Přejít na obsah

Výstup do b.c Mount Everestu a jiné krásné kopečky


Doporučené příspěvky

Teda včerejší lezení zatím asi nejúspěšnější od chvíle, co jsem začal. 5 cest, 5- komplet v převisu, 5+ komplet v převis, 5+ rovná, 6 rovná a lehce rajbas, 6 lehký převis, vše tahám, bo top rope mě nějak nebaví, vadí mi, jak mám to lano nad sebou. Ještě byl pokus o takový kaskádovitý převis 6, ale tam už jaksi došla energie.

PS: lezky finálně vybrané, nakonec padl jiný model od La Sportivy a to Katana, tak nějak to prostě sedlo :) 
 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Som ti vtedy písal k výberu, že nakoniec aj tak odporúčam rovno tie Katany, lebo tak či tak, ten posun v obtiažnosti je do 6 aj tak vcelku rychlý. A výborne podržia na malých lištách. Aj keď ja na umelej neleziem.

Budeš spokojný, vyššia cena, ale oplatí sa. Mám v nich teraz prvú sezónu a maximálna spokojnosť. Akurát taký detail hnidopich, že mohli dať ešte obrubu v okolí paty/achilovky ako to má bývalý RockPillars Pearl. Ale sedia výborne. 

A do akého sedáku si šiel?

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Joo nakonec ty bylo celkem rychlé, sedli jsme si a bylo vyřešeno :)

Sédák zatím nevybrán, na prodejně toho moc nebylo, prý na tom nejsou zrovna nejlépe s dodávkami, tak uvidím, co ještě bude.

Lezky jsou hlavní, ty potřebuju pořád, sedák, když jdu zrovna na boulder ne (střídám to), ale samozřejmě chci taky dořešit.

Jinak teda obtížnosti jsou občas taky zvláštní, stačí nějaké chyty, které mi úplně nesedí a natrápím se i na tom, co bych neřekl :) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 30. 11. 2021 v 8:58, African napsal:

Musíte vidět 👍 Neuvěřitelný zážitek... Netflix.

 

Teď jsem to chtěl nasdilet, ze je to pecka. Včera jsem to shlednul. 
Nims je blázen.  Masakr výkon. Hlavně mi přišlo, ze vypadá pořad fresh. 
a líbilo se mi, ze tam byla i Klara Kolouchova.  Vlastně díky němu vylezla K2. 
Pak další zjištění, ta fotka s tou šílenou frontou na Everst co obletěla cely svět byla od něj. 
jen mě trochu mrzelo, ze tam jednotlivé výstupy nedostali více prostoru. Ale pak by to byl asi nekonečný film. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mam za sebou zatím prvních 30 minut a akorát mě sere, jak pořád mluví o tom, že to bez kyslíku nejde... Tvl ještě že to nikdo neřekl Marovi a dalším... nevím no výkon to je, o tom žádná, ale nemůžu si pomoct, pank je jinde... přijde mi to jako prepadlovat lamanche, což je super vykon... ale preplavat ho je ta frajerina. Nevím no, tenhle expedicni styl mi proste přijde už dávno přežitý.

Ale obrázky hezké, asi to dokoukam 😀

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 7 minutami, Maro napsal:

Mam za sebou zatím prvních 30 minut a akorát mě sere, jak pořád mluví o tom, že to bez kyslíku nejde... Tvl ještě že to nikdo neřekl Marovi a dalším... nevím no výkon to je, o tom žádná, ale nemůžu si pomoct, pank je jinde... přijde mi to jako prepadlovat lamanche, což je super vykon... ale preplavat ho je ta frajerina. Nevím no, tenhle expedicni styl mi proste přijde už dávno přežitý.

Ale obrázky hezké, asi to dokoukam 😀

Myslí tím kyslíkem tento projekt, což skutečně nejde...sosej dál, je to mazec 👍 A navíc mu požehnal sám pan Messner, takže všechno ok 😀

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prave jsem to zhledl a pecka. Jenom na zacatku, kdyz tam ukazoval bricho, tak jsem si rikal, co to je za strejdu z Anglie 🙂 pak jak tam zacli s jeho vojenskou historii, tak uz mi docvaklo, ze fyzicky bude trochu jinde.

Proti tomu kysliku naprosto nic nemam. Jestli jsem to pochopil dobre, tak nasazovali až od 8000. Co se mi ale moc nelibilo, bylo to porovnani, kolik let na to potrebovali ostatni. Coz je nesmysl. RM to nelezl 16 let, protoze na to nemel fyzicky. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, African napsal:

A vybral si to nejlepší možný auto 🤣

Loni sem tam zpatky na cestu tahal s dalsima 6 chlapama smarta. Centimetry pred zricenim. Nechapal sem vubec nic protoze sem tipoval ze za mokra se tam nedostane ani to pajero co jim stoji dole. Dole mi rekli ze ten pan je pruvodce a nahoru jezdi tim smartem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, African napsal:

A vybral si to nejlepší možný auto 🤣

Loni sem tam zpatky na cestu tahal s dalsima 6 chlapama smarta. Centimetry pred zricenim. Nechapal sem vubec nic protoze sem tipoval ze za mokra se tam nedostane ani to pajero co jim stoji dole. Dole mi rekli ze ten pan je pruvodce a nahoru jezdi tim smartem.

 

Jo a pan pruvodce mel tak tipuju 85 let. A nejvetsi koule v republice :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 45 minutami, Vladar91 napsal:

Loni sem tam zpatky na cestu tahal s dalsima 6 chlapama smarta. Centimetry pred zricenim. Nechapal sem vubec nic protoze sem tipoval ze za mokra se tam nedostane ani to pajero co jim stoji dole. Dole mi rekli ze ten pan je pruvodce a nahoru jezdi tim smartem.

 

Jo a pan pruvodce mel tak tipuju 85 let. A nejvetsi koule v republice :D

Tak to je možná on 😂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 28 minutami, African napsal:

Tak to je možná on 😂

Určitě je to on. Doma najdu fotky. 

To bude slusny strelec. Za mokra sem to tam mel problem sejit pesky v te nejprudsi pasazi. Jestli to za snehu chytlo sanky tak je stesti ze se zastavil o stromy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 52 minutami, Vladar91 napsal:

Určitě je to on. Doma najdu fotky. 

To bude slusny strelec. Za mokra sem to tam mel problem sejit pesky v te nejprudsi pasazi. Jestli to za snehu chytlo sanky tak je stesti ze se zastavil o stromy.

Tak tohle se ovšem dá brát, je to jeho práce, snad chlapík vyvázl bez zranění 🙏

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...