Přejít na obsah

Výstup do b.c Mount Everestu a jiné krásné kopečky


Doporučené příspěvky

Tak je to lehká ams :) byl jsem tady na klinice v Dingboche a snad dobrý, dostal jsem 5 pilulek diamoxu, kyslík na 95, až se doktor divil že tam lezu...

Takže 3 passy někdy jindy, kámoš jde do Lobuche a já to vezmu po vrstevnici do Gokya kde se potkáme...

Holt sem budu muset znovu. Ale zase zbyde více času na Gokyo, o kterém stejně všichni říkají že je nejlepsi

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, Vlcak1980 napsal:

Tak je to lehká ams :) byl jsem tady na klinice v Dingboche a snad dobrý, dostal jsem 5 pilulek diamoxu, kyslík na 95, až se doktor divil že tam lezu...

Takže 3 passy někdy jindy, kámoš jde do Lobuche a já to vezmu po vrstevnici do Gokya kde se potkáme...

Holt sem budu muset znovu. Ale zase zbyde více času na Gokyo, o kterém stejně všichni říkají že je nejlepsi

Aj, to je pešek. Pokud máš ovšem mírné příznaky a čas, sešel bych dolů kde se budeš cítit hned lépe, chodil tam dva dny procházky a pak bych normálně pokračoval dál. Zase na druhou stranu, když ti doktor hned nasadil Diamox, tak to asi moc dobré není a je lepší to odpískat.... držte se.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 14 minutami, brownwld napsal:

@Vlcak1980 tak at je vse ok!

My uz ubytovani v Namče, zitra aklimatizacka do 3900 a noc zase Namče.

7DC3FA57-37E5-4295-9934-27F306152D9E.thumb.jpeg.038dcb7c85d103405a32abb49dc4bf27.jpeg

To vypadá, že je celý Chronomag v Nepálu :punk: Super toolwatche jsi k tomu zvolil. 

To Vlcak1980: Je pravda, že dost lidí ho zobe preventivně, na druhou stranu má i dost vedlejších příznaků a jako že už teď tam piješ hodně vody, tak s Diamoxem by jsi měl ještě daleko víc. Já tam spíš zobu klasický Ibalgin na různé bolesti, a nějakým způsobem pomáhá se lépe vyrovnat i s výškou....Oxymetr máš sebou? Konec konců ho tam má skoro každý, můžeš půjčit, tak každý večer v klidovém režimu se změř, ten ti řekne nejlépe jak jsi na tom...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 40 minutami, Vlcak1980 napsal:

Oxymetr mam, ukazoval i tomu doktorovy 95:) skoro se divil že tam lezu.

Já ho právě nikdy neměl, in ten doktor říkali že mám pít o to víc.

Nemusí se jednat úplně o výškovku, těch postranních problémů tam je vždycky dost... každopádně se měj na pozoru. Oxymetr by neměl jít pod 65. Každý je individuální, někomu může výškovka začínat v 70, někomu v 55. Důležité je sledovat jestli člověk správně mluví, gestikuluje, jí, pije, spí, všechno výše uvedené se výškovkou mění. Hodně pít, dobře dýchat a stoupat pomalu jsou základy. Spi pouze v noci, ne když jsi unavený třeba po treku. Asi to jsou věci které znáš, ale třeba to pomůže v problémech i někomu jinému. Já si třeba vychytal dýchání přes šátek, nádech častěji spíš nosem dovnitř, pusu do píšťalky a výdech. Moc nemluvím a soustředím se na správné dýchání....

Upraveno uživatelem African
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jen pro porovnani - ja ted 3430 m, oxymetr 93 a piju jak silenej teda…

Zatim se citim supr, ale su zvedavej co dal, nad 3,5 km jsem jeste nebyl.

Jinak diky za pochvalu vyberu hodinek, bily Doxicky se mi zdaly jako dobra volba, bracha vzal Orisy :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, brownwld napsal:

Jen pro porovnani - ja ted 3430 m, oxymetr 93 a piju jak silenej teda…

Zatim se citim supr, ale su zvedavej co dal, nad 3,5 km jsem jeste nebyl.

