Přejít na obsah

Výstup do b.c Mount Everestu a jiné krásné kopečky


Doporučené příspěvky

Přesně tak.
Je to překrásná země,i když teď mě Kyrgyzstán fascinoval ještě víc. Lidé jsou také úžasní, vždy když jsem tam jel tak to bylo fakt skvělý..

Až tenhle blázinec skončí tak tam pojedu zase do hor.. Už se těším, na lidi, krajinu a jídlo :))

Persie je prostě nej, až na ten režim, bohužel.

Ale ty samopaly to je taková klasika, na nás je kdysi vytáhli v Sýrii-fakt nic moc. Ale bylo to nedorozumění nakonec nás pozvali na čaj:), a pak jsme tam jednou někde spali v parku, a v noci střelba jako za války.. Asi 30 km od Golanskych vyšin... Naštěstí se to ráno vyjasnilo - svatba:)
. Prý mají ty kalašnikovy zakopané na dvorku a vždy je vykopou když je příležitost. Říkal mám to chlapík v Bosre , když jsme na videu sledovali obřízku jeho syna, opět to končilo střelbou:))
. Taky to byla skvělá země i lidi, hodně jsme pobývali v místech kde pak byl Daes, kdo ví jak dopadly: (


No už je to letos 20 let co jsme tam byli




Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Včera jsme koukali s klukem asi po stopadesátý na Everest, tak ho to asi trochu inspirovalo aby před chvílí hodil lano přes garnýže, pěkně se navázal a skočil z parapetu. Rána jak z děla, přežil s menší naraženinou, garnýže ne. . 


Jako ze si k tomu vzal i sedak nebo si to omotal kolem pasu?
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 18 hodinami, michalval napsal:

 


emoji23.png Jako ze si k tomu vzal i sedak nebo si to omotal kolem pasu?

 

Hezky lano kolem pasu, takže nakonec dobrý že garnýž povolila :D Já mám veškeré vybavení schované ve sklepě aby nevymysleli nějaké voloviny, hlavně cepíny že, protože jeden nikdy neví s těmi torpédy. To našel v pokojíku nějakou odsedku.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 hodinami, African napsal:

Hezky lano kolem pasu, takže nakonec dobrý že garnýž povolila :D Já mám veškeré vybavení schované ve sklepě aby nevymysleli nějaké voloviny, hlavně cepíny že, protože jeden nikdy neví s těmi torpédy. To našel v pokojíku nějakou odsedku.....

Já už vidím jak jednou bude doma ticho, dobehnes do obýváku a ve zdi záseky a kluk pod stropem na cepínech 😂😂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 19 hodinami, African napsal:

Hezky lano kolem pasu, takže nakonec dobrý že garnýž povolila :D Já mám veškeré vybavení schované ve sklepě aby nevymysleli nějaké voloviny, hlavně cepíny že, protože jeden nikdy neví s těmi torpédy. To našel v pokojíku nějakou odsedku.....

Tak hlavně bacha na to, aby nebyla tvá pověstná šikovnost dědičná :-)), to ho budeš hlídat na každém kroku a stejně neuhlídáš. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem měl kluky Nepálský na telefonu a situace se tam opravdu začíná rapidně zhoršovat....úřady chtějí nechat doběhnout velmi slabou sezónu a přijde očekávaný tvrdý lockdown, aby se na druhou sezónu z toho zkusili vyhrabat. Všichni plní elánu, pozitivní, tak též budu pevně věřit že spolu ještě letos v Kathmandu nějaké to pivko dáme a opět uvidíme překrásný sunset v Chitwan národním parku, kde to mám strašně moc rád :guitar:

DSC_0237-4128x2322.jpg

DSC_0230.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 50 minutami, Z. Paul napsal:

Mára už tam někde šlape :)

Jop, četl jsem na jeho Facebooku, píše že už tam měl být před rokem takže asi Baruntse :punk: Psal že tam je všude pusto prázdno....může to být zajímavý pohled.

http://www.marekholecek.cz/projekty.htm

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 2. 5. 2021 v 11:42, African napsal:

Všichni plní elánu, pozitivní, tak též budu pevně věřit že spolu ještě letos v Kathmandu nějaké to pivko dáme a opět uvidíme překrásný sunset v Chitwan národním parku, kde to mám strašně moc rád 

Mne je ich strašne ľúto. Každých pár rokov nejaká katastrofa - maoistické povstania, zemetrasenia, vírus... Naozaj ich obdivujem, že sa cez to všetko dokážu na svet pozerať s úsmevom.

Inak, nechcem moralizovať, ale asi by som tam na tvojom (a vlastne ani svojom) mieste neliezol. Aj keď budeš mať očkovanie, je šanca, že im ten vírus prenesieš na miesto, kde by sa bez teba nedostal. A vykosí polovicu dediny.

