Přejít na obsah

Výstup do b.c Mount Everestu a jiné krásné kopečky


Doporučené příspěvky

před 9 hodinami, enGiN napsal:

Tak letenky koupeny. Tady je případně anglický překlad nařízení, které jsem posílal dříve 😉

Jsi dobrý dobrodruh 👍 Tak průběžně informuj co jsi si tam nachystal a těším se na reportáž z výletu. Já měl ráno na telefonu kluky z party a po domluvě necháváme běžet březen 2022, letos to nelajskneme, navíc na tu Kanču asi letos permity dávat vůbec nebudou a plán měnit nechceme. Každopádně se asi vyhni profláklým trekům, tam to bude stát za prdlačky jak po covidové stránce, tak velkému množství turistů. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, African napsal:

Každopádně se asi vyhni profláklým trekům, tam to bude stát za prdlačky jak po covidové stránce, tak velkému množství turistů. 

Ja si naopak myslím, že teraz bude čas na prefláknuté treky bez obvyklej hromady ľudí. Po prvé nie všetci zachytia, že sa Nepál otvoril, po druhé stále zostáva kopec byrokratických obmedzení (testy, očkovania, registrácie...), ktoré ľudí odrádza.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 minutami, wawrik napsal:

Ja si naopak myslím, že teraz bude čas na prefláknuté treky bez obvyklej hromady ľudí. Po prvé nie všetci zachytia, že sa Nepál otvoril, po druhé stále zostáva kopec byrokratických obmedzení (testy, očkovania, registrácie...), ktoré ľudí odrádza.

Je pravda, že těch omezení okolo je stále hodně, navíc PCR test hned po příletu, který tě může na deset dní uvěznit jako mého kamaráda v Řecku hodně lidí také odradí. Ale na druhou stranu průvodci s kterými jsem kecal mě tvrdí že mají stále vcelku dobré kšefty i přes všechny ty problémy, mají hodně nové Indické klientely což už mě hlava vůbec nebere. Karanténa šla obejít, moc se o tom nemluví, ale z akreditovaných hotelů při nějákém příslibu jsi mohl trávit karanténu u Nepálců doma, tam to nikdo nekontroloval, takže jsi mohl hned vypálit do hor, mě to taky ten můj šaman nabízel :D I turisti včetně lezců mě říkali, že byli překvapeni co tam všude po lodgiích bylo letos Indů. Těžko říct, myslím že kdo chce letět si to zjistí stejně tak jako my a poletí, těch nabuzených turistů je hafo....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vypadá to že každý už se pokouší dělat pro turistický ruch co se dá, Argentina také otevírá a Aconcagua ještě není ztracena. Jsme zapsaný, ale musíme dát hlavy dohromady s klukama a rozhoupat se zdali Nepál, nebo tento famózní kopec. Osobně se mi to zdá dost brzy a po skoro dvouleté pauze budeme takový pokusní králíci, navíc je v tom pomalu osmdesát tisíc, takže já asi budu lobovat za to, dát jí ještě rok a sledovat jak letos první sezóna bude probíhat. Nikdo zatím nezná cenu permitů a myslím že to všechno pěkně očuděj. No nic, snad už se nám ale blízká na lepší časy 👍

"Máme předběžnou informaci od letecké společnosti Aerolíneas Argentinas, že se předpokládá  už od 1.11.2021 otevření Argentiny pro turisty. Na to jsme čekali jeden a půl roku! Není to zatím stoprocentní, ale lze věřit, že státní letecká společnost jisté důvěrné informace má.

Pokud se tak stane, tak bychom hned po 1.11.2021 mohli začít připravovat naše argentinské zájezdy (především expedice Aconcagua, Mercedario a Ojos del Salado a také samozřejmě Patagonii, ale i jiné cesty). Jednalo by se o doladění smluv u těch, kdo je ještě nemají, platby, letenky atd.

Samozřejmě v tuto chvíli ještě nedokážeme říci, jaké si Argentina nastaví vstupní formality (dokončené očkování, testy,.. apod.) a jaká budou aktuální cestovatelská omezení.... (např. respirátory ve veřejných prostorách,...). To se vše uvidí. Ale toto je první potěšující nadějná zpráva."

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím, nevíte o tomhle někdo něco víc?? Nebo kde sehnat víc info?

https://www.blesk.cz/clanek/zpravy-krimi/691135/velka-tragedie-na-elbrusu-zmena-pocasi-si-vyzadala-zivoty-5-horolezcu-dalsi-maji-tezka-zraneni.html

Jsou mezi nima dva kluci, co jsem s nima byl už 2x na Kavkaze. Sakra.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, jsiska napsal:

Moc děkuju, azbukou vládnu a oba žijou. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jenom lehkej vikendovej vylet se psem smer Krusne hory (asi), byl dneska na zubni hygiene a nejakem tom trhani tak at ma taky neco ze zivota 😀. Ted chrape v aute a ja dal kolecko na Milesovku a blizke okoli. Za tmy parada, nikde nikdo😀

21CB91D1-D36E-4C81-8F4D-895D546CC658.jpeg

ED2997BB-FDFF-4B53-8BDE-192432A73EB6.jpeg

A3670736-04B2-4E2B-B449-3FEBC7FF8043.jpeg

8AF1DFF2-B8D5-424A-ACE1-BFB192B15EF1.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...