Přejít na obsah

Výstup do b.c Mount Everestu a jiné krásné kopečky


Doporučené příspěvky

Íshellir, Ľadová (termálna) jaskyňa. Namiesto stometrovej jaskyne je síce len zrútený labyrint, ale aj tak to milujem. Je to len hoďku od najprefláknutejšieho islandského treku, ale aj tak sem nikto nechodí :eek:

20210719_162836.thumb.jpg.71a8aa8d70ecd710436cf5ada4e14a0a.jpg

20210719_163133.thumb.jpg.e761c8506469237a6dc37c6425db61b5.jpg

20210719_163459.thumb.jpg.011a5b16ac03e25bd60ee1c515ec060d.jpg

20210719_163439.thumb.jpg.b038dee21976be6dc1d80095461b9257.jpg

20210719_163312.thumb.jpg.60d4bb1d92e1949320667da9c6781e35.jpg

20210719_163106.thumb.jpg.2d6cb00e0098fd457d56d9f89a8b49d9.jpg

Upraveno uživatelem wawrik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 12. 5. 2021 v 11:45, enGiN napsal:

Tak nám přišla zpráva od Turkish Airlines, že nám zrušili říjnový let PRG-IST a IST-KTM. Stejnou zprávu dostal i tchán, který měl letenky na dřívější termín. Tak uvidíme, bojím se, že tímhle se pravděpodobnost letošní návštěvy Nepálu (už by to byla má třetí!) výrazně snížila.

Doteď jsem doufal, že ten covid tam do té doby povolí, ale tohle je další hřebíček :(

Jak to celé dopadlo, dali Vám nějáké vysvětlení ke zrušení? Nám Quatar stále běží a navíc se připojil jeden kamarád, který si bez problémů u Turků koupil na říjen letenku. Zdali poletíme je samozřejmě ve hvězdách, ale jak píšu letenky stále platí. Nepál se rapidně zlepšil a rozvolnili, což samozřejmě situaci brzy asi opět zhorší, to je furt do kola....no uvidíme, naděje umírá poslední.

A my už zase s klukem balíme karabiny, naposledy to bylo fantastické, tak jedeme na víkend zase :punk: Navíc ředitel zájezdu poslal fantastický fotky, kde je vidět že i taťulda si to pěkně užil  :D A už s tím tady nebudu otravovat....

DSC_0058.JPG

DSC_0040.JPG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 27 minutami, African napsal:

Jak to celé dopadlo, dali Vám nějáké vysvětlení ke zrušení? Nám Quatar stále běží a navíc se připojil jeden kamarád, který si bez problémů u Turků koupil na říjen letenku. Zdali poletíme je samozřejmě ve hvězdách, ale jak píšu letenky stále platí. Nepál se rapidně zlepšil a rozvolnili, což samozřejmě situaci brzy asi opět zhorší, to je furt do kola....no uvidíme, naděje umírá poslední.

A my už zase s klukem balíme karabiny, naposledy to bylo fantastické, tak jedeme na víkend zase :punk: Navíc ředitel zájezdu poslal fantastický fotky, kde je vidět že i taťulda si to pěkně užil  :D A už s tím tady nebudu otravovat....

Vysvětlení nám žádné nedali, ale letenky jsme kupovali v nějaké lednové akci. Podle mě potřebovali získat cash, udělali akci, lidi koupili letenky, načež pak některé z letů zrušili (stalo se to i kamarádovi, co takhle koupil letenky do Japonska).

Zatím tedy vyčkáváme, rozhodovat se budeme v průběhu září. Bohužel ani nevím, jaká by byla k Nepálu alternativa, situace není moc dobrá nikde...

Každopádně začátkem července se nám ozvala naše nepálská spojka:

"From today we open our company again but have no work at all, we are not sure when our work will start. I am quite hopeful for September – October as vaccination is going on everywhere but nothing  is fixed at this situation.

 Lockdown is over from today in Nepal so almost everything is opening. International flights are also going to open from next month so quite hopeful to see you all on October.

We are very very happy with your support and help on this bad situation."

Ještě nad tím nelámu hůl, ale jsem pořád skeptický no...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 35 minutami, Prochy68 napsal:

Je to parada, ja mam zavrat i kdyz to vidim na fotce 😅

Trochu jsem se toho bál u kluka a zatím na pohodu, teď už si jen vybudovat ten správný respekt. Já se vždycky bojím prvních dvacet metrů a pak už mi to je šumák :D

To enGin: Jasný, asi se to týkalo jen některých vybraných letů a vy jste to bohužel trefili. Na říjen je vcelku dost volných letů stále za sympatické peníze, tak to třeba ještě dopadne, pokud se situace nějak zlepší.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@wawrik krásný fotky. Bych se skoro bál, že mi ten led spadne na hlavu, ale asi ještě pár set let nespadne, že?