Ja tam asi ani tento rok nepôjdem, aj keď viem, že by im ten turistický ruch a peniaze dosť pomohli. Ale známy - doktor, čo chodí po treťom svete - mi vynadal, nech nie som nafúkaný biely sebec. Ehm.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 25 minutami, wawrik napsal:

Mne je ich strašne ľúto. Každých pár rokov nejaká katastrofa - maoistické povstania, zemetrasenia, vírus... Naozaj ich obdivujem, že sa cez to všetko dokážu na svet pozerať s úsmevom.

Inak, nechcem moralizovať, ale asi by som tam na tvojom (a vlastne ani svojom) mieste neliezol. Aj keď budeš mať očkovanie, je šanca, že im ten vírus prenesieš na miesto, kde by sa bez teba nedostal. A vykosí polovicu dediny.

Ja tam asi ani tento rok nepôjdem, aj keď viem, že by im ten turistický ruch a peniaze dosť pomohli. Ale známy - doktor, čo chodí po treťom svete - mi vynadal, nech nie som nafúkaný biely sebec. Ehm.

To je dost za vlasy přitažené, když sám víš jak celý Nepál pendluje a my se upřímně do žádných vesnic mimo běžnou civilizace nechystáme, i přes to že bych to jednou moc rád absolvoval. Nepali kamarádi už my to několikrát nabízeli, ale zatím to není na pořadu dne. A myslím že žádný zkušený cestovatel si to letos nelajske, právě z důvodu aby daleké civilizace neohrozil a tím samozřejmě nemyslím pouze Nepál. Ale poletí se samozřejmě pouze pokud to situace dovolí ;) Každopádně teď Nepál dostane asi řádně za uši, největší chyba byla nechávat otevřené hranice s Indií což nikdo nechápe, protože při první vlně je okamžitě uzavřeli a byli v uvozovkách relativně ok. Do druhé sezóny času dost, uvidíme jak se s tím poperou, konec konců my všichni. Člověk neví dne ani hodiny dnes, Nepál může být za půl roku ok, a EU v perdeli. A hlavně nám nedělá jediný problém cestu odsunout.... takže žádný stresík :cheers:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes som mal populárno-náučné ráno. Nad erupciou aj nad  geotermálnymi oblasťami a elektrárňami sa začali tvoriť pyrokumuly, ktoré sa časom pospájali, takže výsledný mrak meral na dĺžku takmer 100 km - od jazera Þingvallavatn až po koniec polostrova Reykjanes. Čistá učebnica.

Pred obedom vietor privial vlhkosť od mora, z ktorej sa začali tvoriť bežné kumuly.

Kistufell_02.thumb.jpg.09025828fa0e69a54ecfa2a88bb76e71.jpg

Kistufell_06.thumb.jpg.0be96c68f035846861a3f3d149202f77.jpg

Kde ešte včera večer bolo snehové pole, ráno ostala len prázdna pláň posiata stĺpikmi pary.

Kistufell_21.thumb.jpg.59216f7fd6b461f3150b0b94b0743cff.jpg

Plus pár ďalších fotiek:

Kistufell_10.thumb.jpg.30583a24bb1d97b5fb6309a3c2c4c828.jpg

Kistufell_12.thumb.jpg.ed72998c6bd70d2cab6dd74b4e19607b.jpg

Kistufell_07.thumb.jpg.d0b10c33828ea06d9f06213e693e0dde.jpg

Ako bola zima nahovno, tak máj je čistý gýč.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V roce 2000 jsem byl asi dest dní na těžko v Rumunsku v pohoří Retezat.

Jídlo s sebou. Hlavně polívky z Vitany, slanina a chleba. Ten záhy došel. Po šesti hodinách sestupu do dědiny jsme se po něm pídili. Máte, ...bude dnes ...a zítra..nevíme. A co máte? Kořalku - Palinka Dibihor (slivovice v pet placatici). Tak dávej..dobře se šlo do kopce..

Dovolím si dotaz.

Co se dneska na takový vandr (10 dní Karpaty / Albánie) nosí k jídlu?

Objevil jsem totiž Expresmenu z Trutnova a klidně bych se s tím asi vláčel.

Nejsem už sebevrah co by to přeběhl na ovesných vločkách...a tu slaninu bych si vzal asi zase. Tenkrát měli ostatní narvaný bágl musli tyčinkama a večer chodili somrovat 😀

 

Upraveno uživatelem horal
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nosí se to, cos měl v roce 2000 :-)). Já tedy ano. Chodím díky cca dvoum stanglim Vysočiny, chlebu a polivek a testovin z Vitany. Musli tyčinky mám taky, celou čokoládu a pár blbosti k tomu (tablety na vodu které moc nepouzivam- po úpravě je pro mě voda hnus), a jako železnou zásobu cca 2-3 balení US vojenské stravy, pro jistotu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...