Přejít na obsah

Výstup do b.c Mount Everestu a jiné krásné kopečky


Doporučené příspěvky

před 9 minutami, Maro napsal:

 Překvapilo mě, jak málo tu je lidí. Ale vedro je tu teda nesnesitelné. Corsica

Krása, jdete GR20 nebo pouze výlet? Já jsem byl z Corsicy úplně paf....😎

20220724_150614.jpg.0d07eb9c5db18f7866106afdfe162060.jpg

Upraveno uživatelem African
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, African napsal:

Krása, jdete GR20 nebo pouze výlet? Já jsem byl z Corsicy úplně paf....😎

20220724_150614.jpg.0d07eb9c5db18f7866106afdfe162060.jpg

Jenom pohodovka na 6 dní jsme to tady otočili z Dolomit. Je to pro mě teplotní šok, z peřovky do 35 stupňů tak nestíhám úplně tu krásu přes proudy potu vstřebat, GR20 vubec nechapu, ze nekdo v tomhle počasí jde 😄 ale určitě se tu ještě podíváme na jaře, až bude voda. Trochu jsem sázel, že najdu nějaký ledovcovy potok na packraft a že možná něco politam na paraglidu ale zatím spíš umiram horkem pri vyslapech, všechno je (očekávatelně) úplné suché a informace o letových terenech jsou francouzsky nebo jen velmi strohé. Asi jsem zanedbal přípravu, ale ja prostě nemam v povaze na dovolené cokoliv plánovat 😄

Ale fakt zajímavé je, jak málo je tu lidi, čekal jsem davy a v horach není prakticky nikdo. asi jsou všichni u moře no, tam my se ani nechystáme.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 24. 7. 2022 v 23:37, Maro napsal:

Jenom pohodovka na 6 dní jsme to tady otočili z Dolomit. Je to pro mě teplotní šok, z peřovky do 35 stupňů tak nestíhám úplně tu krásu přes proudy potu vstřebat, GR20 vubec nechapu, ze nekdo v tomhle počasí jde 😄 ale určitě se tu ještě podíváme na jaře, až bude voda. Trochu jsem sázel, že najdu nějaký ledovcovy potok na packraft a že možná něco politam na paraglidu ale zatím spíš umiram horkem pri vyslapech, všechno je (očekávatelně) úplné suché a informace o letových terenech jsou francouzsky nebo jen velmi strohé. Asi jsem zanedbal přípravu, ale ja prostě nemam v povaze na dovolené cokoliv plánovat 😄

Ale fakt zajímavé je, jak málo je tu lidi, čekal jsem davy a v horach není prakticky nikdo. asi jsou všichni u moře no, tam my se ani nechystáme.

Já když projížděl Corsicu na motorce, tak také celkem pusto prázdno v přírodě, lidi se spíše drželi v těch profláklých turistických místech, to mě bavilo. Objeli jsme ji s klukama celou na motorce a uchvátila mě tam ta obrovská rozmanitost, někde sucho jak na Sahaře, o kousek dál prales jak v Brazílii, no prostě nářez. Spali jsme tam ve vnitorzemí ve stanech kvůli prasátkům, jinak na pláži pod širákem. Nikdy nebyl jediný problém, občas že Francouz nechtěl mluvit anglicky, ale tak to prostě je. No a teď koukám, že to bylo ve 2011, tvl, toto letí. Každopádně to chci zopakovat s rodinou, jen čekám ještě na holku až povyroste ať s toho taky něco má a hlavně ta cesta bude dlouhá. Krásný ostrov, užite si to a hoď klidně ještě nějáké fotky  :cheers:  Já už delší dobu hledám složku s mýma fotkama, vím, že jsem jich měl asi milión protže tam je co fotit....bohužel mám jen tyhle mobilofky :wacko:, ale ona se někde objeví...

