Přejít na obsah

Výstup do b.c Mount Everestu a jiné krásné kopečky


Doporučené příspěvky

Řekl bych že cumulus je asi to nejlepší, co se v dané ceně dá sehnat. Co se týká peří tak je to úplný top.

Jinak tu patagonie jsem bral že zalando-lounge, sem tam se tam objeví zajímavé kusy, ale je to spíš o štěstí a vyčkávání nez o tom ze to otevres a koupis. Takze pokud ji chces hned tak tudy cesta nevede.

Jinak v Namche měli tu verzi bez kapuce  tuším za necelé 4 endorphin republic tuším taky, ale to je pro tebe asi pasé... a taky nevím, jak to tam je s velikostma

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 13 minutami, Maro napsal:

Řekl bych že cumulus je asi to nejlepší, co se v dané ceně dá sehnat. Co se týká peří tak je to úplný top.

Jinak tu patagonie jsem bral že zalando-lounge, sem tam se tam objeví zajímavé kusy, ale je to spíš o štěstí a vyčkávání nez o tom ze to otevres a koupis. Takze pokud ji chces hned tak tudy cesta nevede.

Jinak v Namche měli tu verzi bez kapuce  tuším za necelé 4 endorphin republic tuším taky, ale to je pro tebe asi pasé... a taky nevím, jak to tam je s velikostma

Co to je ten endorphin republic prosím tě? :D V Namche jsem chlastal a nebyla nálada na nákupy, ale třeba v  Kathmandu už mám takový rituál při každé návštěvě zalézt do Mountain Hardware a North Face, no a koupit si tam nějaký předražený hadr. Ale na druhou stranu tam vždycky koupím něco co u nás prostě není a velmi rád to nosím. Patagonii někde zkusím a uvidím jak sedne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dneska zrovna v jednom kšeftě vybalovali nové bundice, říkám a hele La Sportiva. Poslední velmi solidní mě stála čtyřku, tak si říkám dlabu na předraženou Patagonii, sedla krásně tak beru. Prodavač pátrá, pátrá za kolik vůbec jsou a prý že za osmičku 😅 No ty vole, každá moje bunda do roka a do dne díru a budu dávat osm za hadr, který budu trápit ve skalách? Já už jsem na tuhle srandu prostě asi starej....

DSC_2005.JPG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, Prochy68 napsal:

Afri, zijem jenom jednou emoji28.png

A tak s tím já souhlasím :punk: Hledám co je na ní tak drahého, prodavač říkal že je to jen peří a teď koukám že v kombinaci s Primaloftem, takže už vím. Jako nadupaná asi bude, oproti Patagonii stahovatelná kapuce což je pro mě důležité, hm, pěkná, pěkná.....

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty mě dávají bratři Nepálský, letenky máme na březen a teď mi volali že na Mera peak neprolezeme nějákou Zatra La pokud bude počasí jako letos, šance 50na50 a to je sakra málo šajze....takže jdu posílat email do Quatar airlines a už po čtvrté budu přebukovávat letenky, ty mě tam musí milovat 😅 

Wawricku, jak jsi to měl s lezeckou výbavou? Prý máme všechno nechat doma, vzít si akorát základ, sedák, boty, na co jsme zvyklý a zbytek půjčíme komplet v Khare. Zdá se mě to rozumné, navíc když jdeme sami na vlastní pěst do základního tábora, kde nás bude čekat guide. Takže mě opravdu příjde zbytečné tahat věci. Půjčení kompletu na dobu výstupu 50-100USD dle kvality.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 hodinami, African napsal:

Prý máme všechno nechat doma, vzít si akorát základ, sedák, boty, na co jsme zvyklý a zbytek půjčíme komplet v Khare. Zdá se mě to rozumné, navíc když jdeme sami na vlastní pěst do základního tábora, kde nás bude čekat guide. Takže mě opravdu příjde zbytečné tahat věci. Půjčení kompletu na dobu výstupu 50-100USD dle kvality.

