Přejít na obsah

Výstup do b.c Mount Everestu a jiné krásné kopečky


Doporučené příspěvky

před 7 minutami, Prochy68 napsal:

Diky, to mi nejak uteklo

Dnes už mi to vychází na 1,2mio, pokud dobře počítám, aha já počítal indickou rupií, tak to mají kliku :D Každopádně ti to vypadá, že pokud neuhradí záchranou akci, tak je z Pákistánu nepustí....

https://www.google.com/search?q=pakistan+rs+to+euro&oq=pakist&aqs=chrome.1.69i57j69i59j69i61j69i60l2.3364j1j4&client=ms-android-sonymobile-rvo3&sourceid=chrome-mobile&ie=UTF-8

Upraveno uživatelem African
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 15 hodinami, Gres napsal:

Prijde me ze na obou stranach nabili hnojomety a palej vostrejma viz. tweet chlapika co tam zda se byl. S takovou uz se pravdu asi nikdy nedovime 🙂

Podla dostupnych informacii ten tweetujuci chlapik (Karim Shah Nizari) mal riadit zachrannu operaciu. Servitku pred usta si nedal ani v tomto rozhovore:

https://hlidacipes.org/nejasnosti-kolem-zachrany-ceskych-horolezcu-v-pakistanu-vymysleji-si-tvrdi-sef-tamni-zachranne-mise/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsou někde vůbec nějaké informace, kdo ti dva lezci vůbec jsou a co mají už za sebou? Nikde jsem nic nenašel.... možná na FB něco bude, tak to když tak prosím hoďte sem. Ostuda to samozřejmě je, člověk jenom žasne když se dozvídá nové a nové detaily. Ale tací už tu v minulosti také byli, a nejenom od nás, takže bych  neřekl že to bude vrhat nějaké špatné světlo na české horolezectví...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

O Mackovi nikde nic, ani slovo, Vlcek toho vela nenalozil, aby sa pustil tak suverenne na taku tazku horu

2017 EIGER severní stěna, Heckmairova cesta, 
Kleine Scheideck, Švýcarsko - zimní výstup

2018 GRANDES JORASSES Severní stěna 
Wolkerův pilíř, Chamonix Mont Blanc, France 
Cima Grande severní stěna, cesta Comici, Dolomity, Itálie

2019 MATTERHORN Zermatt, Švýcarsko - zimní výstup

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To jo, podívaná pěkná, ale ty lidi lituji, takové pohodové bydlení a teď strašný peklo. Pro odlehčení, už jsem rozjel Ježíška, protože tady bude coby duo, tak malý tip pro Vaše malé lezecké nebo jinak sportovně založené ratolesti ;)

https://www.svycarskenoze.cz/le-classic-2020/

3269-5_vn06223l2004-a3.jpg

Upraveno uživatelem African
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, martar napsal:

Nožíky moc pěkný, ale mý děti je radši nedostanou - ještě by mohly začít lézt a skončilo by to zakázanou horou v Pákistánu a tím, že bych za ně platil vrtulníky.... kdepak! :)

🤣 Každopádně jsem koukal, že pojišťovna cukla že? Ale půl míče je ještě hodně solidní cenovka za všechny ty lety....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, African napsal:

🤣 Každopádně jsem koukal, že pojišťovna cukla že? Ale půl míče je ještě hodně solidní cenovka za všechny ty lety....

Vzhľadom k tomu, že (zrejme) chceli ušetriť aj za výstupový permit, sa tí dvaja na to asi pozerajú o dosť inak :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 54 minutami, wawrik napsal:

Vzhľadom k tomu, že (zrejme) chceli ušetriť aj za výstupový permit, sa tí dvaja na to asi pozerajú o dosť inak :D

Kolik může stát takový permit? Jinak ti kluci asi nemají prachy a sponzory, takže to asi nesou těžce, to je pravda.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@African Počuj, nemáš nejaké info o nových koronových nariadeniach v Nepále? Vraj sa od zajtra očakáva vyhlásenie kratučkej karantény pre očkovaných a celkom bezproblémové otvorenie hôr (vydávanie permitov etc.). Tí tvoji nepálski agenti niečo konkrétnejšie nevedia?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 50 minutami, wawrik napsal:

@African Počuj, nemáš nejaké info o nových koronových nariadeniach v Nepále? Vraj sa od zajtra očakáva vyhlásenie kratučkej karantény pre očkovaných a celkom bezproblémové otvorenie hôr (vydávanie permitov etc.). Tí tvoji nepálski agenti niečo konkrétnejšie nevedia?

Poslední hlášení před týdnem znělo 7 dní v karanténě v Káthmándú po příletu a 15 dní v ČR po příletu. Permity jsou osekané, musel by jsi poptat konkrétní, třeba na Kančendžengu se v této době nevydávají. Na horolezkým festivalu jsem kecal z lezci, hafo turisty co se vrátili a co mě nejvíce odradilo, že tam defakto všichni prošli Covidem. Chtěl jsem vypadnout hned z Káthmándú do kopců, ale právě tam jsou na tom všude docela blbě, protože to tam natahali indičtí turisti, která tam Nepál pouštěl. Poslední věc že se tam šmelí s letenkami ve velkém a málo kdo odlétl na čas, pět i deset dní skluz byl normál. Mluvím ale o první sezóně, může to být o druhé jinak, ale upřímně tomu nikdo moc nevěří. Je to špatný, co mě těší, že už máme letenky na březen a věříme v lepší zítřky....

Upraveno uživatelem African
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové, tak to vypadá, že řijnový Nepál nakonec přecejen dopadne!

Vláda s okamžitou účinností vydala nařízení, kterým umožnila vydávání víz po příletu a zároveň zrušila karanténu pro plně očkované!

Překlad snad bude brzy, ale nepálská spojka (a i Google Translate) to potvrzují :)

 

Travel-Advisory.pdf

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, enGiN napsal:

Pánové, tak to vypadá, že řijnový Nepál nakonec přecejen dopadne!

Vláda s okamžitou účinností vydala nařízení, kterým umožnila vydávání víz po příletu a zároveň zrušila karanténu pro plně očkované!

Překlad snad bude brzy, ale nepálská spojka (a i Google Translate) to potvrzují :)

 

Travel-Advisory.pdf 2 MB · 1 stáhnutí

Z března 2021 jsem přebukoval letenku na říjen, z října na březen 2022, takže bych ji dal zase zpátky na říjen 2021? 🤣 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...