Přejít na obsah

Výstup do b.c Mount Everestu a jiné krásné kopečky


Doporučené příspěvky

Jinak koukal že Nepál je aktuálně na černé listině u MZV.
No jsem zvědav - letošek už jsem na 99% odpískal, to. 1% zůstává, protože jsem optimista :))

Začínám koukat na nějakou jinou destinaci a pořád nevim. Chtěl bych ideálně v září - napadá mě Kyrgyzstan - Už jsem tam byl, je to super a září v Pamíru pořád ok.

Je to podobné pohodová destinace jako Nepal

Jen co jsem koukal tak prakticky všechny letecké společnosti tam brutálně zredukovali lety.




Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, Vlcak1980 napsal:

Začínám koukat na nějakou jinou destinaci a pořád nevim. Chtěl bych ideálně v září - napadá mě Kyrgyzstan - Už jsem tam byl, je to super a září v Pamíru pořád ok.

Je to podobné pohodová destinace jako Nepal

Jen co jsem koukal tak prakticky všechny letecké společnosti tam brutálně zredukovali lety.

Skús Island. Síce je to cez leto, infraštruktúra žiadna a túra tiež dokáže byť všetko, len nie pohodová... ale aspoň sa tam dá dostať a nikto neserie s vírusom alebo rúškami :D

V duchu hesla Zážitok nemusí byť pozitívny, stačí, keď je silný :D

Upraveno uživatelem wawrik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 7 hodinami, horal napsal:

Borci.

Kluky vyzvedl vrtulník a oba právě letí do Kathmándu. Více už napíše Mára.

Kája

The guys have picked up the helicopter and they are both flying to Kathmandu. Mára will write more later.

Kája

Výborná zpráva 👍 Mě také dnes umožnilo počasí slézt...😂

DSC_1059.JPG

Upraveno uživatelem African
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tady uz konecne vtipny prispevek Mary.

Celé lezení nebylo nic proti návratu do Káthmándu. Tady teprve začíná ten správný zážitkový poukaz do loterie přežití. Předesílám, že mi nic není, však doba je zvláštní. Nejprve mě po přistání s helikopotvorou odvezli na "mezinárodní" kliniku jakožto procesní záležitost, ze které nelze utéct. Tam mi třikrát odebrali krev, takže mě regulerně vykrvili. Pak rentgenovali a následně vyhodnotili, že potřebují kyslík, pak jsem dostal 1000 prášků. Takže jsem se mávnutím proutku mohl z fleku stát distributorem drog. Když jsem je odmítl žrát a cokoliv s nimi dělat, dospěli k hodnocení, že jsem na hlavu a s jistotou umřu. Však se slovy, že to risknu mě houkačka vezla liduprázdným městem rychlosti F1 zpět na můj Buba Hotel. Nicméně "Nebeská past“, tak se jmenuje naše nová cesta na "Barušku", slaví světový úspěch. Jediné co to kalí je fakt, že zatím nemáme letenku domu. Asi budeme muset dojit pěšky.
Maara
The whole climb was nothing against returning to Kathmandu. This is where the right experience voucher for the survival lottery begins. I forward that I'm fine, but the time is special. First, after landing with a helicopter in Kathmándu, I was taken to the international clinic. It is a procedural matter from which it is impossible to escape. There they took my blood three times, so they bled me regularly. Then they x-rayed me and then evaluated that I need oxygen urgently. In the end I got about 1000 different pills. So I could immediately become a drug distributor. When I refused to eat pills and do anything else with it, they came to the conclusion that I was not normal and that I would die for sure. I risked it and an ambulance took me through the deserted city back to my Buba Hotel. However, "Heavenly Trap", that's the name of our new rute to Baruntse is a worldwide success. The only thing that hardens is the fact that no plane is flying home yet. We'll probably have to walk.
Maara

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 30. 5. 2021 v 11:14, Vlcak1980 napsal:

Jinak koukal že Nepál je aktuálně na černé listině u MZV.
No jsem zvědav - letošek už jsem na 99% odpískal, to. 1% zůstává, protože jsem optimista :))

Začínám koukat na nějakou jinou destinaci a pořád nevim. Chtěl bych ideálně v září - napadá mě Kyrgyzstan - Už jsem tam byl, je to super a září v Pamíru pořád ok.

Je to podobné pohodová destinace jako Nepal

Jen co jsem koukal tak prakticky všechny letecké společnosti tam brutálně zredukovali lety.




Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Letos jsem odpískal Kamčatku a koukám jen po Evropě ( Makedonii či Bosnu). Myslím, že Pamír nebude, nedělej si nějaké vysoké naděje. Bohužel 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, kuncák7 napsal:

Letos jsem odpískal Kamčatku a koukám jen po Evropě ( Makedonii či Bosnu). Myslím, že Pamír nebude, nedělej si nějaké vysoké naděje. Bohužel 

Nebojíš sa mínových polí? Mňa to pred časom odradilo, lebo som z takých vecí priposratý, a radšej som išiel Čiernu Horu a Albánsko, ale možno sa už situácia zmenila.

Kedy tam plánuješ ísť?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...