My se si všetko brali sami, však to dokopy nič nebolo. Guide mal akurát snežnú kotvu a 15 m dvojičky, tuším. Ale nakoniec tam bol už natiahnutý fix, len ho skontroloval. Mal som vlastný sedák, jumar, mačky a cepín. Cudzie veci ja nerád, bohvie, čo s tým kto robil.

Zatrwa La (Čatrva La) je ozaj záhul, ideš z Lukly (tuším 2700 mnm) jeden a pol dňa bez zmeny sklonu až do 4600 mnm, žiadny oddych medzitým. Takže jeden deň si v Káthmandu (1300 mnm) a na druhý deň poobede si o skoro tri a pol kilometra vyššie. Zábava preveliká. Ale prečo by nemalo byť pod snehom priechodné mi jasné nie je, je to čistý choďák... Ale tak váš guide to bude vedieť isto lepšie.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Z Lukly 2.849m jdeme do Chhutanga 3600m, a až další den  přes Zatrwa la Pás 4600m do Thuli 4200m, kde budeme spát což není zase tak strašný, když se to rozdělý. V Zatrwa bylo letos sněhu v březnu po pás a každý den padalo, první průchozí byli začátkem dubna, pak to celé zmoklo a týden zase nikdo. Druhá půlka dubna už byla na pohodu, jo a fix tam už prý není. Trochu se tam vše mění, konec konců jako všude. Ohledně výbavy, máme táhnout stan, spacáky do -30C, stejně tak oblečení a výbavu jak píšeš a to pouze kvůli pěti dnům co tam  plánujeme blbnout nad 5500m a to mě prostě přišlo zbytečný to všechno z ČR brát... každopádně si to tam půjčime, jen mě zajímalo jak to všechno funguje v tom Khare. Ty jsi psal myslím, že jsi permity neřešil, ale teď píšeš že jste měli guida, tak jsem to asi špatně pochopil, kolik Vás stáli? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale do Lukly priletíš ráno z KTM, ktoré je v 1300 metroch.

Na Mera som bol s guidom, vtedy mi omrzli paprče. Druhýkrát som prechádzal cez sedlo Mera s parťákom bez guida, išli sme potom do údolia Hunku a cez Amphu Lapcha popod Island Peak naspäť na EBC diaľnicu.

V Khare bola obidva razy otvorená len jedna ubytovňa, prišli tam len kvôli nám. Nič sme si tam nepožičiavali, všetko sme si niesli vlastné z KTM. Len v Lukle sme dokúpili plynové kartuše.

Upraveno uživatelem wawrik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Quatar Airlines opět nezklamali, během jednoho dne zařízený posun letenek o měsíc, yes... platili jsme 14, dnes už ta samá letenka 19, masakr. Tak nám už museli zdražit také, jelikož jsme už měnili po čtvrté a to na akční cenu 16.200,- Za mě velká spokojenost, a kurňa šopa, teď už to musí klapnout :punk:

DSC_0181.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 15. 11. 2021 v 22:15, African napsal:

Aspoň pořádný rukavice jsi si mohl půjčit :D Cenu permitů nepamatuješ a v jakém roce jste lezli? 

Permit vtedy stál 350 USD na celú skupinu do tuším 7 ľudí. Sprievodca 15 USD na deň. Paprče omrzli v r. 2011 (to už je fakt 10 rokov, čo nemôžem zohnúť prsty a nemám v nich cit?!), celý trek cez Mera La a Amphu Lapcha som prešiel v r. 2013.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsem dobrovolně nabral osm kilo, abych teď dřel jak ten osel :punk: Začínám s tréninky, zase je nějaký cíl v dáli a pro co dýchat, takže nahoru a dolů, a ještě jednou a do třetice si to dáme ty hovado tlustý 🤪 Mé milované schody....

DSC_2029.JPG

DSC_2032.JPG

DSC_2031.JPG

DSC_2028.JPG

Upraveno uživatelem African
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...