Přejít na obsah

Výstup do b.c Mount Everestu a jiné krásné kopečky


Doporučené příspěvky

Bohužel realita...

Nám teď na listopad na zpátečním letu Qatar dost posunuje lety, netušil jsem proč ale je tam ms ve fotbale...naposled jsem to řešil zase tento týden.nastesti to vychází na přestup 10 hodib, Takže spacák v tranzitu to jistí.
Z původních 3 hodin přestupu nam to změnili na 23, a teď na 10...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 45 minutami, Vlcak1980 napsal:

Bohužel realita...

Nám teď na listopad na zpátečním letu Qatar dost posunuje lety, netušil jsem proč ale je tam ms ve fotbale...naposled jsem to řešil zase tento týden.nastesti to vychází na přestup 10 hodib, Takže spacák v tranzitu to jistí.
Z původních 3 hodin přestupu nam to změnili na 23, a teď na 10...

Ale připadne mi že jenom Nepál, vše ostatní stále na pohodu, třeba Zéland stejný několik let a Jižní Afrika o dva litry levnější za neuvěřitelných 12800,-. Já tam snad za ty prachy po letech zaletím 😎  Nevím co se odehrálo na těch linkách do Káthmandu, snad to dají brzy do kupy. 

Dnes je zázrak vůbec někam doletět, těch deset hodin na letišti bych ještě překousnul, ale při 23 už bych si našel nějaké aktivity ve městě, což se dá zorganizovat přímo na letišti, tak uvidíte. Co máš vůbec v plánu? Už se mi to všechno motá 😄

Screenshot_20220918-121029.png

Upraveno uživatelem African
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No problém s Doha je že tam je to mistrovství, není možné prakticky nic, ani sehnat ubytko na noc :) takže to že to zase zkrátili je docela výhra.

Jdeme 3 sedla, kolem Everestu...kámoš si rozstip 2 obratle v Norsku, takže nakonec jedeme ve dvou...

Komplikace na komplikaci, refund letenek, mezitím mě expirovala původní karta, což obzvlášť u yetti airlines je paráda, uz to resime asi 3 neděle.

A samozřejmě to řeším všechno ja

Už abych tam byl a měl od všeho klid


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, Vlcak1980 napsal:

No problém s Doha je že tam je to mistrovství, není možné prakticky nic, ani sehnat ubytko na noc :) takže to že to zase zkrátili je docela výhra.

Jdeme 3 sedla, kolem Everestu...kámoš si rozstip 2 obratle v Norsku, takže nakonec jedeme ve dvou...

Komplikace na komplikaci, refund letenek, mezitím mě expirovala původní karta, což obzvlášť u yetti airlines je paráda, uz to resime asi 3 neděle.

A samozřejmě to řeším všechno jaemoji23.png

Už abych tam byl a měl od všeho klid


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Vím o čem mluvíš kamaráde, rušil jsem a zařizoval v době covidové asi šestkrát 🤪 Jak doletíte hned bude pohoda, věřím tomu že bude stále málo turistů a budete to mít super. Jaj, letěl bych hned.... těším se na nějaké střípky z cesty a haldy fotek 👍

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

NZ jsem našel nejlevnější za 43, z FRA, příští únor. Nevím, ale mě to tedy připadá šílený dost. Za 4 týdny letíme na Tillman pass, a já se nemůžu vyhrabat furt z nějakejch pitomejch nachlazení, kondička v háji, to jsem zvědavej, co tam budu dělat. Sedět před stanem a lábat do sebe kafe...kruci.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, alky napsal:

NZ jsem našel nejlevnější za 43, z FRA, příští únor. Nevím, ale mě to tedy připadá šílený dost. Za 4 týdny letíme na Tillman pass, a já se nemůžu vyhrabat furt z nějakejch pitomejch nachlazení, kondička v háji, to jsem zvědavej, co tam budu dělat. Sedět před stanem a lábat do sebe kafe...kruci.

Mě se ukazuje třeba NZ v únoru od 24, tak nevím, březen a listopad co už jsem dvakrát byl před lety, tak úplně identický let a stejná cena 28, tak ti nevím. Je pravda že se to mění ze dne na den, ale dnes takto... 

Čtyři týdny jsou dlouhá doba, věřím že se dáš do pohody 👍 Já jsem Annapurna trek startoval v horečkách a taky to dopadlo. Navíc Nepálci maji výbornou medicínu Made in Nepali Chemical Laboratories, která ti možná zkrátí život o rok až dva, za to tě ale během pár dní uzdraví 😁 

Screenshot_20220919-123750.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je dobrá cena, ale doba letu je tedy dost na palici.

Jinak aby tý radosti nebylo málo, tak mi dnes volali z Niedersachsen Haus, Vysoké Taury, že se omlouvají, chatu musejí zavřít, napadlo spousta sněhu. Měli jsme tam být 3 noci na přespání příští prodloužený víkend, takže smůla....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, alky napsal:

To je dobrá cena, ale doba letu je tedy dost na palici.

Jinak aby tý radosti nebylo málo, tak mi dnes volali z Niedersachsen Haus, Vysoké Taury, že se omlouvají, chatu musejí zavřít, napadlo spousta sněhu. Měli jsme tam být 3 noci na přespání příští prodloužený víkend, takže smůla....

No jo, přišlo ti to letos nějáko brzy...já s Rakouskem také vyčkávám, všechno pod sněhem a nvíc hnusný počasí. Myslím ale že to ještě poleví a nějáké to okno bude....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes po nemoci, jen rychlý výšlap v okolí 🌄

IMG_20220920_125235.jpg

IMG_20220920_125356.jpg

IMG_20220920_135540.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 38 minutami, montemar napsal:

afri, dotaz, tys byl na grossglockneru na vrcholu? případně dá se to srovnat s nějakým lehčím kopcem v himalájích?  

Yes, s kamrádem ve dvouch přes Johann hütte a byl to nádherný výstup, dodnes na to vzpomínám a klidně bych si to někdy rád zopáknul :guitar:  Grossglockner je už trochu technický, zároveň dost vzdušný a je potřeba i nějáká ta fyzická zdatnost, každopádně na něm nijak moc neřešíš aklimatiazaci, což je důležité. S kopečkami v Himalájích se to nedá moc srovnat, jelikož se pohybuješ v úplně v jiných nadmořských výškách a tam řešíš hlavně tu správnou aklimatizaci. Mluvím tedy aspoň o šlapákách co jsem dělal já, nijak technickými. Na druhou stranu netřeba moc té fyzické síly, protože jdeš tempem želvy. Chtělo by to asi zmínit přímo nějáký ten kopec v Himaláji, abych byl trochu v obraze :cheers: Pokud by jsi chtěl v Himaláji už něco techničtějšího, tak lepší je třeba sbírat zkušenosti na Mont Blanc, kde je jak nadmořská výška, tak i technické pasáže podobné těm na GG.

DSC02629.JPG

DSC02638.JPG

DSC02644.JPG

glocknerwand2.jpg

Upraveno uživatelem African
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, Beet napsal:

Ty voe, ti Poláci to tam fakt postavili? Vím, že se o tom pořád mluvilo, ale když jsem tam byl naposled tak se tam ještě nic nedělo. Ale ono už to bude bratru dva roky.

Postavili/staví. Ještě asi otevřená není, ostatně to nás moc vzhledem k nulové viditelnosti netrápilo. 

Naštěstí se občas i vyčasilo.

PXL_20220920_070219138-01.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...