16072011585.jpg

18072011591.jpg

18072011594.jpg

26072011603.jpg

23072011600.jpg

26072011601.jpg

17072011588.jpg

18072011592.jpg

Upraveno uživatelem African
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dorazili první fotky z horolezeckého tábora, kde máme kluka a manželka upřímně moc nadšená není 😏 Telefony, návštěvy zakázaný, tak jsme odkázáni pouze na foto které čas od času dorazí a oni tam dávají pro maminky takový brutál, proč nedají třeba fotky jak opékají špekáčky? 😁

IMG-10555a9ce905e2500829913732e9df8c-V.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Očividně chtějí poslat to nejlepší :D Podobně jsem si zaskákal 2 týdny zpět v Tisé :)
Teď ještě týden vydržetv pracovním procesu a hurá do Dolomit se vším, co k tomu patří, treky, lezení, bude to asi masakr, když jsem sotva na konci rekonvalescence, ale těším se.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 hodinami, Bells napsal:

Očividně chtějí poslat to nejlepší :D Podobně jsem si zaskákal 2 týdny zpět v Tisé :)
Teď ještě týden vydržetv pracovním procesu a hurá do Dolomit se vším, co k tomu patří, treky, lezení, bude to asi masakr, když jsem sotva na konci rekonvalescence, ale těším se.

Paráda....já si ti při stejném skoku před lety urval celou patu, dvě naročný operace a rok nemohoucí, takže mě to nechává chladným :D Kam jedeš? My taktéž za dva týdny Mondsee a hory Solné komory, yes. Jsem tam blbnul trochu minulý rok a bylo to jedním slovem Super.

DSC02252.JPG

DSC02294.JPG

Upraveno uživatelem African
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem usoudil, že se sebepoškozuju pouze na boulderu, takže cokoliv jiného mohu bez obav dělat :D
Máme vytipovaná místa, která chceme vidět a ty budeme nějak propojovat, respektive navazovat co nejlépe na treky, chceme i přechod, vybavení máme, takže není problém a nebudeme pak tolik limitovaní časem. Z míst máme samozřejmě Secedu
, která se celkem nabízí k nějakému přechodu a stejně tak Tre Cime + jezera Sorapis, Braies, Antermoia, Carezza, tedy i cokoliv v okolí, když budeme propojovat. V tomhle jsme s druhým párem, se kterým jedeme hodně flexibilní, takže si to můžeme dovymyslet jakkoliv.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U jezera Solrapis bacha na divoké influencery:-D seděli jsme tam přes 4 hodiny a chlapci stále nedokázali identifikovat místo "vole, ten typek to určitě fotil z tohohle sutru" vrátil jsem se tam z te chaty 4x a stejne se mi to bez nich nepovedlo vyfotit, ale aspoň na chvilku slezli z toho šutru 😄 v chajde ale mají moc příjemný merlot do džbánku, takže za mě to byl ideální odpočinkový výlet:-)

 jinak na začátku trasy na Sorapis je velká šotolinova plocha ( Parcheggio per Sorapis

https://maps.app.goo.gl/BUGmVcB2r1caFGaY )9, kde se dá v pohodě přespat, doporucuju, strávili jsme tam 2 noci a je to pak odtamtud asi 20 minut autem na tre cime, dá se nechat auto kousek nad Misurinou (lago di Antorno) zadarmo a vyjet nahoru busem. Dá se sice vyjet až nahoru autem, ale platí se tam mýto asi 30e + parking.

Kolem tre cime je pak moc pěkná feratka, fakt jednoduchá, skoro není třeba ani se cvakat. Má ale jednu vadu - pokud jdeš od chaty Locatwlli směrem zpátky k Lavaredo (jako jsme šli my a podle mě to je trochu lepší směr) jde proti tobě celkem dost lidí. Pochopil jsem to až v sedle pod Paternkofel tam se rozdělují 3 cesty - jedna na vrchol, druhá zpátky směr Lavaredo a třetí někam pryč, nevím kam. No a trasa dolů v podstatě není vidět, spíš než jako trasa se tváří jako sráz, značení tam téměř není a kde je tam se to motá, protože pryč vedou 3 trasy. Nenech se zmást, opravdu je potřeba jít dolů do té ďury, i když se tam člověku na tom suťovsiku fakt nechce a cestu v tom nevidí. Čili tady jsem asi zjistil, proč většina lidí jde tím suťoviskem nahoru a pak sestupuje feratou a ne naopak jako my, kteří jsme stoupali feratou a pak sestoupili suťoviskem. Jinak jakmile sestoupis, už je to pohodová cesta až zpátky. Každopádně závidím, užij si to 🙂

