Přejít na obsah

Výstup do b.c Mount Everestu a jiné krásné kopečky


Doporučené příspěvky

před 1 hodinou, African napsal:

Yes, s kamrádem ve dvouch přes Johann hütte a byl to nádherný výstup, dodnes na to vzpomínám a klidně bych si to někdy rád zopáknul :guitar:  Grossglockner je už trochu technický, zároveň dost vzdušný a je potřeba i nějáká ta fyzická zdatnost, každopádně na něm nijak moc neřešíš aklimatiazaci, což je důležité. S kopečkami v Himalájích se to nedá moc srovnat, jelikož se pohybuješ v úplně v jiných nadmořských výškách a tam řešíš hlavně tu správnou aklimatizaci. Mluvím tedy aspoň o šlapákách co jsem dělal já, nijak technickými. Na druhou stranu netřeba moc té fyzické síly, protože jdeš tempem želvy. Chtělo by to asi zmínit přímo nějáký ten kopec v Himaláji, abych byl trochu v obraze :cheers: Pokud by jsi chtěl v Himaláji už něco techničtějšího, tak lepší je třeba sbírat zkušenosti na Mont Blanc, kde je jak nadmořská výška, tak i technické pasáže podobné těm na GG.

DSC02629.JPG

DSC02638.JPG

DSC02644.JPG

glocknerwand2.jpg

dík. hezky se to čte :)

.. já nemám ambice někam takhle vysoko lézt, jen že jsem se u GG nedávno motal a přišlo mi to z pohledu zespodu dost náročný, ten poslední kus. ale dalekohledem jsem tam zahlíd nějakou boudu, tam se dá asi vyjít i amatérsky

7BE49F94-9C08-442B-B963-275DD545FC63.jpeg

Upraveno uživatelem montemar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

GC to byly casy…..byli jsme tam uz ve ctvrtek v noci, kdy nakydalo 30cm novyho. V patek rano jsme zacli proslapavat. S nama jeste naka parta silenejch Polaku co sli pesky, ale dikybohu to pred ledovcem otocili.

dorazili jsme to jen na pravy hreben. Uplne na kasi. Rozhodnuti bylo to otocit a zkusit v sobotu, ze uz je to proslapany……hm v sobotu tisic lidi co to pred nama vyletelo nahoru nasi stopou a nahore Vaclavak, ze jsme se na to vysra..li

651009B7-10DC-40B0-B59B-E198CA2F51AF.jpeg

CBD8EE16-F83C-4822-BA38-D7D68C0768D6.jpeg

4A5A2C25-99E6-4464-84EA-A96F09D5B921.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, montemar napsal:

dík. hezky se to čte :)

.. já nemám ambice někam takhle vysoko lézt, jen že jsem se u GG nedávno motal a přišlo mi to z pohledu zespodu dost náročný, ten poslední kus. ale dalekohledem jsem tam zahlíd nějakou boudu, tam se dá asi vyjít i amatérsky

Těch chalup je okolo s pěkným výhledem na kopec vcelku dost, ale samozřejmě si to chce ověřit jaká je obtížnost a přístup k nim. Zkus ty Himálaje někdy, každý si tam přijde na své :cheers: 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, Ajaj napsal:

GC to byly casy…..byli jsme tam uz ve ctvrtek v noci, kdy nakydalo 30cm novyho. V patek rano jsme zacli proslapavat. S nama jeste naka parta silenejch Polaku co sli pesky, ale dikybohu to pred ledovcem otocili.

dorazili jsme to jen na pravy hreben. Uplne na kasi. Rozhodnuti bylo to otocit a zkusit v sobotu, ze uz je to proslapany……hm v sobotu tisic lidi co to pred nama vyletelo nahoru nasi stopou a nahore Vaclavak, ze jsme se na to vysra..li

CBD8EE16-F83C-4822-BA38-D7D68C0768D6.jpeg

 

Hezky se na to kouká, ale, ale... udělali jste dobře. Třeba ty borci, co tam sedí na té převěji, to už vyloženě smrdí průšvihem 😬 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ta procesí s guidama, co dnes lezou na velkého zvoníka (GG) jsou odrazující. Kde jsou ty časy (pravěk), kdy jsme na vrcholu v 7 hodin ráno byli sami a do Pallaviciho žlebu na nás nikdo nic z hřebene neházel (-: Dneska bychom v něm byli pod mohutnou palbou padajícího kamení od těch zástupů turistů co na GG lezou. 

