Přejít na obsah

Výstup do b.c Mount Everestu a jiné krásné kopečky


Doporučené příspěvky

před 19 hodinami, African napsal:

Děkuji kluci 🙏 Jsou pohodlné a extrémně dobře čitelné, přesně vědí holky kam patří :punk:

 

 

No hezkypěkně! Tak takhle jsi naložil s Messnerem . Gratuluju, ať Ti dělají radost. No tyhle hodinky aspoň opravdu nosil, teda snad 😄 

I když taky to bude asi načančaná fotka, bo má ten svetr nějak moc čistej. Tuhle fotku znám, ale nepoznal bych, že má na ruce Expy II. Hilary měl jedničky a Messner dvojky, tak to jsi v dobré společnosti 🙂 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Děkuji a ano, stal se z toho výběru takový správný chronozamotanec jak to u mě bývá 😄 Dám to i sem, takový správný klubík, kde při registraci Vám hned začne chodit info do mejlu kde se co zajímavého ve světě děje .... tedy za podpory Rolexu.

https://www.explorers.org/about/history/honorary_members

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 1. 3. 2021 v 12:22, michalval napsal:

No tyhle hodinky aspoň opravdu nosil, teda snad 😄

Teď jsem si přečetl tvůj post celý, tak to občas mám :D , no jasně že je nosil a díky tomu další velké milníky pro model Explorer. Až začneš s jeho knihami, tak uvidíš že je zmiňuje i tam, třeba výstup na Everest.

https://www.rolexmagazine.com/2009/03/reinhold-messner-rolex-explorer-mark-ii.html

Jinak chlapci první malé světélko na konci tunelu, v našem zapadlém a velmi promořeném kraji se začalo hojně očkovat. Novináři to vidí jinak, ale většina mých kamarádů zdravotníků, úředníků, důchodců starších 80 let naočkováno. Moji rodiče měli termín během tří dnů od registrace a to na obě dávky. Hejtman zveřejnil příjem dávek na každé městečko a dle jeho tabulek by mělo být naše malé komplet naočkováno do konce května :thumbsup_anim: A to znamená jen jedno, a co že to? Že se poletí na Kančendžongu 🤩 Mimochodem jsem měl odlétat zítra, takže k těm depresím trocha těch snad doufám pozitivních a pravdivých zpráv....

Reinhold-Messner-Rolex-Explorer-II.jpg

Kanča.jpg

1280px-Kangch-Goechala.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 14 minutami, kuncák7 napsal:

Afri super. Tohle jsem nevěděl, ale teď se můžu tvářit, že jsem je kvůli tomuhle 2x kupoval a dělat chytryho 😂. Jdu číst a prohlížet detailněji. 

Oh yes, tak asi můj hlavní důvod k nákupu a když zadáš do gůglovače Rolex Explorer Messner, tak ti toho vyjede vcelku dost, konec konců i desítky dalších expedic mířících nejen do hor. Mrkni na Eda, taky střelec, který měl myslím dvojky na všech osmách a stále tikají :D

To Zdenda: Abych upřesnil naší cestu, pod Kančendžongu, né na 😅

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A Afri, taky doufám, že to máš prostudovány pořádně-nosil a vlastnil i už nové, 42 polarky, takže šetří dal 😂. Má je na fotce. 

 Jinak, mě to vůbec nenapadlo, takže jsem to fakt nevěděl. Teď to studuju a nestačím se divit (já se totiž na fotkách nikdy na hodinky na ruce nezameruju). 

Upraveno uživatelem kuncák7
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 10 hodinami, African napsal:

Teď jsem si přečetl tvůj post celý, tak to občas mám :D , no jasně že je nosil a díky tomu další velké milníky pro model Explorer. Až začneš s jeho knihami, tak uvidíš že je zmiňuje i tam, třeba výstup na Everest.

https://www.rolexmagazine.com/2009/03/reinhold-messner-rolex-explorer-mark-ii.html

Reinhold-Messner-Rolex-Explorer-II.jpg

 

 

Bezvadný článek i videa - třeba to z výstupu na Everest s Habelerem bez kyslíku. 

Vidím, že toho opravdu nosil od Rolexu víc - včetně quartzek 🙂

Na téhle fotce je vidět, jak je Messner pohublej (asi zrovna slezl z kopce) a taky jsou tam vidět jeho amputované prsty na nohou. To vyprávěl Mára Holeček, že když sleze z nějaký osmitisícovky, že má směšnou postavu - kdy mu slezou svaly, ale pneumatika kolem pasu zůstává.

Upraveno uživatelem michalval
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 17 hodinami, michalval napsal:

Bezvadný článek i videa - třeba to z výstupu na Everest s Habelerem bez kyslíku. 

Vidím, že toho opravdu nosil od Rolexu víc - včetně quartzek 🙂

Na téhle fotce je vidět, jak je Messner pohublej (asi zrovna slezl z kopce) a taky jsou tam vidět jeho amputované prsty na nohou. To vyprávěl Mára Holeček, že když sleze z nějaký osmitisícovky, že má směšnou postavu - kdy mu slezou svaly, ale pneumatika kolem pasu zůstává.

Jsi mi připomněl Máru, jsem se nedávno vrátil k jeho zápiskům, protože jsem si vzpomněl, že také zabloudil pod Aconcaguu a to brutální Jižní stěnu, která dokáže hodně překvapit. Na druhou stranu normálka severní stranou je ba naopak jedna z nejjednodušších cest jak se dostat na takto vysoký kopec, který mě fascinuje. Jo, to Mára má svůj názor na svět, on má úplně parádní styl vyjadřování :thumbsup_anim: V hlavě to má každopádně sakra srovnaný, takže malá ukázka....

DSC_0456.JPG

DSC_0454.JPG

DSC_0457.JPG

DSC_0458.JPG

Upraveno uživatelem African
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 58 minutami, michalval napsal:

@African opět Mára je tady nějakej červenej a hubenej, tak se asi odněkud vrátil, ne?

Vím, že tuhle větu na věnování píše stále a koukám, že dospělým "neuhýbej" a dětem "neposlouchej" 😄

 

Chamlang začátek roku jak jsme se tam potkali a tady přiletěl z Peru myslím, cesta Boys 1970, myslím tedy.... Dneska už jsme měli s kámošema popíjet v Everest pivečko v Káthmándú, já se asi zabiju 😩

DSC_0180-2322x4128-1741x3095.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...