@African hezký fotky i hezký počasí jste měli. No jo pán leze v rukavičkách 😄  Hezký je, jak se děti vůbec nebojí a nemají respekt. Můj synek takhle tahal asi v 10 letech na stěně a v pohodě si dost vysoko nadlézal právě cvaknuté presky, no a jednou mu to cáklo, tak se trochu prolítl, ale zajímavý bylo že křičet začal až po několika metrech letu, když to jaksi furt něchtělo zastavit 🙂 Jen se trochu zhoupnul, ale celá stěna se přísně otočila, kdo že je ten fotr, kterej trápí svoje dítě a nechá ho lézt na prvním konci..

Upraveno uživatelem michalval
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 hodinami, michalval napsal:

Bych se skoro bál, že mi ten led spadne na hlavu, ale asi ještě pár set let nespadne, že?

Teoreticky by mohol, v ľadových jaskyniach nie je zaručené nič a toto pôvodne sto metrov vysoké čelo sa zrútilo pred rokom... No máme so sebou skúseného človeka, o.i. má za sebou pár osemtisícoviek a neviem, či nerobil aj (pod)ľadovcový kajaking, čo je inak zábava s dosť vysokou úmrtnosťou. Tak sa nebojím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, wawrik napsal:

Teoreticky by mohol, v ľadových jaskyniach nie je zaručené nič a toto pôvodne sto metrov vysoké čelo sa zrútilo pred rokom... No máme so sebou skúseného človeka, o.i. má za sebou pár osemtisícoviek a neviem, či nerobil aj (pod)ľadovcový kajaking, čo je inak zábava s dosť vysokou úmrtnosťou. Tak sa nebojím.

Mohl bys dát víc fotek? Koukal jsem na tyhle už včera a je to pecka. Klepala by se mi kolena a zároveň by mě to lákalo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 32 minutami, kuncák7 napsal:

Klepala by se mi kolena a zároveň by mě to lákalo.

Nebudem robiť frajera, ja som sa bál tiež :D Ale ja sa takýchto miest bojím default. V tom romantickom zelenom údolí pred jaskyňou sa dosť neodporúča prespávať, teda okrem toho, že to je v celom parku Fjallabak zakázané. Držia sa tam plyny a človek sa tam môže po zmene vetra v spánku otráviť.

Po dvadsiatich minútach som sa otočil, že idem von a kým sa vrátia ostatní, najem sa - a zablúdil som :) Nakoniec som vyšiel cez dieru v strope a radšej sa tých pár desiatok metrov zošmykol, čo sa zapáčilo aj deckám a potom sa tri hodiny do kempu vracali s mokrými prdelami.

Fotky len mobilovky... Inak tam bol celkom slušný hluk, ako všetko syčalo, bublalo a zurčalo.

20210719_162603.thumb.jpg.0816e02530fd6e3cde1a8f85425401aa.jpg

20210719_162702.thumb.jpg.4e09bd8076ff22d40e63ec60f5ffee1a.jpg

20210719_163039.thumb.jpg.474b9283ab9456ff86216e18063b0bb5.jpg

20210719_163224.thumb.jpg.db6fd3aba38445a493d39e821c431fa8.jpg

20210719_165641.thumb.jpg.fd32231993f0110a121ea088d2226538.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 16 hodinami, wawrik napsal:

Ako tu pred časom bola reč o Islanďanovi, čo sa pokúšal o zimný prvovýstup na K2... Už ich našli, a podľa tejto správy zamrzli v snehovej búrke pri zostupe z vrcholu.

Velká škoda chlapů. Bylo by dobré, kdyby rodina dostala těla dolů pokud tedy tak chtějí, ale dostat je ze summitu dolů, to bude hodně těžký....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak si čakám pri sopke na zvyšok skupiny, a zrazu LUP! Na druhej strane lávového poľa sa z tepla prúdiacej lávy urobil vír. To síce nijaká zvláštnosť nie je, no keďže bolo takmer bezvetrie, skoro tri minúty sa vôbec nehýbal a vytiahol sa skoro do tristometrovej výšky.

Už som spomínal, že aj po tisícikrát tu zakaždým vidím niečo nové? :D

20210730_111053.thumb.jpg.8b15cb0006c2c06a3572211a2dc3fe7d.jpg

20210730_111106.thumb.jpg.eeaf0c76094437b71257808e29caabf1.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...