Přejít na obsah

Výstup do b.c Mount Everestu a jiné krásné kopečky


Doporučené příspěvky

V 9. 1. 2022 v 20:59, dan83 napsal:

Panove, mate nekdo zkusenost s vystupem na Kazbek v Gruzii?

jj byl jsem září asi v roce 2018. Je to jak víceméně říká Afri. Choďák, ale pořádnej + na konci prudký výšvih po úzký ledový pěšině, kde se vyhýbáš lidem proti, celkem nepříjemný, chce to jistej krok v mačkách. Já to šel bez gajda, na horní chatě jsem nechal přítelku, udělali jsme náhodnou skupinku 4 čehůnu a prostě vyrazili. Ono si ten výstup úplně nahoru hodně lidí na tý chatě rozmysli,stači jim dojít na tu bývalou meteostanici. Prtž k tý chatě jdeš na těžko, lana, mačky, stan, žrádlo,pití, zimní hadry atd. a to je opruz. Vyráželi jsme ve 4 ráno a vrátili se asi ve 2. Ale stálo to za to!:-)Kdyby tě něco konkrétního zajímalo, ptej se....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, vzduch napsal:

Asi sem. Nějaký tip na plynový outdoorový vařič? Naše kopce s dcerkou na pohodu🙂

Mám také Msr pocket rocket mini set a Pinguin Titan Surpass. Oba jsou super, skladné, lehké, stejný výkon, na Pinguinu tedy lépe drží hrnec jelikož má delší a víc ostřené nožky. Msr doporučuji kupovat samotný, ten set co mám je předražený a ty cetky k tomu nic moc.

https://www.pinguin.cz/surpass_titan

https://www.lezec-shop.cz/cz/?option=com_virtuemart&view=productdetails&virtuemart_product_id=36226&gclid=Cj0KCQiAoY-PBhCNARIsABcz772rz5PEfXBXBmLDFCYVIkdL52FhDRMIKJgiY_e-hkwUREMHa4R4EWsaAlYXEALw_wcB

 

 

47671bb5-2814-4a43-ad84-720cb7f4be19rechaud-popote-msr-pocket-rocket-2-mini-solo.jpg

filename_533_l.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 57 minutami, Petr11 napsal:

Afri, na ten Maťas jsem zvědavec, jestli ti vše klapne a hlavně počasí!

Se těším několik dlouhých let a mám konečně toho nejlepšího možného guida, jen si to všechno pěkně synchronizovat, protože já s nikým jiným už ani lézt nechci :punk: 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Máte někdo Tilak kalhoty v barvě "Light Olive"? Nikde na webu jsem reálnou fotku neviděl a má zkušenost je, že na webu Tilak jsou ty barvy dost jiné než ve skutečnosti. Je tato barva spíše khaki zelená nebo pistáciová? 🙂

 

1663c5c7703e56c629abb02b9ec335e1.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pardon za odbočku, jen tedy musím vyzdvihnout Horskou služba Beskydy, má u mě zlatého bludišťáka, za skvělý a profi přístup, opravdu borci!⛑️

1643022289561_resize_33.jpg

1643022289579_resize_71.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 59 minutami, Prochy68 napsal:

Cos delal?

Nechtěl nasazovat nesmeky 100m pod vrcholem 😁 Uklouznul, zlámal si nohu, potrhal vazy🙉

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Právě teď, nizkotucnytvaroh napsal:

Nechtěl nasazovat nesmeky 100m pod vrcholem 😁 Uklouznul, zlámal si nohu, potrhal vazy🙉

Auů, tak se drž a přeji rychlé uzdravení 🙏 Jinak samozřejmě kluci z horské jak píšeš, jsou to borci 👍

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky moc všem za podporu ! Snad to bude brzy ok 🙂 Každopádně horské službě ještě jednou velký dík🏅, a termofolie s sebou na každý výlet! 🙃

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, nizkotucnytvaroh napsal:

Díky moc všem za podporu ! Snad to bude brzy ok 🙂 Každopádně horské službě ještě jednou velký dík🏅, a termofolie s sebou na každý výlet! 🙃

Jasný, termofolie je základ ;) Já už tedy permanentně u sebe v batohu a to třeba i na lyžování dobrou lékárničku. Vystřídal jsem jich už pár a teď nosím Deuter, která má i nějaký ten prostor pro doplnění vlastních věcí jako třeba pro děti nepostradatelný antiseptický sprej. Vybavení má výbornou kvalitu, navíc obsahuje i nepostradatelný průvodce záchranou života, což je za mě super záležitost. Jako opravdu výborná lékárnička 👍

DSC_2301.JPG

DSC_2302.JPG

DSC_2303.JPG

DSC_2304.JPG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 minutami, African napsal:

Jasný, termofolie je základ ;) Já už tedy permanentně u sebe v batohu a to třeba i na lyžování dobrou lékárničku. Vystřídal jsem jich už pár a teď nosím Deuter, která má i nějaký ten prostor pro doplnění vlastních věcí jako třeba pro děti nepostradatelný antiseptický sprej. Vybavení má výbornou kvalitu, navíc obsahuje i nepostradatelný průvodce záchranou života, což je za mě super záležitost. Jako opravdu výborná lékárnička 👍

DSC_2301.JPG

DSC_2302.JPG

DSC_2303.JPG

DSC_2304.JPG

Díky moc za tip, ten manuál je určitě sakra dobrá věc! asi vyměním tu svoji 🙃 Nosil jsem doteď BCB Adventure Bushcraft, hlavně kvůli váze, plus pár věcí navíc, ale ten Deuter vypadá lépe, váha stranou, když jde o zdraví 🙂

1d325bb2d3f1b2d3174200007d55bd6f--mm800x800.jpg

1643139580507_compress4.jpg

1643139580519_compress2.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

"Záchranka" je nutnost a základ....hlavně když jdeš ve skupině, tak ať to mají všichni ostatní, protože ty jako nejuvědomělejší člen skupiny to máš, ale když se ti něco stane, tak ostatní na tebe budou jen čumět 🙂 

Takže pro tvou bezpečnost je hlavní, aby to měli všichni ostatní, ne ty 🙂 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...