Přejít na obsah

Výstup do b.c Mount Everestu a jiné krásné kopečky


Doporučené příspěvky

před 12 hodinami, wawrik napsal:

 Inak medzinárodné letisko je vraj už otvorené, len lietadiel je málo, nič dokopy nelieta.

 

Everest z päťtisícovky Gokyo Ri:

2033098145_IMG_98391.thumb.jpg.be11354c52eb7a79280b1904b58043cb.jpg

 

Everest parádnickej 👍 Tak koukám na akutální vyjádření našeho velvyslanectví a pro turisty stále lock down...jedině, že by jsme si k tomu treku koupili ten výstupový permit, třeba na Ama Dablam :D

 

Od 15. listopadu 2020 budou moci cestovat do Nepálu zahraniční horolezci s předem vydaným horolezeckým vízem. Jiným kategoriím zahraničních turistů je však nadále vstup do Nepálu zakázán.    
Nepál čelí 2. vlně COVID-19. Lockdown platí  v hlavním městě Káthmándú i přilehlých okresech Lalitpur a Bhaktapur. Stránka aktualizována k 10. listopadu 2020.

Upraveno uživatelem African
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chlapci diky vam za postrehy. Asi pujdu cestou protitankoveho univerzalu, pac ten vyuziju urcite. No a ceho jsem se bal, asi to bude chtit i tu lehkou zalohu :( 

Zase 15-20 litru v prdeli. A to chci i nejaky softshell...prdele. 🤣

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 44 minutami, nickolas napsal:

Chlapci diky vam za postrehy. Asi pujdu cestou protitankoveho univerzalu, pac ten vyuziju urcite. No a ceho jsem se bal, asi to bude chtit i tu lehkou zalohu :( 

Zase 15-20 litru v prdeli. A to chci i nejaky softshell...prdele. 🤣

Já tu Stinger Pro sbalím do kapuce, stlačím vzduch a v batohu o ní ani nevím

IMG_3576.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 41 minutami, nickolas napsal:

Chlapci diky vam za postrehy. Asi pujdu cestou protitankoveho univerzalu, pac ten vyuziju urcite. No a ceho jsem se bal, asi to bude chtit i tu lehkou zalohu :( 

Zase 15-20 litru v prdeli. A to chci i nejaky softshell...prdele. 🤣

To je hned, teď mě trošku vrtá hlavou ta bunda od Highpointu, co tu kluci postovali, taky dobrej hadřík :D Softshell se dá cenově dobře, konec konců všechny vrstvy, ale ten vrchní nepromok je největší darda. Já mám prostě rád Goráč, tam mám prostě prověřený že mi tu vodu nepustí celé dny i při těch největších lijácích a většinou mi ty hadry při větší zátěži vydrží okolo pěti let. Pak si ta voda saomzřejmě někudy cestu vždycky najde, většinouo švy, zipy, ramena slábnou od batohu, ale já říkám pět let v suchu je malé vítězství. Hadry většina z nás kupuje průběžně, takže to cenově jde zkousnout, ale se mnou ti jel jednou kluk na Zéland, který nebyl nikdy, nikde, ani batoh nevlastnil a to jsme měli v plánu nějáké výstupy v Tongario parku a haldy chození po Alpách. Nijak si nevyskakoval a končil na padesáti tisících, ty vole no ten mě proklínal, prý to bude levná dovolená....... :D Nakonec byl ale very, very happy :punk:

https://www.hudy.cz/track-pant-men-miv8043?size=288930

DSC00348.JPG

DSC01016.JPG

DSC01020.JPG

DSC01050.JPG

DSC01138.JPG

DSC01166.JPG

DSC01433.JPG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Až když je bunda zralá na praní, u mě to vychází jednou ročně. I kdyby nebyla zralá na praní, tak alespoň jednou ročně při používání ji vyperu a neimpregnuji, resp. neimpregnuji bundu pokud není vypraná. 

