Přejít na obsah

Výstup do b.c Mount Everestu a jiné krásné kopečky


Doporučené příspěvky

Horal, jak rika Kuncak, to same. Ja chodím rad, ale tak pres den max, krome cokl spac kazdej den😉. Ale tak nejak jezdim rad auto/moto a nez tahat sracky typu adventure menu apod, vozim spek, uzeniny, zavarene maso, to je mnamka, polivky, sem cune, mam rad ty cinsky... A lokalne kupuju ovoce /zelenina a pecivo. 

Jasny, ze do auta dam vse, ale na moto toho moc nedam, tak to beru podobné, jako behat po kopcich s baglem😂. Jo a susene maso, to mam rad. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 6. 5. 2021 v 18:02, horal napsal:

Co se dneska na takový vandr (10 dní Karpaty / Albánie) nosí k jídlu?

Objevil jsem totiž Expresmenu z Trutnova a klidně bych se s tím asi vláčel.

Nejsem už sebevrah co by to přeběhl na ovesných vločkách...a tu slaninu bych si vzal asi zase. Tenkrát měli ostatní narvaný bágl musli tyčinkama a večer chodili somrovat

Desať dní je tak na rozhraní - dá sa aj „po starom“ s klobásami, aj hifi lyofilizované jedlá. Ja sa priznám, že som odjakživa skôr na tie ekrazity, salámam som nikdy neprišiel na chuť kvôli dosť nešťastnému pomeru medzi hmotnosťou a energiou, navyše mi bez chleba nechutí. Ale nič proti tomu.

Osobne na dlhšie treky nosím ako energetickú večery tie všelijaké Travellunche, Mountain Housy atď., keď sa chcem potešiť, mám pribalených pár Real Turmatov. Tie sú najdrahšie, ale ďaleko najchutnejšie. Podstatné je zobrať si viac rôznych značiek a rôznych jedál, aby sa to neprejedlo.

Na raňajky nosievam sušené krupičná kaše so škoricou, to ráno dobre zahrieva, čo je pre mňa na nezaplatenie. Ale prestali sa vyrábať a už mi dochádzajú moje zásoby (už sú pár rokov po záruke :)). A deň prežívam na flapjackoch, rôzne príchute, konkrétne tieto. Ale sú to prezlečené ovsené vločky, ktorým sa chceš vyhnúť, no mne fungujú na dennú energiu úplne najlepšie.

Na kratšie treky, keď neriešim váhu jedla, mávam na prvé dni niečo chlebové (väčšinou toastový chlieb, je plný fajnových éčiek a neplesnivie :)) aj s tými salámami, vajíčka atď. Na dlhších k tomu postupne pridávam tie sušené hotové jedlá, plus s tým striedam napríklad:
- malé sáčkové polievky (Knorr) s kuskusom, rýchlo sa prejedia,
- ryžu s bujónom,
- čínske cestoviny/polievky, dobre sa balia,
- ako snack na zmenu chuti sušené mäso.

V Albánsku sa dá po salašoch kúpiť nejaké jedlo, najmä syry a vajíčka. To je fajn, lebo tie sušené blbosti sa rýchlo prejedia a človek by platil zlatom za niečo iné, trebárs aj tú salámu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 9 hodinami, wawrik napsal:

@Harwey A bude horšie. Toto je India, Nepál je o pár týždňov za ňou. Zlom je zatiaľ v nedohľadne. Fakt mi je tých ľudí ľúto.

A číňan na pohodu viď? 😏 Zmrdi....

https://www.google.com/amp/s/www.seznamzpravy.cz/clanek/cinsky-vysmech-indii-zazehujeme-motory-raket-indove-mrtva-tela-152965%3famp=1

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, Gres napsal:

Trosku vam to tady naredim, kdyby nahodou jeste nekdo nevidel, tak velice peknej dokument o slovenske expedici na Everest. Myslim ze tady se to ujme vic nez v co jste zrovna videli, pokud je to moc OT, muzete to maznout

 

 

Díky za tip, DVD o této famózní cestě mi nějak uniklo, objednáno 👍 

Screenshot_20210508-125102_1.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 hodinami, wawrik napsal:

A čo ja s tým? Nejako som súvislosť nepobral...

