Přejít na obsah

Vyclívací pošta Praha: Podezření na padělky od Pokémona ????


Pavel34

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 97
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Taky mi zadrželi balíček ze singapore, hodinky za cca 40 dolarů :-), ale obchodník neudal cenu, resp. na tom nebyl zelenej lístek s deklarací, možná to tak ze Singapuru posílat můžou a v tom je problém :-)

Na celnici to šlo dobře, dali mně do ruky papír a tužku, já jsem tam rukou napsal, že jsem "hodinky seiko zakoupil dne 11.1.2007 na serveru eBay a zaplatil jsem za ně 35 USD." Datum, podpis, adresu, dostal jsem balíček a čau!

Když mi zadrželi knihy, tak jim stačilo napsam mailem, že jde o zboží neobchodního charakteru a že stojí 70 USD, a oni balíček uvolnili a doslali s vyměřeným DPH na dobírku :-). Na celnici se může stát, že tam budete muset čekat, celník je pán, však to víte.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem se pokusil získat nějaké informace o zásilce hodinek od pokemona ( datum odeslání , jakou kurýrní službou, tracking number ... ). Níže je výsledek. Odepsal rychle, ale podle těch jeho údajů si nelze ověřit zhola nic. Nebo to někdo z vás dokáže? Viz sdělení od pokemona:

 

"Hi

I had sent out the item on 01/19/2007. Normally 12 - 15 days for delivery.

The item will reach you soon. The delay might due to heavy clearance and tight security check in your country.

Hope you will like the item you are about to receive.

Best Regards .. "

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže dneska Seika ze Singapuru dorazily. Prošly poštou 120 s vystavením příslušného cla, které jsem dnes na poště zaplatil. Pokemon napsal na balíček hodnotu 80 USD a z toho asi bylo vypočítáno clo, které činilo 329,- Kč. Takže vše naštěstí úspěšně skončilo, jinak nevím, jak bych je z údajů od pokemona dohledával.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestli se nepletu, to ještě nic neznamená. Třeba zaplatíš clo a odneseš si je. Horší je jestli si usmyslí, že je to fake a dají je do šuplíku na měsíc, dva...

tak v pátek jsem navštívil vyclívací poštu. Zaplatil jsem DPH ,clo jsem neplatil. Celník se zeptal jestli jde o soukromý dovoz,poté mi oznámil,že platím "pouze 19 % DPH. Pak mi byly hodinky vydány. Už jsem objednal několik hodinek,všechny prošly bez této nepříjemnosti. Zaplatit jen clo a odejít bych řekl,že není možné. Buď hodinky dostanete beze všeho,nebo zaplatíte DPH a v nejhorším ještě CLO,ne obráceně. Jinak vše se platí z celkové ceny tzn. i z dopravy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, špatně jsem se vyjádřil, to dph jsem bral jako automaticky, když už se jim to dostalo do drápů.

Daň na takový monstra a spol. se v podstatě vejde do limitu, kterej se neplatí.

Je dobré říct i to, že je doprava zdarma, protože se to počítá i s ní.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

po me nekdy chteji vedet kolik stala doprava.. a v celnim vymeru to pak je jako vedlejsi vydaje, ale jsem ponekud liny propocitavat nakolik to ovlivnuje vymerenou sumu :) jinak nekdy probehne celni kontrola - tj. balicek dojde rozbaleny, ale je oznacen jako bez cla a v zapeti stejny balicek se stejnyma hodinkama je proclen a vymereno dph... takze tak

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, špatně jsem se vyjádřil, to dph jsem bral jako automaticky, když už se jim to dostalo do drápů.

Daň na takový monstra a spol. se v podstatě vejde do limitu, kterej se neplatí.

Je dobré říct i to, že je doprava zdarma, protože se to počítá i s ní.

tak teď jsem z toho teda jelen...jakej limit na daň ? to jsem nikde nevyčetl. DPH se platí až od nějaký částky ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Objednal jsem pro syna Seika Atlas u pokemona.Bez problému dorazily.Bohužel jen na poštu 120. Minule mé Seika normálně prošly proclením a domů mi dorazily na dobírku. Tentokrát jsem dostal doporučený dopis s tím, že si mám pro zásilku dorazit přímo na tu poštu a podat celní prohlášení a doložit potřebné doklady k určení výše celního dluhu ( obsah zásilky není prý odesílatelem jednoznačně deklarován . Je mi divné, že minule od stejného dodavatele byl deklarován dostatečně ... )

Jelikož jsem z jižních čech, je to pro mne celkem zbytečná cesta. Mám proto 2 dotazy.

1/ Nemá někdo zkušenost, jesti tu zásilku není možné poslat na nějakou bližší celnici a tam vyclít,

2/ V krajním případě co si mám představit pod jejich "podat celní prohlášení" a jaké doklady si připravit, resp. nebylo by možné tam potřebné doklady pouze např. odfaxovat, ofotit a poslat emailem ... ?

Jak to řešíte vy zkušenější? To pořád navštěvujete poštu 120? Já bych se rád bez toho i obešel, je to pro mne především ztráta jednoho dne z dovolené. Pokud se někdo ozve budu moc rád. Díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Objednal jsem pro syna Seika Atlas u pokemona.Bez problému dorazily.Bohužel jen na poštu 120. Minule mé Seika normálně prošly proclením a domů mi dorazily na dobírku. Tentokrát jsem dostal doporučený dopis s tím, že si mám pro zásilku dorazit přímo na tu poštu a podat celní prohlášení a doložit potřebné doklady k určení výše celního dluhu ( obsah zásilky není prý odesílatelem jednoznačně deklarován . Je mi  divné, že minule od stejného dodavatele byl deklarován dostatečně ... )

Jelikož jsem z jižních čech, je to pro mne celkem zbytečná cesta. Mám proto 2 dotazy.

1/ Nemá někdo zkušenost, jesti tu zásilku není možné poslat na nějakou bližší celnici a tam vyclít,

2/ V krajním případě co si mám představit pod jejich \"podat celní prohlášení\" a jaké doklady si připravit, resp. nebylo by možné tam potřebné doklady pouze např. odfaxovat, ofotit a poslat emailem ... ?

Jak to řešíte vy zkušenější? To  pořád navštěvujete poštu 120? Já bych se rád bez toho i obešel, je to pro mne především ztráta jednoho dne z dovolené. Pokud se někdo ozve budu moc rád. Díky.

Resil jsem to same asi 2x a stacilo jim potrebne doklady poslat mejlem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nic tam neposílej - u zboží neobchodního charakteru pro osobní potřebu stačí ústní celní prohlášení - pokud tam nechceš jezdit stačí mailem který je uvedený v dopise z celnice

do mailu napiš skladové a podací číslo, a prohlášení, že se jedná o zboží pro tvou osobní potřebu + cenu zboží - doporučuji udat stejnou jaká je na balíku (měli by ti poslat ofocený podací lístek, nebo fakturu) - zásilka ti přijde na dobírku, kterou zaplatíš vyměřené dph

 

poplatky za celní poradenství prosím zašli na můj palmární účet wink.gif

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky Kubsone, jako vždy rychlý,přesný.Zkusím jim uvést stejnou hodnotu zboží jako mi vyměřili oni posledně ( jedná se o stejný typ hodinek, klukovi se prostě zalíbily a chce je taky ... ). Bylo to 1.727,-Kč ( cca 80 dol. ) - vím to protože koukám na ten papír, jakým mi to minule vyměřili. No uvidíme. Ještě jsem holt na tom světě ještě krátkou dobu, abych pochopil systém práce na poště 120.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...