Přejít na obsah

Výstup do b.c Mount Everestu a jiné krásné kopečky


Doporučené příspěvky

V 14. 10. 2020 v 6:06, African napsal:

Právě jsem dostal tento email z cestovky, tak to s tím otevřením 17.10. možná myslí vážně...Ty plánuješ ještě letos tam juknout?

Plánoval som, ale na rozdiel od ostatných kabrňakov mám pred vírusom dosť rešpekt :D Mám trošku vietor z toho, že by som bol potom odkázaný na nepálsku zdravotnú starostlivosť, to si po zážitku s banálnymi omrzlinami prstov celkom rád odpustím...

A okrem toho sa snažím obmedziť lietanie.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ten graf ber len ako ideový náčrt krivky, ktorá stúpa celkom slušne. Čo tak počúvam od známych z NP (a od známych, čo sú v kontakte so svojimi Šerpami), príde mi to ako celkom prúser. V KTM vraj až tak nie, skôr v oblastiach hraničiacich s Indiou, kde v septembri bežne mávali skoro stotisícové (!) denné prírastky. Ale aj tak mi bolo divné, že hodinu kecáš s kamarátom v NP a vírus ani nespomeniete :)

No, myslím, že budem rád, ak sa tam dostanem na budúcu jeseň. Našťastie si tu na Islande vystačím s turistikou na hóóódne dlho :thumbsup_anim:

20201010_110454.thumb.jpg.5d9f3ebac56738509b97e290406e608b.jpg

20201010_103724.thumb.jpg.93587f9c906bf8f1d0b45b49afdb7bbb.jpg

Upraveno uživatelem wawrik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 minutami, wawrik napsal:

Ten graf ber len ako ideový náčrt krivky, ktorá stúpa celkom slušne. Čo tak počúvam od známych z NP (a od známych, čo sú v kontakte so svojimi Šerpami), príde mi to ako celkom prúser. V KTM vraj až tak nie, skôr v oblastiach hraničiacich s Indiou, kde v septembri bežne mávali skoro stotisícové (!) denné prírastky. Ale aj tak mi bolo divné, že hodinu kecáš s kamarátom v NP a vírus ani nespomeniete :)

No, myslím, že budem rád, ak sa tam dostanem na budúcu jeseň. Našťastie si tu na Islande vystačím s turistikou na hóóódne dlho :thumbsup_anim:

Tak sem občas hod něco z Islandu. Jen tak, pro nás, co teď cestujou max prstem po mapě nebo po svých v Brdech. Pls. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@kuncák7 Medzitým som už niečo dohodil do predchádzajúceho príspevku. Uznávam, že tie fotky od Afriho Nepálca sú lepšie, no... :D Problém je, že už veľmi nefotím, najmä odkedy ma rieka oplieskala o kamene tak, že som si potom foťák z báglu v podstate vysypal :D Mám len mobilovky z výletov s mladými.

20200720_191911.thumb.jpg.ab997cb9e3d46a1a73e51e34d6eccfad.jpg

20200617_130747.thumb.jpg.d4630a9305a916a782b97042bb830756.jpg

DSC00181.thumb.jpg.a320c4f444ad2a0f16fb685e4ce99aab.jpg

DSC00151.thumb.jpg.2a2264fdd04d07ae3a8d82c33b2b53b3.jpg

IMG_4671.thumb.jpg.74175751d4ce8869fdfe9344692477c7.jpg

DSC00129.thumb.jpg.e8e652f095515df07aeb7f1f6be762d3.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 55 minutami, wawrik napsal:

Ten graf ber len ako ideový náčrt krivky, ktorá stúpa celkom slušne. Čo tak počúvam od známych z NP (a od známych, čo sú v kontakte so svojimi Šerpami), príde mi to ako celkom prúser. V KTM vraj až tak nie, skôr v oblastiach hraničiacich s Indiou, kde v septembri bežne mávali skoro stotisícové (!) denné prírastky. Ale aj tak mi bolo divné, že hodinu kecáš s kamarátom v NP a vírus ani nespomeniete :)

No, myslím, že budem rád, ak sa tam dostanem na budúcu jeseň. Našťastie si tu na Islande vystačím s turistikou na hóóódne dlho :thumbsup_anim:

 

My jsme v kontaktu neustále, a samozřejmě jsme koroňák nesčetněkrát probírali, ale nějak nás to omrzelo ;) Proto mě bavila poslední konverzace, kde jsme se tomu vyhnuli. Každopádně jsem v kontaktu s vícero lidmi z různých částí Nepálu a nějaký extrém nikdo z nich nezmínil. Testování probíhá díky různým organizacím a dotacím plně zdarma, ale máš problém se otestovat i v samotném Kathmandů, tedy myslím zdarma a zaplatí si to u soukromníků pouze hrstka lidí. Trochu nevím jak by na ty statisícové přírůstky v pohraničí přišli, těžko říct. Ale jak píšu, na to čím si prochází, daleko víc je asi trápí nedostatek financí kvůli absenci turismu, se mi zdají vcelku v pohodě. Hodně mě zajímá, pokud to letiště opravdu otevřou, jestli dopadne nějaký ten turismus. Profesionální expedice asi vyrazí, hlavně Polínka na jejich zimní výstupy jsou docela naklepaný.... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 15 hodinami, African napsal:

Trochu nevím jak by na ty statisícové přírůstky v pohraničí přišli, těžko říct. Ale jak píšu, na to čím si prochází, daleko víc je asi trápí nedostatek financí kvůli absenci turismu, se mi zdají vcelku v pohodě. Hodně mě zajímá, pokud to letiště opravdu otevřou, jestli dopadne nějaký ten turismus.

