Přejít na obsah

Výstup do b.c Mount Everestu a jiné krásné kopečky


Doporučené příspěvky

před 3 hodinami, wawrik napsal:

Tak dnes mal vietor pomocníka vo forme spústy malých zemetrasení, najsilnejšie malo 5,7. Kopec menších lavín na divných miestach, pritom firn aj ľad boli pevné a silný vietor prefukoval až na hrebeni. Radšej som to otočil, nevediac, čo sa deje. Pochopil som až keď mi frajerka volala, či som OK, že doma sa trasú obrazy a miestna meteoslužba varuje pred zosuvmi a návštevou hôr. Aktuálne skóre 16:2 :D

Graph showing earthquake timing and magnitude

Tak hlavně že jsi zdravý zpět, ocitnout se při zemětřesení v kopcích není úplně dobré....Já zažil jediné vcelku dost silné na NZ a je to tedy hodně strašidelný, člověk si uvědomí jak lehce přijde o kejhák 😬 

Fajnový kufřík, ten bych moc, moc chtěl :D

DSC00458 (Kopírovat).JPG

DSC00460 (Kopírovat).JPG

DSC00462 (Kopírovat).JPG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono to tak dramaticky len znie, v skutočnosti to bolo skôr divné ako nebezpečné... Písal som to kvôli tomu neutešenému skóre :D

Ale čo ma štve, že tu žijem už pekných pár rokov, občas také mikrolavíny/zosuvy vídam, ale nikdy som si to nedal dokopy so zemetraseniami, resp. mikrootrasmi, ktorých je tu každý deň kopec. Vždy som to pripisoval nejakým termálnym výduchom, roztopeniu zamrznutej pôdy slnkom a podobne. Nuž, človek sa učí celý život. Aj ten blbý :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja myslim ze wawrik je v tomto a vsech ostatnich relevantnich ohledech zkuseny horsky vlk, ktery vi presne co ma delat. A s ohledem na to, nezbyva nez mu ten zazitek zavidet. Protoze to je zazitek na ktery se nezapomina a co je hlavni, ktery zvysuje uroven zkusenosti. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zemětřesení už bohužel není úplně tak o zkušenostech, jako spíš o obrovském štěstí kde se právě nacházíš 😒 Dneska luxus, byl by to hřích nevyběhnout, dva ibalginy, šátek kolem držky a hurá na kopec. Jo a vařič nezapomenout 😂

DSC01266_copy_1376x2448_1.jpg

DSC01269.JPG

DSC01272.JPG

DSC01275.JPG

DSC01276.JPG

DSC01277.JPG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 9 minutami, African napsal:

Zemětřesení už bohužel není úplně tak o zkušenostech, jako spíš o obrovském štěstí kde se právě nacházíš 😒 Dneska luxus, byl by to hřích nevyběhnout, dva ibalginy, šátek kolem držky a hurá na kopec. Jo a vařič nezapomenout 😂

DSC01266_copy_1376x2448_1.jpg

DSC01269.JPG

 

 

 

 

Kdepak to je? Někde v Ádru?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@African Koľko tak prejdeš na takýchto jedno-dvojdenných výletoch? Kilometre, hodiny, prevýšenia - zaujíma ma akýkoľvek údaj.

To je vlastne otázka pre všetkých, celkom ma to zaujíma, mám dojem, že v poslednom čase som - ako každú zimu - dosť zlenivel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak kdyz se ptas, ja jednodenni vylet kolem 30 - 70km (podle pocasi, terenu, snehu), prevyseni vetsinou 700-1500m, dvoudenni tak kolem 80-100km celkem. Hodinove tak od rana do vecera. Pokud je vylet dvoudenni, druhy den odjizdim domu tak kolem 15:00, takze tam je to casove kratsi. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 43 minutami, michalval napsal:

Kdepak to je? Někde v Ádru?

Nápověda :punk: 

To wawrik: já jsem líný celý rok a začnu vždycky makat měsíc před naplánovanou akcí :D Skály mám za barákem, ale není to o nějakém převýšení, nebo nachozených km. Ale člověk si taky hrábne, spíš jsou to technické výstupy a sestupy, dá se u vyškrábat i na nějakou tu skálu když se kousnu do prdele. Od těch osmi do čtyř dnes bych to viděl..... Fyzičku dřu jinak když je třeba, tak hlavně na kole, pár kilo zhubnu a po večerech se dokážu ukecat i na to běhání.....pak zase ztloustnu když se vrátím z cest a furt do kola 😂

DSC_0379_copy_1136x2016.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, Prochy68 napsal:

Tak kdyz se ptas, ja jednodenni vylet kolem 30 - 70km (podle pocasi, terenu, snehu), prevyseni vetsinou 700-1500m, dvoudenni tak kolem 80-100km celkem. Hodinove tak od rana do vecera. Pokud je vylet dvoudenni, druhy den odjizdim domu tak kolem 15:00, takze tam je to casove kratsi. 

Tobě už jsem psal, že si blázen, že jo? 😆

klobouk dolu 👍

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, African napsal:

.... já jsem líný celý rok a začnu vždycky makat měsíc před naplánovanou akcí :D ...fyzičku dřu jinak když je třeba, tak hlavně na kole, pár kilo zhubnu a po večerech se dokážu ukecat i na to běhání.....pak zase ztloustnu když se vrátím z cest a furt do kola 😂

 

 

Tak přesně takhle to mám i já, pod to bych se podepsal.  Jako, že se pořád nějak udržuju, občas si zaběhám nebo kolo, ale už jsem dost pecivál... pak se blíží nějaká plánovaná akce a trochu se mi sepne pud sebezáchovy a odříkání a naychstám se... no a nakonec přijdu ke kopci a po prvních 100 m si říkám, co tady kua dělám 😀 Nakonec to rozdýchám a rozhýbu a podám solidní výkon, ale druhý a třetí den jsem jak z kamene. Naše poslední tůra byla kolem 13 km, 7 hodin na nohou s převýšením 1500. A protože jsme si říkali, že nejsme žádný "béčka" tak jsme druhý den sedli na kolo a jeli kolo-chůzí dalsích asi 1200 v.m. Díky tomu jsme pak byli celý další den ve stanu jak dvě mrtvoly a slibovali jsme, jak se příště perfektně nachystáme a natrénujeme, že to nesmíme podcenit... kecy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Ajaj

Neco takovyho uz tu probehlo 🙂

Jenze ja zase u toho nelezu jako Afri, protoze se bojim vejsek, takze jen turisticke cesty. Vrchol lezeni je pro mne Mariina vyhlidka u Jetrichovic a to jen s nejvetsim sebezaprenim a seru u toho strachy.

Upraveno uživatelem Prochy68
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, Prochy68 napsal:

Tak kdyz se ptas, ja jednodenni vylet kolem 30 - 70km (podle pocasi, terenu, snehu), prevyseni vetsinou 700-1500m, dvoudenni tak kolem 80-100km celkem.

Džízs, že som sa ja vôbec pýtal... Teraz okrem pocitu, že som zlenivel, budem mať aj depresie :D Cez 30 km som v živote dal len párkrát, aj to som bol zrovna dosť rozchodený a v eufórii...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 25 minutami, michalval napsal:

Byl jsi na Ostaši? 

Mimochodem: kéž by byl kovidový blázinec již brzy ukončen a mohl být v srpnu fesťák v Teplicích, ale to je zatím ve hvězdách 😞

 

Jasný 👍 Jezdíš na fesťák? Pevně doufám že bude, minulý rok byl opět na pohodu, akorát že jsem pro jistotu vypustil filmy....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...