Přejít na obsah

Výstup do b.c Mount Everestu a jiné krásné kopečky


Doporučené příspěvky

Wawrick se vyzná kluk :smile_anim: Ama Dablam je opravdu překrásná, já čekám na lepší fotečky, ale tady je vidět o trochu lépe. Je tam hodně technického lezení, ale kluci to tam dávají, jak tady já Sněžku, šílenci :D

Jinak Jakubisko, na gauči u TV jsem si vždycky říkal, že Everest jednou dám, ale tam? Ani božku, stačil mě Summit Kalapataru 5600m, dejchat jsem nemohl, škopek mě bolel, klepal jsem se jak sulc a pouhá představa, že polezu ještě o tři kiláky vejš mě málem zabila"

Ale nikdy neříkej nikdy, nejstarší Amík Bill Burke, co vylezl všech 7 nejvyšších hor kontinentů začal v 60 letech, do té doby dělal právníka :D Jinak letos se nezadařilo, zkoušel rekord cestu z Tibetu a pak klasiku z Nepálu, ale špatné počasí mu to překazilo. Další obrázek Apa Sherpy - 21x Everest, dobrej kolík. Oba mám podepsané na Chronomag kšiltovce, kterou jak bude trochu čas vrátím Bandimu, trochu jsem ji vylepčil :king:

post-364-015626100 1337860915.jpg

post-364-010982600 1337860926.jpg

post-364-062872000 1337861467.jpg

post-364-040708300 1337861483.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Afromane, delas z toho vedu, ted se uz poradaj aji koncerty v Himalajich, 6.476m.n.n. :)

 

40min koncert, vstupne 10 liber

 

fotka z lonskyho rocniku

 

Posted Image

 

:D Tak to je dobrej boreček pán :notworthy: A ještě k tomu velmi slušná účast, paráda"

Já se tedy velmi omlouvám, že jsem toho ohledně expedice moc nenapsal, ale jednoduše nestíhám. Hned jak se ovšem uvolním, hned Vám to naservíruji, zároveň zodpovím i SZ, ke kerým se také jaksi nemůžu dokopat" Omlouvám se kluci <_<

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Musím postupně, není moc času a asi bych se k tomu nikdy nedokopal. Stručně a snadně, snad to někomu mákne, kdo plánuje něco podobného. Předem se omlouvám se za tisíce chyb, ale Česky já prostě neumím? Přílet do Kathmandu Nepál byl ohromující, jen vylezete z letiště, zjistíte, že jste v úplně jiném světě, naskáče na Vás tisíc lidí, kteří nabízejí odvoz, hotely, hlídání zavazadel když jdete na toaletu atd. atd. Po měsíčním pobytu můžu zcela potvrdit, že lidem v Nepálu můžete plně důvěřovat a to ve všem, jsou to laskavý, hodný, pohodový lidičky a ne nadarmo se říká, že NEPAL ve zkratce znamená Never Ending Peace And Love. Vzali jsme maníka, který nás odvezl na příjemný hotel, sami si řeknete v jaké cenové relaci chcete bydlet, my měli pokoj za 15 Usd na noc, doporučuji turistické předměstí Thamel, plné hospod, krámků, restaurací a samozřejmě turistů. Na hotelu, kdykoliv něco potřebujete, řeknete si, dají Vám někoho, kdo vám pomůže, za malej bakšiš s Vámi bude celý den maník běhat po Kathmandu a pomáhat zařizovat věci, prostě pohoda, s námi chodili velice rádi, protože jsme je vždycky navečer ožrali, byla sranda? Jinak v Kathmandů se nudit určitě nebudete, to Vám garantuji, město milionu možností, každý si vybere a kukadla budete mít navrch hlavy od rána do večera, ať už budete v denním provozu, sosat nádheru památek, anebo sedět u tak znečištěný řeky, kterou jste v životě neviděli, anebo budete jíst cukrovou vatu a sledovat, jak grilujou své příbuzné, a další, a další zajímavosti, které v EU horko těžko uvidíte ? Já jsem si jednoduše tohle město zamiloval. Pomocník od hotelu nám zároveň našel cestovku, která nám pomohla naplánovat Everest trek, tzv. zajistit letenky do Lukly a zařídit nosiče, ten byl zároveň náš průvodce. Letenky vyšli 180USD na osobu, nosič 15 Usd na den. Takže příště až si najdu trochu času odletíme na nejnebezpečnější letiště na světě a vydáme se pod Everest ?

post-364-060261200 1339017543.jpg

post-364-083921300 1339017554.jpg

post-364-049704500 1339017562.jpg

post-364-088973500 1339017572.jpg

post-364-011252100 1339017613.jpg

post-364-039955900 1339017629.jpg

post-364-052669500 1339017641.jpg

post-364-057383700 1339017651.jpg

post-364-096148500 1339017662.jpg

post-364-036255400 1339017676.jpg

post-364-094244200 1339017686.jpg

post-364-038180800 1339017698.jpg

post-364-056152600 1339017711.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tvé povídaní a fotky ve mě vyvolávají nostalgii. V Nepálu jsem byl v březnu 2010 - nějaký čas Kathmandu, pak jeepem do Jiri a trek Jiri - Namche - Gokyo - Namche - Lukla. Z Lukly zpět do KTM. Perfektní země, perfektní lidi, majestátní hory, kde je neuvěřitelný klid a pohoda. Určitě se tam chci vrátit - láká mě Pokhara a trek kolem Anapuren.