Tak oni sú v pohode a usmievajú sa, aj keď nemajú čo jesť a kde bývať. To na nich ja osobne dosť obdivujem. Keď som tam bol po tom zemetrasení, bývali v stlčených príbytkoch z prepraviek a vriec od ryže, ale aj tak z nich sálal optimizmus, najviac vystresovaný som tam bol ja :D Btw, neviem, či uvažuješ o nejakej finančnej výpomoci, ale ak by si sa chystal, daj vedieť.

před 15 hodinami, Prochy68 napsal:

To je neskutečná krajina

(štastne:) Áno!

Na druhej strane treba férovo priznať, že ten zážitok je úplne odlišný od zážitkov vo vysokých (nepálskych) horách. Nie je lepší ani horší, len iný. A neodfotiteľný, tie fotky vyššie ukazujú niečo úplne iné, ako človek cíti, keď tam je. Dosť ma to štve a je to asi hlavný dôvod, prečo som prestal fotiť. Rozmlátený foťák bol už len posledný impulz. To tie vysokohorské fotky z Nepálu približujú genius loci podstatne vernejšie.

DSC09581.thumb.jpg.a887886d89d4eae6d0e78d6ef34905de.jpg

Vľavo Tilicho Peak, vzadu Dhaulágirí, v strede parťáčka, vpravo dolu nosiči protiidúcej francúzskej výpravy:

DSC09642.thumb.jpg.8add8d50b40b5ecb1b1020d046df1deb.jpg

A keď sme už vo vlákne o BC pod Everestom - čierny vrcholok Kala Pathar, za ním sedemtisícovka Pumo Ri, vpravo pri ľadovci je za pahorkom Everest BC:

1483892310_IMG_94291.thumb.jpg.d6b2dbc48ef40379347b164378e881c1.jpg

Aj vy ste takí šťastní, keď sa môžete hrabať vo fotkách? :D

před 15 hodinami, kuncák7 napsal:

Hezké, moc hezké.

Na tú Kamčatku ideš? Inak by si sem počas všeobecnej turistickej absencie mohol hodiť nejaké fotky z Gruzínska alebo tak něco... Pre nás, čo sme tam neboli.

Edit: Prečo sú sakra tie fotky také rozostrené?

Upraveno uživatelem wawrik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 16. 10. 2020 v 11:28, wawrik napsal:

Tak oni sú v pohode a usmievajú sa, aj keď nemajú čo jesť a kde bývať. To na nich ja osobne dosť obdivujem. Keď som tam bol po tom zemetrasení, bývali v stlčených príbytkoch z prepraviek a vriec od ryže, ale aj tak z nich sálal optimizmus, najviac vystresovaný som tam bol ja :D Btw, neviem, či uvažuješ o nejakej finančnej výpomoci, ale ak by si sa chystal, daj vedieť.

Na dálku přes transparentní účet sbírky ČR jsem poslal money pouze jednou po ničivém zemětřesení. Jinak tam vždycky nechávám peníze radši osobně na různé projekty dle doporučení místních a průvodců. Jsem si tak aspoň jistý že peníze skončí přesně tam kde chci...a snad již brzy budeme na místě :cheers:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

PERU1970 už mi ježíšek veze :D Tak si tady tak potichu plánuji příští rok co by šlo a co nešlo v Rakousku, protože tam budu měsíc co měsíc zdá se dle pracovního výhledu, tedy jen pokud ta čínská sračka trochu poleví. No a rakouský kamarád dohazovač lezl tento víkend krásný Traunstein, tak to sem dávám i jako malý tip pro Vás. Tento kopec není údajně nijak moc těžký, ale na druhou stranu má už 135 obětí, jen letos 3, takže člověk musí být optarný jako všude jinde a nějáké ty zkušenosti si sebou vézt, nebo člověka znalého. Toto brutální číslo je dané tím, že tam leze o sezóně opravdu hafo lidí s to právě s nulovými zkušenostmi. Takže nejlepší čas mimo sezónu, nebo teď v sezóně covidové, on byl na skále o víkendu úplně sám :thumbsup_anim:

1280px-Traunstein_traunkirchen.jpg

20201021_123117_resized.jpg

20201023_123746_resized.jpg

20201023_124600_resized.jpg

20201023_133052_resized.jpg

20201023_141331_resized.jpg

20201023_155527_resized.jpg

20201023_155604_resized.jpg

20201023_155711_resized.jpg

20201023_141741_resized.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 20 hodinami, Prochy68 napsal:

Proc musim mit zrovna ja, co hory miluje, strach z vejsek.

+1  ja bych se posral :D 

 

Afričan: Nádherný fotky...krásný místo. Líbí se mi kontrast mezi fotkou zespod od vody nahoru...a pak později fotka z vršku dolů s pozadím plným vrcholků...super.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...