PS: impregnaci zažehluji (na to hodně uživatelů zapomíná)

Upraveno uživatelem moco
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, nickolas napsal:

Chlapci diky vam za postrehy. Asi pujdu cestou protitankoveho univerzalu, pac ten vyuziju urcite. No a ceho jsem se bal, asi to bude chtit i tu lehkou zalohu :( 

Zase 15-20 litru v prdeli. A to chci i nejaky softshell...prdele. 🤣

Ty si horolezec? Lebo ak nie, tak ti je tá protitankovosť naprd a oberá ťa o iné skvelé vlastnosti, ktoré by si ocenil. Pri tej dnešnej plejáde modelov a materiálov sa dá nájsť bunda presne pre každého. Rozpočet 20 litrov je kráľovský, čo chceš za neho kupovať? Veď za to sa dá obliecť kompletne.

Ak tú odolnosť ozaj potrebuješ a chceš aj záložku, dá sa to riešiť špičkovým goráčom v zľave dajmetomu do 250 €, plus lacná tenká bunda z Lidlu alebo Dekáča na párdňové výlety do batohu, keď neberieš tú GTX.

Predpokladám, že všetky tri bundy (aj s tým softshellom) nepotrebuješ kupovať naraz, takže môžeš využiť sezónne zľavy. Len pre zaujímavosť, mojich 5 aktuálne používaných shell búnd ma vyšlo okolo 600 €, a to na rozdiel od Afričana fakt nerád behám po obchodoch :D Vlastne 500, lebo tú goráčovku už ani nepoužívam, asi tri roky čaká na nejaké fakt drsné podmienky:

- ľahká GTX Active bunda MHW Firefox v zľave 100 €
- ľahká výkonná superpriedušná bunda Minimus 777 od Montane 180 €
- premokavá windstopperová softshellka od Gore 100 €
- nepremokavá priedušná softshellka Outdoor Research 120 €
- zimná páperovka z Dekáča 78 €

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 24 minutami, ThomasB napsal:

A impregnujete po nějakém čase ty bundy? Mám z GTX active...bunda pořád nepromokne, ale už se na povrchu látky nedělají ty kapičky, ale vsakuje se to do vrchní látky...případně jakou máte vyzkoušenou imoregnaci?

+- jednou dvakrát do roka a dobrý...

https://www.hudy.cz/clothing-repel-performance-wash-300-ml-x-2?size=6053

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 21 minutami, ThomasB napsal:

A impregnujete po nějakém čase ty bundy? Mám z GTX active...bunda pořád nepromokne, ale už se na povrchu látky nedělají ty kapičky, ale vsakuje se to do vrchní látky...případně jakou máte vyzkoušenou imoregnaci?

Jo, GTX je na impregnáciu obzvlášť citlivý. Impregnovať musíš - ak bundu perieš, po praní ju určite naimpregnuj. Ak to nerobíš, po pár rokoch ti začne voda zatekať medzi vrchnú látku a membránu, čo človek subjektívne vníma, že tá bunda preteká, aj keď to tak v skutočnosti nie je - len je v tých miestach zvnútra výrazne chladnejšia. Proti svetlu to robí taká tmavé fleky.

Před hodinou, African napsal:

Goráč, tam mám prostě prověřený že mi tu vodu nepustí celé dny i při těch největších lijácích a většinou mi ty hadry při větší zátěži vydrží okolo pěti let.

Ty si nejaký potivejší typ? Inak si neviem predstaviť, prečo by ti GTX nemal vydržať dlhšie, ak ju teda na skalách nedotrháš. Výrazne zle mu robí pot, to potom hej, to rád odchádza.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 minutou, wawrik napsal:

Ty si nejaký potivejší typ? Inak si neviem predstaviť, prečo by ti GTX nemal vydržať dlhšie, ak ju teda na skalách nedotrháš. Výrazne zle mu robí pot, to potom hej, to rád odchádza.

Nemyslím, že potivější než ostatní opičáci této planety, ale jo, když zamakám, tak se samozřejmě zapotím. Jde spíš o to, že já tu bundu mám od nova na sobě defakto furt po celý rok, anebo zabalenou v batohu jako záložní, což samozřejmě těm hadrům taky moc nesvědčí. Na kolo, lyže, výlety, treky, ferraty a klidně i na ten nákup do Lídlu když prší, vůbec to neřeším.... Kámoši mají třeba dvě, tři Goretexky a střídají je jak modelky, no a pak je mají třeba i deset let.

