami, Tom4 napsal:

Hlavně opatrně, sice nejsme v karanténě ale mladej si na kopečku za barákem na bobech dokázal naordinovat tak třítýdenní klidový režim a zahrada mu je k ničemu. Aktuálně ze sádrovny ;)

 

 

Mladému přeji brzké uzdravení, v Olomouci nejsou lidi zvyklí na kopce a ani na bobování 🙂

Upraveno uživatelem moco
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky, vyřídím :) Tenhle nadějný bobista bydlel do svých šesti let přímo nahoře na Sedle, tak si se sněhem tyká, ale holt i kopečky moravské brány umí polámat kostičky :) bere to statečně, výuka distanční tak to má úplně bez námahy a sádru si prý pomaluje sám :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 34 minutami, moco napsal:

Já tam taky ještě nebyl, ale místy je tam dost sněhu, zvážil bych sněžnice. Včera jsem šlapal na skialpech na Kralický Sněžník a cestou jsem potkal dvě kočky jak se místy brodily sněhem po kolena (šli nocovat na Kraličák), tak jsem je okoukal a vyzpovídal , co mají na sobě a sebou, oblečené byly dobře, tak doufám, že si o nich dneska nepřečtu 🙂

Protože jsem zrovna četl o páru mlaďochů jak šli na Sněžku v teniskách a teplácích. Horská služba je našla totálně vyčerpané v 1,5m sněhu. Tak bacha 🙂

Mladému přeji brzké uzdravení, v Olomouci nejsou lidi zvyklí na kopce a ani na bobování 🙂

Sneznice jsem v Krkonosich nikdy nepotreboval

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, Tom4 napsal:

Hlavně opatrně, sice nejsme v karanténě ale mladej si na kopečku za barákem na bobech dokázal naordinovat tak třítýdenní klidový režim a zahrada mu je k ničemu. Aktuálně ze sádrovny ;)

 

20210122_083656_copy_636x932.jpg

Ajaj, tak to je nemilé... já musim zaklepat, ale naštěstí jsem nikdy nic zlomenýho(kromě žeber z kola) neměl a že jsem vyrakvil fakt dostkrát, včetně motorky😅

Ale berete to sportovně a to je základ, pak jde vše líp😉👌🏻

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 42 minutami, moco napsal:

Já tam taky ještě nebyl, ale místy je tam dost sněhu, zvážil bych sněžnice. Včera jsem šlapal na skialpech na Kralický Sněžník a cestou jsem potkal dvě kočky jak se místy brodily sněhem po kolena (šli nocovat na Kraličák), tak jsem je okoukal a vyzpovídal , co mají na sobě a sebou, oblečené byly dobře, tak doufám, že si o nich dneska nepřečtu 🙂

Protože jsem zrovna četl o páru mlaďochů jak šli na Sněžku v teniskách a teplácích. Horská služba je našla totálně vyčerpané v 1,5m sněhu. Tak bacha 🙂

Mladému přeji brzké uzdravení, v Olomouci nejsou lidi zvyklí na kopce a ani na bobování 🙂

Noo o těch puboších v teplácích na sněžce sem taky četl, to je jako moc noo. Ale já když jdu s klukem na sáňky tak na tom svahu ty mladý fakt maj jen ty krátký tepláky a ještě k tomu ty ponožky který schováš do bot... kecky, holý nohy a to nechápu jako😪

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...