Přejít na obsah

Výstup do b.c Mount Everestu a jiné krásné kopečky


Doporučené příspěvky

před 3 minutami, African napsal:

Nebo letět s kamarády, pokud tě tedy pustí... 😂  Pokud nepustí, vyměnit :cool02:

😄 Tahle ženská mě nedrží a rozhodně s tím nebude mít problém. Spíš jde o to, že jsem to chtěl pojmout jako několikadenní zajímavou dovolenou s mou milou. Ale jestli je 5 dnů karantnéna, tak to je celkem spíš na 2 týdny, a to si momentálně v práci nemůžu dovolit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 minutami, michalval napsal:

😄 Tahle ženská mě nedrží a rozhodně s tím nebude mít problém. Spíš jde o to, že jsem to chtěl pojmout jako několikadenní zajímavou dovolenou s mou milou. Ale jestli je 5 dnů karantnéna, tak to je celkem spíš na 2 týdny, a to si momentálně v práci nemůžu dovolit.

Jasný, je vcelku dost míst kam manželku asi také nikdy nedostanu :cheers: Musí to být super podívaná, snad to bude těch pár několik ještě let trvat, ale v této době také neletím. Těch pět dní na hotelu by mě zabilo a všchny ty nesmysli okolo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 hodinami, African napsal:

Těch pět dní na hotelu by mě zabilo a všchny ty nesmysli okolo.

Som bol v tom, že v SK/CZ sa aj tak nedá veľa robiť a každý sedí na prdeli doma. Ale v mestách je to asi iné ako u vás pod kopcom...

Dnes som bol pozrieť, ako sa to začne prelievať, ale nezadarilo sa. Zoberiem večer mladého, bude to asi posledná príležitosť si to popozerať zblízka. Potom láva odreže tie blízke pahorky a človek bude musieť byť ďaleko...

20210414_104739.thumb.jpg.1bcdefdb1977feb8bf81b44ab3010793.jpg

20210414_110352.thumb.jpg.bfcd1c100c22d7238eae9623f2961dee.jpg

Ale zážitok je to zasa iný. Predtým sa okolo mňa hadili lávové potôčky, teraz 30 metrov široké lávové rieky. Paráda. V noci to bude ešte o dosť zaujímavejšie, aj vietor bude fúkať lepším smerom... Ráno som sa v tom teple skoro uvaril, fúkalo na mňa. Ani tie síričitany nie sú zrovna Chanel no. 5 :D

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 36 minutami, wawrik napsal:

On šil paraglajdové krídla? 😮 To mi úplne ušlo.

Dík za link.

Postavil si i ultralehké letadlo, velký divoch a ta knížka je mimochodem úplně výborná :notworthy:

https://www.emontana.cz/paraglide-pocatky-horolezci/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Covid udeřil už i na Everestu, základní tábor je ideální semeniště infekce
Príznaky covidu a výškovky sú podobné, ľudia to potom zle identifikujú. Mimochodom, Nepál nasleduje Indiu zhruba o tri týždne až mesiac, a vzhľadom k tomu indickému megaprúseru (300 000 nových prípadov denne), ktorý tam trvá už nejaký ten piatok, to zachvíľu bude aj v Nepále. Ja osobne už s jeseňou veľmi nerátam.
A zvodka z erupcie: Horná, najvyššia trhlina prestala chrliť lávu, ale celkový objem je stále okolo tých 5 m3/s. Láva sa už preliala do dvoch vedľajších údolí, čoskoro odreže ten kopec, z ktorého sa dalo prísť úplne do bezprostredného kontaktu s trhlinami. Tu je link na interaktívny 3D model oblasti, rozloha lávových polí zodpovedá stavu pred dvoma dňami. Vyzerá to nejako takto, sever je zhruba hore:
image.thumb.png.90658154ec4d311323e29d230d9183f7.png
Toto je čelo lávového poľa vpravo dolu, v podstate z rovnakého času:
20210421_202805.thumb.jpg.ff09cb5186baa8d27a2632b0d45c96b5.jpg
Predpokladá sa, že tadeto to bude časom stekať z hôr dolu do mora. Tým by sa to úplne vyhlo obývaným oblastiam, akurát by to prerušilo jednu cestu. Inak všetky stavebné stroje v oblasti sú zaregistrované a v pohotovosti, a keby to náhodou zažalo stekať na sever do metropolitnej oblasti, tak sa narobia ochranné valy.
20210421_214303.thumb.jpg.fd70dc239ae4ae6addab7bdfde8ce602.jpg
20210421_211407.thumb.jpg.f3d2d3930cd059a33a2c6786dfc574e8.jpg
20210421_205935.thumb.jpg.1a168190d2c935be64f263798c1113d7.jpg
20210421_215848.thumb.jpg.66a55a10def3e7d8913229268a4a86fe.jpg
A obligátne suché video:
Upraveno uživatelem wawrik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 17 hodinami, wawrik napsal:
Covid udeřil už i na Everestu, základní tábor je ideální semeniště infekce
Príznaky covidu a výškovky sú podobné, ľudia to potom zle identifikujú. Mimochodom, Nepál nasleduje Indiu zhruba o tri týždne až mesiac, a vzhľadom k tomu indickému megaprúseru (300 000 nových prípadov denne), ktorý tam trvá už nejaký ten piatok, to zachvíľu bude aj v Nepále. Ja osobne už s jeseňou veľmi nerátam.

Letenku mám na druhou sezónu, tak se uvidí. Ale už to taky nějak neřeším, buď to půjde nebo se letenka bude posouvat tak dlouho dokud to jednou nedopadne :D Mezitím budu léčit smutek v Alpách, rýsují se i nějaké ferraty, takže nudit se nebudeme. Láva parádnická 👍

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes na ZOOM- od 20 hod - dokument Z Ruska do Íránu, cesta přes Kavkaz. Moc se těším, v roce 2006 a 2009 jsem absolvoval (na etapy) něco podobného, Kavkaz jsou hory mého srdce. Bude to určitě pecka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 17 minutami, wawrik napsal:

@kuncák7 Ty si bol v Iráne? Nezoberieš ma tam niekedy?

Jo, asi 150 m. Pak jsme 3 hodiny masírovali pod nataženým samopalem :-((. Stalo mě to solární casia, náhradní Gore-tex bundu a telefon.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, wawrik napsal:

Aha, tak to si asi radšej nájdem iného sprievodcu :D Kolega Vlčák o samopaloch nič nepísal, budem otravovať jeho :D

No, přiznám se, že na tuhle stranu se nám to nepovedlo. Navigoval kamarád, na filde prý navigace dle mapy ani podle slunce prý jako předmět nebyl :-))). Teď už se směju, ale předtím moc ne. Minela byla 2 údolí :-).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Včera jsme koukali s klukem asi po stopadesátý na Everest, tak ho to asi trochu inspirovalo aby před chvílí hodil lano přes garnýže, pěkně se navázal a skočil z parapetu. Rána jak z děla, přežil s menší naraženinou, garnýže ne. . 😂

DSC_0867.JPG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...