Přejít na obsah

Výstup do b.c Mount Everestu a jiné krásné kopečky


Doporučené příspěvky

před 6 hodinami, moco napsal:

"Záchranka" je nutnost a základ....hlavně když jdeš ve skupině, tak ať to mají všichni ostatní, protože ty jako nejuvědomělejší člen skupiny to máš, ale když se ti něco stane, tak ostatní na tebe budou jen čumět 🙂 

Takže pro tvou bezpečnost je hlavní, aby to měli všichni ostatní, ne ty 🙂 

Jop a ještě navíc teď jak bude trochu času si chci před Nepálem obnovit kurz první pomoci. Dříve jsem chodil každý tři roky a teď jsem tedy když tak přemýšlím nebyl hodně, hodně dlouho. No a to ti nedávno přede mnou zkolaboval chlapík, já na něj koukal jak z jara a nevěděl jsem kde začít. Naštěstí se mnou byl kamarád medik, který ho začal hned rychtovat...no prostě když to není tvůj denní chleba, tak se ti takové základy vykouří z hlavy raz, dva.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem se, naštěstí, dostal zatím jen do situací, kdy stačilo zvednout nohy a lidi "obživli" 🙂  Ale CABC mám ještě zaryto pod kůží a něco bych zachránil a rozpoznal.  

Ale ono se to každý rok mění (už snad ani to "CABC" není jak bejvávalo)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 47 minutami, moco napsal:

Já jsem se, naštěstí, dostal zatím jen do situací, kdy stačilo zvednout nohy a lidi "obživli" 🙂  Ale CABC mám ještě zaryto pod kůží a něco bych zachránil a rozpoznal.  

Ale ono se to každý rok mění (už snad ani to "CABC" není jak bejvávalo)

Každej rok naštěstí ne, guidelines pro postupy první pomoci se aktualizujou zpravidla po pěti letech, na stránkách České resuscitační rady je k dispozici všechno, česky i anglicky, včetně specifických situací.

https://www.resuscitace.cz/

EDIT: pro reálný zvládnutí je samozřejmě praktickej kurz nezastupitelnej.

Upraveno uživatelem M.K.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 14 minutami, Prochy68 napsal:

Tak neco uz jsem sam videl a kazdou chvilku clovek neco podobneho cte....

To já taky, sám jsem zachranoval dvě ženský v Chorvatsku v horách ( v kratasech a s láhví 0,33 l pro obě v 13 hod cca 3 hodinky cesty od nějakého obydlí ). Ale v zimě mě to prostě stále zaráží o dost víc.

A co, když jsem viděl v Tatrách frajera v mokasínech nad Popradským plesem a v březnu. Tak proč ne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 9 minutami, Ajaj napsal:

nooo tak ten maník je oblečenej v běžeckým a má i běžecký batoh. Jenom to asi “trošičku” podcenil 🥴🥴🥴 a madam o dost víc

Taky to jde takhle diplomaticky vyjádřit 🤣🤣

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 minutou, Ajaj napsal:

kdo ještě v životě nevolal horskou, není správnej horal……a největší frajeři to měli dolu i vrtulí

V Gruzii na Kavkaze obojí, zážitek k nezaplacení. Už nikdy víc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 hodinami, kuncák7 napsal:

 

před 2 hodinami, bobi napsal:

To by jeden ani nevěřil  :unsure:.

 

před 2 hodinami, Prochy68 napsal:

veril, ale nepochopil

Chlapi jsem ten v tmavě modré bundě a žlutých kalhotech 😁 tohle jsme s kolegou fakt nečekali 😁 klukovi jsme půjčili bundu, neměl ani rukavice … holce by bez termofolie od borců co šli kolem umrzly nohy na kost ….

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...