Včera trek ku ľadovcu, a kempovanie v kempe pod najvyšším kopcom Islandu v "novom" karavane.

Netřeba hledat souvislosti, to byl jen můj povzdech nad tím že miliony lidí truchlí, lituje, to včetně nás všech a číňan se nám při tom všem otevřeně směje do ksichtu. A teď si vem, že se ještě najde halda lidí co si myslí že je to tak všechno v pořádku. No nic, lítost je dobrá, lidská a zároveň je i dobrá finanční podpora stejně tak jako při posledním zemětřesení. Upřímně doufám že se tam letos podívám a nějaké ty šišky tam do nich nasypu a ještě mám bokem nějaké extra tchoře pro rodiny s kterými jsem měl tu čest se tam seznámit a které už defakto beru i jako rodinu vlastní. Velmi rád je finančně podpořím...ty máš a většina z nás co tam létáme máme samozřejmě ty možnosti úplně stejné, tak je nejlepší čas je využít k dobré věci.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 46 minutami, EpsteinBarr napsal:

Hámor je borec, strašně sympatický pán. Byl jsem na besedě právě když se vrátili se Sabovčíkem z Dhaulagiri a bylo to výborný. Večer na něj mrknu, aktorát jsem otevřel balíček :guitar:

DSC_0933.JPG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak nám přišla zpráva od Turkish Airlines, že nám zrušili říjnový let PRG-IST a IST-KTM. Stejnou zprávu dostal i tchán, který měl letenky na dřívější termín. Tak uvidíme, bojím se, že tímhle se pravděpodobnost letošní návštěvy Nepálu (už by to byla má třetí!) výrazně snížila.

Doteď jsem doufal, že ten covid tam do té doby povolí, ale tohle je další hřebíček :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 hodinami, enGiN napsal:

Tak nám přišla zpráva od Turkish Airlines, že nám zrušili říjnový let PRG-IST a IST-KTM. Stejnou zprávu dostal i tchán, který měl letenky na dřívější termín. Tak uvidíme, bojím se, že tímhle se pravděpodobnost letošní návštěvy Nepálu (už by to byla má třetí!) výrazně snížila.

Doteď jsem doufal, že ten covid tam do té doby povolí, ale tohle je další hřebíček :(

No ty vogo nestraš, to docela brzy, důvod? 😵 My máme s Quatarem a zatím vše platí... samozřejmě situace tam je blbá, ale říjen daleko.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 minutami, African napsal:

No ty vogo nestraš, to docela brzy, důvod? 😵 My máme s Quatarem a zatím vše platí... samozřejmě situace tam je blbá, ale říjen daleko.

Důvod žádný nesdělili, ale kolegovi z práce dnes zrušili letenku do Tokya (taky říjen), tak těžko říct...

Pokud by to všechno nakonec klaplo, mohli bychom dát v KTM chronopivo 😉🍻

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 minutami, enGiN napsal:

Důvod žádný nesdělili, ale kolegovi z práce dnes zrušili letenku do Tokya (taky říjen), tak těžko říct...

Pokud by to všechno nakonec klaplo, mohli bychom dát v KTM chronopivo 😉🍻

My máme flexibilní letenku tak ji když tak znovu hned přebukuji na 2022, ale stále věřím že to letos dopadne. V Kathmandu se s tebou rád sejdu pokud se povede odletět, dám ti do SZ jaké dny se tam budu zdržovat...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 7 hodinami, enGiN napsal:

Tak nám přišla zpráva od Turkish Airlines, že nám zrušili říjnový let PRG-IST a IST-KTM. Stejnou zprávu dostal i tchán, který měl letenky na dřívější termín. Tak uvidíme, bojím se, že tímhle se pravděpodobnost letošní návštěvy Nepálu (už by to byla má třetí!) výrazně snížila.

Doteď jsem doufal, že ten covid tam do té doby povolí, ale tohle je další hřebíček :(

Teď jsem ještě koukal a Turci normálně na říjen prodávají letenky, to je nějaký divný. Je možný že zrušili Váš let, ale většinou se před stornem nabídne jiný podobný let.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...