 

Pozn. BC pod Everestem byl taky v plánu, ale nakonec jsme se rozhodli pro cestu na Gokyo, víceméně žádní turisté. Z treku do BC se dle mého názoru stává strašná masovka. V sezóně davy lidí. To samé platí o samotném výstupu, viz foto z iDnesu.

 

post-733-017651300 1339019464.jpg

Upraveno uživatelem redd
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To Redd: Máš pravdu, Nepál tě úplně pohltí, je krásný" Jinak, co se týče treku, pokud to děláš pro nějákou věc např. charitu, boj proti rakovině atd., boj proti pytláctví nosorožců, dáš prostě ebc, je to dané a to pro to, že je tam hodně zajímavých lidí, které můžeš na daný problém upozornit a kteří můžou pomoci. Jinak trek jako takový není určitě tak atraktivní jako Gokyo anebo Anapurna range a je celkově o dost náročnější, aspoň, co jsem tam slyšel, tvrdit to nemůžu" Každopádně už mě hlavou také vrtá návrat, a udělat tebou zmiňovaný Anupurna range :smile_anim: Mladá mě zabije" Ta fotka výstupu je tedy dost hustá, brzy tam bude pěkný průser a halda mrtvých, i tam to všichni tak cítí"

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pozerám, že si Nepálu prepadol. Vitaj v klube :-)

 

Everest trek je - podľa mňa - to najkrajšie, čo v Nepále môže bežný smrteľník vidieť - pokiaľ mu ide o prírodu a hory. A keď ide v zime, nie sú tam vôbec žiadni ľudia, pritom môže využívať výhody vybudovanej infraštruktúry (každých pár hodín ubytovňa s reštikou, satelitné telefóny v prípade núdze a podobne). A myslím, že je krajší, ako Gokyo trek aj annapurnský okruh. Prešiel som všetky tri. Každý je iný, samozrejme, a dáva iný zážitok, ale ak by som mal vybrať jediný, ktorý treba prejsť, bol by to práve EBC trek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pozn. BC pod Everestem byl taky v plánu, ale nakonec jsme se rozhodli pro cestu na Gokyo, víceméně žádní turisté. Z treku do BC se dle mého názoru stává strašná masovka. V sezóně davy lidí. To samé platí o samotném výstupu, viz foto z iDnesu.

 

post-733-017651300 1339019464.jpg

 

Muj plan vyletet na vrcholek everestu vrtulnikem ziskava timto docela novy rozmer - budu aspon originalni ... (a nebudu muset cekat ve fronte)

Upraveno uživatelem utrejch
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Muj plan vyletet na vrcholek everestu vrtulnikem ziskava timto docela novy rozmer - budu aspon originalni ... (a nebudu muset cekat ve fronte)

 

To by mě zajímalo, jakým vrtulníkem bys letěl :) Moc jich není, co by zvládly tuhle nadmořskou výšku
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To by mě zajímalo, jakým vrtulníkem bys letěl :) Moc jich není, co by zvládly tuhle nadmořskou výšku

 

Hlavni je mit cil, realizace se uz nak zmatla. Mimochodem, chtel jsem byt prvni, kdo to tak udela, ale uz me bohuzel nekdo predbehl.

http://www.nationalgeographic.com/adventure/0509/whats_new/helicopter_everest.html

 

Ale ja budu prvni kdo tam sebou vezme sveho oblibeneho kone.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Stačí už jen sehnat tel. na Didiera Delsalle a třeba dohodnete i toho koně :D

V EBC jsme se seznámily s Argentíncem, který se tam s koníkem z Lukly vyškrábal a dal to na Guinessův rekord. Mají 40 dní na to, aby se vyjádřily zda-li byl první, těžko říct, ale na Everestu ti můžu garantovat, že ještě kůň nebyl :eek:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No z toho grilu fakt čouhá noha a ruka..............:eek:

 

Jo,jo, Hinduisté dokážou zapařit, Zdenda Pohlreichu by koukal :D Vůně dřeva byla ovšem velmi příjemná, bohužel jsem nezjistil, co za dřevo to bylo"

Upraveno uživatelem African
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

... Prešiel som všetky tri. ...

 

hory miluju, ale vždy mě z touhy vydat se do velehor vyléčí respekt vyvolaný v podstatě nevinnými nehodami, jako například parádní úžeh po procházce morénama pod Mont Blancem nebo třeba článkem, jako je ten Tvůj o omrzlinách. velmi poučné video a fotky :mummy: . radši zůstanu u Tater, tam vím kam se skutálet, když je zle.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Omrzliny sú moja blbosť, a nie reálne nebezpečie... Navyše, pokiaľ ideš v sezóne, sú teploty o poznanie vyššie, nič také ti ani teoreticky nehrozí. Ak máš rád hory a zvládaš Tatry, utekaj do Nepálu, ručím ti za to, že to bude životný zážitok :-)

 

A hlavne sa tam dajú lacno zohnať outdoorové ABC hodinky :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...