Přejít na obsah

Gumový řemen Seiko Z22


Návštěvník eleven

Doporučené příspěvky

Návštěvník eleven

Po delší době jsem na moje SKX 007 nasadil gumu, se kterou jsem ty hodinky původně kupoval. Krátce po koupi jsem ji odložil a od té doby střídám silikon, různé NATO strapy a presidentskej tah. Je to po čase vítaná změna, protože jak se mi ta guma původně moc nelíbila, tak teď se mi zas celkem líbí. Jenže po dvou dnech bylo jasný, že se buď vrátím k Bond Nato strapu, nebo tu gumu budu muset nějak povařit, jak jsem o tom tu a tam četl. Tak jsem se jednou takhle na večer rozhodl, že si vygooglím, jak to provést a pustím se do toho. Po několikahodinovém surfování, kdy jsem vše potřebné zjistil v prvních třech minutách :-) , jsem přistoupil k akci. Sundal jsem gumu z hodinek a pak mě napadlo, že bych mohl ten proces nafotit. Takže přikládám takovej můj pictorial, třeba to někomu pomůže. Celej proces včetně "naaranžování" a nafocení netrval víc jak 25 minut, jak jde vyčíst z ciferníku, takže to nic složitýho nebylo a dopadlo to přesně tak, jak jsem potřeboval.

 

BTW, četl jsem, že by se měl ten řemen zapnout na tu dírku, na kterou se to bude nosit. Já jsem si s tím zas takovou starost nedělal, zapl jsem to tak, jak se mi to zdálo nejvhodnější, aby konec řemene moc nevyčuhoval z té návlečky. A aby mi to krásně vlezlo do hrnku :-)

 

Radu jak na to, že jsem čerpal tady

http://www.network54.com/Forum/78440/thread/1183186736/1183354943/Boiled+Tuna+strap+-+Pictoral

 

A tady jsem při tom surfování narazil na zajímavej odkaz, ve kterém jsem zjistil, že originální Z22 gumy mají všechny naprosto stejnej reliéf na vnitřní staně řemene. Teda, minimálně ten můj se úplně shoduje s tím v odkazu :-)

http://www.zen44871.zen.co.uk/How_to_spot_a_fake_Seiko_Z22.html

 

A tady teda je ten můj fotonávod.

post-13643-022024400 1333294213.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník eleven

Ted si uvědomuju, že jsem zvolil trochu zavádějící podtitulek. Protože se nejedná ani tak o změkčení řemene, jako spíš o jeho lepší natvarování. Řemen zůstává stále stejně tuhý, ale vzhledem k tvaru už to nevadí. Tak to píšu sem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, ten řemen je děsně tuhej. Ale z návodu to vypadá, že vařením nezměkne, spíš se jen trochu vytvaruje do oblouku a líp pak obepíná ruku a netlačí. Je to tak?

EDIT: jo, už to čtu. Než jsem to stačil dopsat...

Upraveno uživatelem Karlos
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Všeobecně na údržbu,delší životnost gumových výrobků používám glycerinový olej.Pryž se potom zvláční a změkne.

Výborné třeba na gumové závěsy reproduktorů nebo na těsnění do auta /v zimě nepřimrzá/.Koupíte za pár korun v každé lepší drogerii..... :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Tenhle návod jsem taky použil. Do hrnku o něco větším než zápěstí jsem "namotal" řemen, zalil vroucí vodou, po 5ti minutách vodu vylil a nalil novou...takhle ještě 3x.

 

Řemen se teď krásně obtáčí kolem ruky a celkově je na nošení mnohem příjemnější.

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po letech...

Se mi po zdálo, že se ta guma časem malinko narovnala, tak jsem jí po čtyřech letech znovu dopřál horkou lázeň. Ale když to tak porovnávám se staršíma fotkama, tak se až tak moc nezměnila. Ale teď je ještě o kousek příjemnější. Pár nových fotek - před a po, atd...

 

 

post-25931-0-59231500-1459026535_thumb.jpg

post-25931-0-83395600-1459026542_thumb.jpg

post-25931-0-94598100-1459026550_thumb.jpg

post-25931-0-72539000-1459026565_thumb.jpg

post-25931-0-26167700-1459026573_thumb.jpg

post-25931-0-77870200-1459026587_thumb.jpg

post-25931-0-25147200-1459026715_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...