 

20220712_184654.jpg

20220712_184638.jpg

20220711_155502.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S influencery jsi pobavil :D Dobré je, že druhý pár s sebou bude mít ještě chlupaté štěstí v podobě 35 kg Australáka, který se tůze rád koupe a pak si ideálně jde hrát s lidma, takže garantuji, že influenceři rádi slezou :D 

Jinak díky za tipy, akorát ce se týče ferraty, tak to dostal na plánování právě druhý pár, mají nějakého potuněného průvodce a něco lehoučkého nechtějí, že prý ať to za něco stojí, když už :) ano jsem smířený s tím, že umřu, ať už jakkoliv :D ale těším se tak jako tak.

Super foto, teď budu taky jak influencer, ale přesně ten výhled na Tre Cime z jeskyně chci taky. Koukám měl jsi i super počasí, takové akoráv, slunce, ale i nějaké mraky, to mám rád.
 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Těch ferrat je tam mraky, ty echt výživné jsou pak kolem gardy (D/E), ale na to nemám koule a to lezu. Tohle bylo fakt easy, asi je tam ale i výživná část že sedla nahoru na tu horu, přiznám se, že jsem si netroufl, neměl jsem to nějak v hlavě srovnané a taky mě děsil sestup feratou, prostě si to ten den nesedlo 😄

u Gardy jsme šli pak feratou nahoru na Cima Sat, ale ta byla náročná jenom délkou a převýšením, lezecky je to v podstatě nezajímavé a zajištěných úseku je skoro minimum. když byl, tak to byl většinou žebřík. Výhledy sice parádní sportovně náročné, ale lezecky nuda.

Edit, ještě přidám tip i tady na spaní v autě takove pseudonáměstíčko, kde je i pitna voda a lavičky: Umístěný špendlík
https://maps.app.goo.gl/6QFFRkREmGmkEHNU9

IMG-20220729-WA0000.jpg

Upraveno uživatelem Maro
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Maro Ještě jednou díky ;)
100% budeme mít nějaké spaní i někde v přírodě během přechodu, to je tutovka, na to se i vysloveně těšíme, ale spacích verzí bude samozřejmě spoustu. Během lezení budeme muset řešit i ubytko, aby tam mohl být pes, ale jinak volnost, takže pohoda. Já když budu dostatečně ovíněn, tak budu spát klidně i na té lavičce :D

Žebřík slušná masáž teda :) ale jak píšeš, to není nic moc zajímavého lezecky a jak znám kamarády, tak oni budou chtít rozhodně něco zajímavého. Každopáně Garda teď ani nehrozí, ta je v plánu za 2 měsíce a to právě převážně lezecky
.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tvl, tam bych asi nelezl. Pěší turistika je úplně dostačující 😁

Abych jen nekecal tak ještě přihodím pár obrázků.

1769658368_IMG_20220725_092842284_HDR2_copy_450x718.jpg.77c8bfd937e6f9b578a91c2d0a04ad1c.jpg

 

432459016_IMG_20220725_095732840_HDR2_copy_562x1000.jpg.1b4892e508fe7d7d51c2db38c8e5e4a0.jpg

 

Mladej fotograf, jsem zvědav co z těch fotek bude :)

49536827_IMG_20220725_1025206822_copy_562x1000.jpg.7a20c20dd151a9aa813be6b5d6145f9e.jpg

Ty křusky ve vlákně o botách dobrý :)

 

IMG_20220725_114020679_HDR_copy_562x1000.jpg.5ad77d739a6a67547da02c2051dde5a6.jpg

Francie 😂

841952782_IMG_20220724_174224388_HDR2_copy_482x639.jpg.127a2c5d17d2377bff16e440ca5bdecc.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 27. 7. 2022 v 9:06, African napsal:

Dorazili první fotky z horolezeckého tábora, kde máme kluka a manželka upřímně moc nadšená není 😏 Telefony, návštěvy zakázaný, tak jsme odkázáni pouze na foto které čas od času dorazí a oni tam dávají pro maminky takový brutál, proč nedají třeba fotky jak opékají špekáčky? 😁

IMG-10555a9ce905e2500829913732e9df8c-V.jpg

Buď na mladého hrdý.... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...