Přejít na obsah

Výstup do b.c Mount Everestu a jiné krásné kopečky


Doporučené příspěvky

Teď jsem kecal s kamarádem a zdá se že letošní sezóna se prozatím v Nepálu nese ve znamení velmi špatného počasí 😬 Vrací se z Mera peaku, který nevylezli kvůli nadměrnému množství čerstvého sněhu, nad šest tisíc metr nového neprůchozího sněhu. Další kamarádad dělá trek kolem Annapuren a tam taktéž každý den odpoledne leje a na treku je již dost sesuvů půdy, že některá místa se musí obcházet. Každý den prý velmi vydatné srážky, bude to samozřejmě dost odlišné region od regionu, ale určitě si kluci co tam jedete ověřte předpovědi počasí a buďte na sebe opatrní 🙏

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

je to tak take to sleduji, ale co jsem koukal tam to ma byt lepsi (predpoved na pristich 14dni), aspon v oblasti Everestu...srazky maji prestat, ale otazka jak to bude vypadat v sedlech.

No nic hodim to za hlavu a uvidim v Namche...porad je tam co prozkoumavat, i kdyby ta sedla byla pod snehem...

 

Do Lukly mame let az 30teho rijna, tak snad se to do te doby umoudri.. V 2018 jsem pro zmenu letel zacatkem zari a kolem Annapuren ani kapka .. jen v nizsich polohach byly jeste zbytky sesuvu pudy takze se to muselo brodit.. Ale od Chame dal to byla parada. A  v Thorong La ani trocha snehu.. 

Tak se uvidi....

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, alky napsal:

Afri, tak tos mě nepotěšil, do háje..

Neboj se nic a přesně jak píše Vlcak1980, když to nepůjde tady, půjde to jinde...jen je důležité sledovat situaci a poslouchat místní horské vůdce, kteří vyhodnotí danou situaci nejlépe. Jsem si jistý že si výlet užijete, jen jsem chtěl upozornit na to, že ten začátek sezóny je prostě letos takový neobvykle bouřlivý....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, Vlcak1980 napsal:

Lepší se to, byl už i včera:)
I to počasí se dle předpovědi minimálně v této oblasti stabilizuje.... Včera jsem provedl test fotovybavy v mrazáku a zda se že dobrý:)


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Tak hlavně aby jsi foťák nerozsekal ještě dříve než doletíte 😅

Já jen tak ze srandy dávám dohromady rozpočet na Himlung Himal 🙊 No uvidíme, každopádně jak se to rýsuje, budou muset asi Rolády do prodejního vlákna brzy zase 🤪

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak blbej samozřejmě jsem, protože sice jsem dal foťáku do ziplock pytliku Ale zapomnel Jsem že v něm nenatahnes závěrku:))), takže se pěkně orosil, ale nic co by 30 let starej krám nezvládl:)
Ale stejně nevím jestli ten středoformát budu brát nebo si jen vystačím s digi, přeci jen by to pro mě bylo poprvé.

Rozhodnu se až podle toho kolik bude bagl vážit, rozhodovací váha je 18 kilo ( 16 plus 2 litry vody) komplet... Pak mamiye zůstává poprvé doma:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 16 hodinami, African napsal:

Tak hlavně aby jsi foťák nerozsekal ještě dříve než doletíte 😅

Já jen tak ze srandy dávám dohromady rozpočet na Himlung Himal 🙊 No uvidíme, každopádně jak se to rýsuje, budou muset asi Rolády do prodejního vlákna brzy zase 🤪

Afri, s tím rozpočtem dej potom vědět. V Phu, odkud je to na Himlung Himal co by kamenem dohodil, jsem byl dvakrát a myšlenka na tento výstup ve mě raší 🙂 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, enGiN napsal:

Afri, s tím rozpočtem dej potom vědět. V Phu, odkud je to na Himlung Himal co by kamenem dohodil, jsem byl dvakrát a myšlenka na tento výstup ve mě raší 🙂 

Jasný...můj nepálský bratr se vrací právě z Mera peaku a hned jak dojde dom, udělá kalkulaci, kterou ti přepošlu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
před 21 minutami, paya01 napsal:

A v kolik jsi tam byl? Okolo jedenacte uz se to rozpustilo i v údolí 😀

Tak někdy okolo té jedenácté. Tys fotil směrem na západ. Já na východ. Na mé fotce ještě dole vzadu deka je. Když jsem z údolí východně od Dachsteinu po deváté vyjížděl, tak to bylo regulérně na mlhovky a viditelnost tak 50 metrů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...