Jinak diky za pochvalu vyberu hodinek, bily Doxicky se mi zdaly jako dobra volba, bracha vzal Orisy :)

Super, jen tak dál, těším se na další report a fotky, turistů málo asi co?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 19. 10. 2022 v 12:34, enGiN napsal:

Afri, s tím rozpočtem dej potom vědět. V Phu, odkud je to na Himlung Himal co by kamenem dohodil, jsem byl dvakrát a myšlenka na tento výstup ve mě raší 🙂 

Cena orientační na říjen 2023 pro skupinu 3 lezců. Výstup full service 7500Usd osoba, záložní kyslík nosič 1200Usd, bonus 500Usd. Takže dohromady osoba 8100Usd + letenky a nějaký drobný pro dárky rodinám. 32-35 dní akce.  Šel by s námi jeden z nejlepších průvodců v dané lokalitě, který udělá maximum pro úspěšný výstup. Dobrý lidi jsou základ, jelikož pofidérních společností zabývající se výstupy je v Nepálu už víc jak dost, vyberou prachy, dolezou do dvojky, trojky tábora a hurá dolů, něco je špatně.. známe z Matterhornu, hlavně výmluvy na počasí a špatné podmínky. Všechno zní super a věřím že by bylo, protože kluky Nepálský co by to organizovali už velmi dobře znám, ale já to upřímně finančně příští rok nedám. Pokud budeš mít zájem, můžu ti dát kontakt přímo na borce v Nepálu. Já se asi budu soustředit na Island Peak... nic jiného si asi nebudu moc dovolit příští rok, leda že bych prodal Rolexky a to se mi také moc nechce, protože je mám stále moc moc rád 😆

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 19 hodinami, African napsal:

Super, jen tak dál, těším se na další report a fotky, turistů málo asi co?

Jsem tady poprve, tak moc nemam srovnani. Bracha byl uz v prosinci 2016 a to rikal, ze tady nebyl nikdo. Nybrz bych rekl, ze lidi jsou, ale nic hroznyho. Namče je teda takovej Špindl, dal to bude rozhodne prazdnejsi. Taky jdem trek pres 3 sedla a vetsina lidi chodi Everest Base Camp…

Fotka mne a Ama Dablam (6812m) pri ceste z Namče do Khumjung.

9F2C72BD-E09A-49E0-98BC-9DA6AC7ACEEB.jpeg

Upraveno uživatelem brownwld
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 11 minutami, brownwld napsal:

Jsem tady poprve, tak moc nemam srovnani. Bracha byl uz v prosinci 2016 a to rikal, ze tady nebyl nikdo. Nybrz bych rekl, ze lidi jsou, ale nic hroznyho. Namče je teda takovej Špindl, dal to bude rozhodne prazdnejsi. Taky jdem trek pres 3 sedla a vetsina lidi chodi Everest Base Camp…

Fotka mne a Ama Dablam (6812m) pri ceste z Namče do Khumjung.

9F2C72BD-E09A-49E0-98BC-9DA6AC7ACEEB.jpeg

Vážně fantastický. Jednou se tam snad taky dostanu 😀 Užij si to a hlavně ve zdraví domů. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, brownwld napsal:

Jsem tady poprve, tak moc nemam srovnani. Bracha byl uz v prosinci 2016 a to rikal, ze tady nebyl nikdo. Nybrz bych rekl, ze lidi jsou, ale nic hroznyho. Namče je teda takovej Špindl, dal to bude rozhodne prazdnejsi. Taky jdem trek pres 3 sedla a vetsina lidi chodi Everest Base Camp…

Fotka mne a Ama Dablam (6812m) pri ceste z Namče do Khumjung.

Krásná fotka, wow :thumbsup_anim: V Kumjungu mrkni na háro z Yettiho :cheers:

Upraveno uživatelem African
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

cdda49845e848d7534e1748bd15ee677.jpg
Ad oxymetr, když jsem byl u toho doktora v Dingboche, tak týpek predenou odcházel s maskou a bombou v ruce, rikali mu že má jít rovnou na heliporty. Kyslík měl prý 68 ve 4300

Vypadal jak ja po deseti plznich

Jinak boční údolí do Gokya je také moc hezké. Jen jen je šílene ho jít z Pangboche člověk spadne 400 metru do Phortse a pak zase nahoru...a mě to přišlo jako vrstevnice default_smile.gif)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, Vlcak1980 napsal:

cdda49845e848d7534e1748bd15ee677.jpg
Ad oxymetr, když jsem byl u toho doktora v Dingboche, tak týpek predenou odcházel s maskou a bombou v ruce, rikali mu že má jít rovnou na heliporty. Kyslík měl prý 68 ve 4300

Vypadal jak ja po deseti plznich

Jinak boční údolí do Gokya je také moc hezké. Jen jen je šílene ho jít z Pangboche člověk spadne 400 metru do Phortse a pak zase nahoru...a mě to přišlo jako vrstevnice default_smile.gif)

My se vcera v Namče na ubytku potkali s partou chechu, co sli s nejakou cestovkou (tusim Livingstone) a jeden borec se desne divil, proc mu baba v lekarne chtela davat nejaky prasky. Pak z nej vypadlo ze mel saturaci 77. Namče 3400m. Zaslechli jsme to pri jidle vlastne nahodou, ale su zvedavej na chlapce jak to da…

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...