Přejít na obsah

Hodinky a sauna.


Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 177
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Přesně tak :). Ono je to vcelku očekávané, ale aspoň je nějaký důkaz. Viz citace ohledně zvyšování teploty lidského těla:

"Teplota kůže, která je za normálních pokojových podmínek jen kolem 30° C, stoupne o víc jak 10° C na asi 40° C. Nitro těla dosáhne na teplotu 38 až 38,5° C."

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sice to nemám tak pěkně graficky zpracované, ale můžu potvrdit ty naměřené hodnoty. Max. naměřená teplota (Suunto Core) po 15 minutách při 95 °C byla tuším 46 °C.

Sledoval jsem to jen zkraje, pro zajímavost, pak jsem toho nechal - podobné experimenty nejsou s filosofií sauny kompatibilní :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

OT: Naštěstí jsem to nemusel co půl minuty odečítat a zapisovat, hodinky to dělají samy v rámci záznamu aktivity. Takže na začátku stačilo zapnout a na konci vypnout. Zajímavý je i vývoj srdečního tepu. Tím už to tady ale nebudu zaplevelovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

OT: Naštěstí jsem to nemusel co půl minuty odečítat a zapisovat, hodinky to dělají samy v rámci záznamu aktivity. Takže na začátku stačilo zapnout a na konci vypnout. Zajímavý je i vývoj srdečního tepu. Tím už to tady ale nebudu zaplevelovat.

Jen plevel. To by mě zajímalo. Ukaž grafík překrytí s teplotou. ;)
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Zajímavá diskuse ohledně saunování. Jsem saunař a co se týká hodinek? Moje dávné Tissot LeLocle s Etou, specifikace 30 metrů, užívání pět let včetně saun a bazénů do plnejch a nikdy se nezamlžily ani nevykázaly žádný jiný problém s použitím v sauně. Další hodinky Seiko Monster, v současné chvíli je mám snad 8 let, využíváno ještě víc do plnejch než zmíněné Tissotky, nikdy se nezamlžily, doslova jim nakládám a jedou stále stejně i co se týká přesnosti, za celou dobu žádná změna. Mimochodem v páře vypadají špičkově, ty kapičky na nich... vždycky lituju že tam nemůžu mít něco na focení (můj Samsung S7edge umývám pod kohoutkem běžně, ale na pobyt v horké páře si zatím netroufám :D). Další kus, TH Carrera 1887, né že bych je vyloženě do sauny bral, ale často se mi stávalo, že jsem je prostě zrovna na sobě měl a nechtěl je nechávat někde schované, nikdy žádný problém. Mám jediné pravidlo, s hodinkama nikdy neskáču z rozpáleného stavu do studené vody, to nedělám ani sám se sebou a když sedím blízko zdroje tepla, tak je třeba jen otočím, aby to nepálilo přímo do nich. Momentální Seiko Sumo párkrát také bez problémů. Závěr je, že s použitím v sauně mi nikdy nenastal žádný technický problém, ať se jednalo o klasické hodinky s velmi malou specifikací vody, ani s potápkama, ani s mnohem luxusnějším chronografem, který na takové aktivity není přímo určenej a má několik tlačítek. Nicméně dle hodináře to hodinkám moc nesvědčí né z hlediska těsnění a že by do nich mělo natéct, ale snižuje se životnost mazání strojku, takže stačí být jen obezřetnej a pokud to takhle používám, tak neudělat servis za 6 let, ale třeba za 3 za 4. :) Opět jako s autem, když jezdím hodně a točím to do otáček, tak taky měním olej ve svém zájmu častěji. Je to podobné a je pravda, že ty hodinky se za tu chvilku přitisknuté na těle až tak moc extrémně nerozpalují. Nechat je tam jen tak položené, to je pak jiná.  A proč do sauny hodinky nosím? Když nevidím jak dlouho tam jsem, tak tam nevydržím a taky hůř vidím a často nevidím na ty teploměry, případně jsou tam dva teploměry a 20 lidí a nemůžu ho použít, takže je prostě pohodička si otočit lunetu a mít svůj vlastní přehled, aniž bych musel někam okouněť a zjišťovat každých pár minut, kolik ještě zbývá... a když tam jen tak sedíš, tak je příjemný se dívat na tu ručičku jak jede, je to prostě s nima ještě větší relax. :)

Upraveno uživatelem JamesLurk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

To budou ty blbky co to za dobrou kuřbu fasujou.

Jako divery jsou na harcore použití.  U toho mobilu to pak bude pro zasmání v servisu.

Někde jsem četl, že ty prudké změny teplot mohou teoreticky oslabit těsnění.  Přesněji když už nebude v nej kondici,  tak by mohlo nějakou tu vodu pustit.  Není to tak dávno,  co tu jeden soudruh vyplavil brajtle.  Zanedbal servis a po šesti letech je vypláchl v moři.  Sám si sice nepamatoval jestli zatáhl korunky,  nicméně to jako důkaz stačí.  Když se dotyčný nebojí ok,  ale servisoval bych pak po třech letech.  Nebo po deseti vyhodit. Každej to máme jinak.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...