Ale tohle je ovšem solidní bundička, to je zase brouček v hlavě, ona mi totiž ta Milletka teď naposledy při celodenním lijáku na Sněžce už také rameny lehce maličko pustila vlhkost, ale fakt, nekecám ... :D Já na BlocVent PRO slyšel jenom samá pozitiva, a klidně bych si ho rád vyzkoušel....

https://www.hanibal.cz/high-point-protector-5-0_z23117/#9612

 

Highpoint.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@wawrik horolezec ne, jen kopcolezec. Ale obcas tezkej batoh, obcas prolezu nejakym krovim, obcas se na Fatre otru o nejaky ten sutr...no a cestou z hospody ;) Fakt se bojim at to neprotrhnu. No ale kdyz mluvis o tom poceni, tak jsem tlustoch a potim se pri pohybu fest. Chtel bych ted koupit softku (s nejakou zakladni vodeodolnosti) a na to vnejsi skorapku. A samo bych chtel utratit co nejmin a mit to co nejlepsi 😆

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@African  Jak píšé Cema, HP Master mám a co je pro mne NEJ je pravě prodyšnost a větruodolnost. Fakt to maká. Ja jsem sice z roviny, ale vycházky se psy jsou potřeba za každého počasí a při pohybu, se samozřejmě zafuním (pupek) a v tomhle mě neofoukne. Mínus, neudrží (logicky) teplo. Ale když se pod ní dobře obleču, pecka. Soused má Protector a spokojenost taky, je trochu pevnější. Mě neseděla velikost, L malý, XL velký. 

Tahám ji asi rok a přežila i občas skok psiny, tak snad vydrží a to Master je jako papír, Protector je víc držák... a novinka Brother je boží :)

Další plus HP obecně je, že v případě defektu jsou prý v Sušici ochotni bundu "opravit" všitím nového dílu. 

A hlavně BlocVent dělá Toyota 🙂

 

Upraveno uživatelem DavidLC
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jasný, děkuji za tip kluci, oslovím ježíška :D Potřebuji, aby ta vrchní látka byla opravdu heavy duty, protože ty cesty s hospod mám v horách velmi podobné těm Nickolase :thumbsup_anim: Millet mám odzkoušený a ta věc se prostě nedá prodřít, ale co koukám, tak tam má právě kvůli pevnosti přimíchané k polyamidu také 30% cordury.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ten HP Protector 5 se mi asi libi, ten asi potrebuju. 
@African uz to nebyva tak divoke, ale pamatuju jak si bracha koupil gate Mammut Extreme. Cely den je mel v batohu, jak se o ne bal. Pak jsme na chate pod Gruňom vypili vsechnu Borovicku na svete a na cestu dolu si je samozrejme oblikl. Sjezdovku jsme v tom 1cm poprasku samozrejme jeli po zadku. Bracha uplne po vsem. Nakonec v nich na chate i usnul a rano se bal vytahnout nohy zpod periny 🤣 Paneboze to byly akce. S alkoholem jeste nikdo nevyhral, jenom Ťerchova dvakrat remizovala. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslím že neuděláš chybu 😉 A u HP mají i docela fajn slabý flísky co odvádí pot. Jj, tyhle příhody, kdysi Nevica, bunda asi za 400 DM, jak jsem byl opatrnej, pak 2ku pod kůží a ráno skoba jako kráva 🙂

@cema To víš, jak jsem zjistil že to dělá Toyota, chtěl jsem v ní i spát 🙂 Ten Brother vypadá že by byl i na civilní nošení super...

 

 

Upraveno uživatelem DavidLC
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přesně kluci :D Já vzpomínám, když jsem tady od Josefa před lety dovezl v létě nové Omegy GMT. Radost tak veliká, že jsem hned musel jít machrovat do hospody a pak výpadek. Ráno se vzbudím a začínám vzpomínat, no pařba drsná, záblesky v hlavě jak se sunu pomocí okolních zdí domů a pak přišlo zděšení když jsem si uvědomil co jsem měl ten večer na ruce. Chudáčci Omegy leželi na umyvadle v koupelně dojebaný jak kdybych je měl deset let :D 

Upraveno uživatelem African
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...