43E7D0E2-C96F-480A-9DCF-19D795951995.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Strašidelný ty mumraje lidí tam, ale čas od času se zadaří liduprázdno a je to hlavně o počasí. My lezli taky Srpen, večer jsme trochu popili se správcem chaty, takže jsme si pospali a vyráželi docela pozdě. Většina lezců, co šlo okolo čtvrté, páté, tak otočila kvůli hroznému počasí a pak už se jim do toho znovu nechtělo jak byli vycuclí. My na pohodu v osm, počasí tedy na začátku taky brutál, jednou jsme otočili, pak se to ale vybralo, tak jsme pokračovali a super, na kopci liduprázdno, tak do deseti lidí co jsme se potkávali. Stejně tak Mont Blanc, kde už nefungovala zubačka, tak jsme si ho dali pěkně férově od spoda a na celém kopci skoro sami. V plánu Matterhorn, už několik let tedy smutně odsunovaný a slyším ze všech stran zkazky, nelezu ho kvůli lidem jak na Václaváku a můj průvodce, který se na něj specializuje mi říká, neboj se nic, těch dní kdy tam nepotkáš živou duši je vcelku dost.....chce to jen dobré načasování, trochu horší počasí a všechno jde :D

DSC02594.JPG

DSC02664.JPG

DSC02679.JPG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Určitě máš pravdu, že i mimo hlavní sezónu nebo při trochu špatném počasí si můžeš výstup užít sám. Ten Matterhorn přes  Hörnli Hut mě pro spoustu lidí odrazuje delší dobu a pořád přemýšlím jakým jiným hřebenem  jej vylézt, když je zavřený i Liongrat. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 12 minutami, Piplík napsal:

Já si zase vzpomněl na Háčka, který dal letos 50.výstup na Matterhorn  a v “běhu”💪

https://www.hanibal.cz/clanek/16712/padesatkrat-matterhorn/

 

Pecka, a s ním bych právě chtěl lézt, hned jak čas dovolí. Od setkání v Káthmándů jsme tak nějak průběžně v kontaktu. Lepšího průvodce na Maťák si snad ani představit nedokážu :punk:

Upraveno uživatelem African
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem si doma v rámci rekonvalescence a zlepšení mizerný fyzicky, vyšvihnul schody z terasy. Uff, každej šutrák měl tak 30 kg+ růčo míchat betonek... A ve ST tradá pod Dachstein.

IMG_20220925_153004.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Začal jsem pomalu přemýšlet, co s volným posledním říjnovým týdnem. Myslel jsem, že bychom mohli jít s princeznou zkusit zase po dlouhé době Tatry a udělat to jako vícedenní trek. Ale tvl 45€ za osobu a noc na Teryho chatě a ostatní chaty kolem 35€ na hlavu mě teda hodně rychle vyléčilo... nu což, asi to budou zase Dolomity...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 15 minutami, Maro napsal:

Začal jsem pomalu přemýšlet, co s volným posledním říjnovým týdnem. Myslel jsem, že bychom mohli jít s princeznou zkusit zase po dlouhé době Tatry a udělat to jako vícedenní trek. Ale tvl 45€ za osobu a noc na Teryho chatě a ostatní chaty kolem 35€ na hlavu mě teda hodně rychle vyléčilo... nu což, asi to budou zase Dolomity...

Tak jdete Nizky nebo Zapadni Tatry :)

Dolomity je na vikend krapet streka...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...