Přejít na obsah

Výstup do b.c Mount Everestu a jiné krásné kopečky


Doporučené příspěvky

Rozhodnul jsem se věnovat této expedici samotné vlákno, jelikož si myslím, že si to zaslouží, byl tady na fóru zájem a budete se moc zapojit i vy a to svými komentáři na níže uvedených stránkách.

Dne 27.04.2012 vyrazí můj táta Vlasta (65 let), brácha René (40 let) a jeho syn Dante (12 let) z Kathmandu na výstup do základního tábora Mount Everestu, celá expedice je vedena za boj proti pytláctví velmi ohrožených nosorožců a hlavní cíl je znovu a znovu poukazovat na obrovský problém se zabíjením těchto krásných zvířat. Na tento obrovský problém svět bohužel stále neslyší a reaguje velmi nedostatečně. Mohlo by se říct, že tento boj je prohraný, jelikož po světě běhá už jenom pár stovek kusů a každým dnem se nebezpečně snižuje, ale my si tento boj prostě dovolit prohrát nesmíme a každý by si to měl uvědomit. Malý nápad se stal obrovskou výzvou, expedice se bude konat pod záštitou hlavních sponzorů Audi , Volkswagen, Pentax, Krugerova národního parku a mezinárodní nadace za záchranu nosorožců. Do základního tábora se ponesou prospekty, vlajky, další materiály a celou akci bude sledovat i televize a tisk - snad svět na volání o pomoc zase trochu více uslyší. O průběhu celé expedice Vás budu neustále informovati Děkuji za přečtení tohoto vlákna a žádám Vás o komentáře na těchto stránkách, jelikož každá reakce a zájem o tento problém se počítá.

Boj, který si nemůžeme dovolit prohrát!

 

Zde prosíme facelidičky o komentáře a zda-li se nápad líbí nebo nelíbí:http://www.facebook.com/l.php?u=http%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2Fpages%2FEverest-trek-for-rhinos%2F366009370097020&h=vAQHlG8UJ

 

Zde prosíme o komentáře:http://www.wildcard.co.za/blog.htm?action=view-post&id=3290&comment=4909#comment-4909

 

Info:http://www.uniteagainstpoaching.co.za/index.php?option=com_content&view=article&id=126:12-year-old-dante-aims-for-the-top-of-the-world-&catid=3:newsflash&Itemid=49

post-364-022753600 1332410918.jpg

post-364-084177400 1332410936.jpg

post-364-060296500 1332410957.jpg

post-364-027211800 1332411009.jpg

post-364-064557600 1332411053.jpg

post-364-082377700 1332411085.jpg

post-364-050771100 1332411103.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to určitě velmi záslužný počin, který by měl alespoň morálně podpořit každý rozumně uvažující člověk. Bohužel nejedná se jen o nosorožce, ale o velké procento veškeré fauny, které je buď na pokraji vyhynutí nebo ho člověk s vidinou zisku sám vymaže z mapy světa . Má poklona tomuto projektu. :notworthy:

Upraveno uživatelem habadej
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hlavne synovec ma muj obdiv, ve 12ti davat takovouhle expedici...

 

Jo, malej je dobrej ďáblík, výdrž má jak bejk, jen se bojíme převýšení :smile_anim: Bude to i takovej test, jak se tam bude jeho tělo cítit, každy člověk je v tomto směru individuální. Trénuje ho kluk, co zdolal jako nejmladší Afričan nejvyšší vrchol Antarktidy a ten je s ním spokojený, tak držme palce, protože pokud půjde vše podle plánu, pokusí se Dante o samotný vrchol Everestu v 2016 jako nejmladší Afričan v historii a tam už třeba bude na bundě i nejmenovaný výrobce hodinek, jak píše Jay :guitar: Ale to hodně, hodně, hodně předbíháme :smile_anim:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mozna se vam ta otazka bude zdat hloupa, ale nosorozci rostou na mount everestu?

 

Né, myslím, že nosorožci na Everestu nerostou :D , ale v základním táboře budou v té době největší elity horolezectví z celého světa, jelikož mají výročí a tím pádem i Press z celého světa, takže velmi dobré místo, kde na daný problém pytláctví nosorožců upozornit a mluvit o něm"

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Né, myslím, že nosorožci na Everestu nerostou :D , ale v základním táboře budou v té době největší elity horolezectví z celého světa, jelikož mají výročí a tím pádem i Press z celého světa, takže velmi dobré místo, kde na daný problém pytláctví nosorožců upozornit a mluvit o něm"

 

ok, tak hodne stesti ;-)
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já tleskám a obdivuji jakoukoli aktivitu a boj pro dobrou věc a teď to nemyslím nijak špatně, spíš mě to zajímá i z hlediska jiných akcí, ale nakolik je to bezva výlet a koníček a nakolik je to skutečně boj proti zabíjení nosorožců? Nemluvím teď o této konkrétní akci, ale dovedu si představit, kolik je vykuků, kteří si za cizí prachy sponzorů pod záštitou dobré věci plní sny a platí své koníčky...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já tleskám a obdivuji jakoukoli aktivitu a boj pro dobrou věc a teď to nemyslím nijak špatně, spíš mě to zajímá i z hlediska jiných akcí, ale nakolik je to bezva výlet a koníček a nakolik je to skutečně boj proti zabíjení nosorožců? Nemluvím teď o této konkrétní akci, ale dovedu si představit, kolik je vykuků, kteří si za cizí prachy sponzorů pod záštitou dobré věci plní sny a platí své koníčky...

 

Ono to není celkově tak jednoduché, dneska ti nikdo zadarmo nic nedá :smile_anim: Např. na této akci sponzoři dodávají pouze propagační materiály a organizují reklamu (tv, noviny, internet), pak dodají fotoaparát, oblečení a satelitní telefony jsou v jednání. Jinak celou cestu od letenek až po sušenky platí můj táta, ano dalo by se říct, že on je ten hlavní sponzor :D Dnes, aby ti sponzor platil první poslední, to už musíš být nějáké eso a svět tě musí znát, ale hlavně o to nám vůbec nejde :smile_anim:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já tleskám a obdivuji jakoukoli aktivitu a boj pro dobrou věc a teď to nemyslím nijak špatně, spíš mě to zajímá i z hlediska jiných akcí, ale nakolik je to bezva výlet a koníček a nakolik je to skutečně boj proti zabíjení nosorožců? Nemluvím teď o této konkrétní akci, ale dovedu si představit, kolik je vykuků, kteří si za cizí prachy sponzorů pod záštitou dobré věci plní sny a platí své koníčky...

 

Přesně toto mne napadlo taky......

 

Edit: už je zodpovězeno

Upraveno uživatelem wave ceptor
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...