Přejít na obsah

ako opravit titanovy povrch?


Doporučené příspěvky

Toto je skor otazka pre odbornikov. Titanove puzdro je "krasne" sede matne, ale skrabance na nom su "krasne" leskle. Uz to je divne :) Viem, ze autorizovane servisy vedia dat titanove puzdro do povodneho stavu. Nevie niekto ako to robia? Rad by som to zvladol v domacich podmienkach.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Toto je skor otazka pre odbornikov. Titanove puzdro je "krasne" sede matne, ale skrabance na nom su "krasne" leskle. Uz to je divne :) Viem, ze autorizovane servisy vedia dat titanove puzdro do povodneho stavu. Nevie niekto ako to robia? Rad by som to zvladol v domacich podmienkach.

 

Pokud máš, jak píšeš, titanové pouzdro matné, tak bych typoval úpravu jemným kartáčováním. Já mám nyní také jemně kartáčované titanové pouzdro, tak by se mi v budoucnu rada tohoto typu mohla hodit. Mám zkušenost pouze s jemně kartáčovanou ocelí a vlasovými škrábanci. Ty šly poměrně dobře odstranit hrubší stranou houby na nádobí. Sice to chvilku trvalo, ale výsledek byl uspokojivý. Tento způsob tu již byl několikrát popisován. Myslím, že u titanu by fungoval také. Ovšem případné hlubší vrypy se Ti v domácích podmínkách asi odstranit nepodaří. S tím bude mít problém i ten servis. Že časem zoxidují a zešednou bych neřekl. Titan je proti oxidaci ještě odolnější než 316L ocel...

Upraveno uživatelem 323GT
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty škrábance časem zoxiduji a zešednou...

 

Tak jen trochu poopravím, titan neoxiduje, ale pasivuje, tzn. že na povrchu se vytvářejí samovolné pasivační vrstvy, nejčastěji TiO2, zabraňující korozi a narušení kovu. Zdárným příkladem pasivace je tmavnutí stříbra.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, skoro. Stribro oxiduje reakci se sulfanem, toto oznaceni se uz moc nepouziva, ve vzduchu. Vytvori se tmavy sulfid stribrny. Pokud si to teda dobre pamatuju. Takze presnejsi je, ze pritomnost sulfanu ve vzduchu zajisti oxidaci na sulfid.

 

Edit: A vznika samozrejme voda, ne vodik. Katodicka reakce je redukce kysliku ze vzduchu.

Upraveno uživatelem Hasňa
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové Hasňa a Alda mají samozřejmě pravdu. Já jsem prve zmotal korozi s oxidací.

Vrstva oxidu titaničitého, jejíž vznik se nazývá již zmíněnou "pasivací", se na povrchu titanu vytvoří prakticky okamžitě při styku s kyslíkem.

Případné šrámy na titanovém pouzdře časem moc nezešednou. Pokud ano, tak ne výrazně více, než zbytek povrchu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, ano, vdaka vam vsetkym, ale pravdou je, ze som videl ako sa vratili hodinky, povodne so skrabancami na titanovom puzdre (IWC), zo servisu zrenovovane. Neriesim tu hlboke ryhy, ale povedzme aj bezne obsuchanie. Jednoducho leskle "poruchy" ktore vie servis dat znovu doporiadku. Ten povrch nema strukturu "kartacovania", ale skor akoby pieskovania. Taky akoby sum. No ale to je asi jedno.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po letech...

Zeptám se asi hloupě,  ale čím se to fakt dělá.

Jestli je to kartáč, tak předpokládám že bronzový. Já doma použil taky houbičku na nádobí, ale na ten jemnej sametovej porch to nejde.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Žádná otázka není hloupá, jen v tomto případě opakující se. 

Kartáč to není. Nemyslete si, že se vezme sebe lepší houbička a škrábance jsou pryč. Takové věci je první potřeba odstranit. Houbičky a rouna jsou na satinování a scelení povrchu. To platí i u leštěných povrchů. Když někdo škrábance jen zaleští, tak efekt není moc hezký. 

Upraveno uživatelem Jeronimo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Závěr je asi takový, že všechno jde.

 

1) Titanové pouzdro Ball

2) Titanová spona Seiko MM

 

Fotky jsou z identických kusů před a po.

Wow! Fakt. Nechápu. Způsob asi neprozradíš, je možné prozradit aspoň orientační cenu?

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

neprozradil, takže "výrobní tajemství"

Kus od kusu může být postup jiný a to dokonce i u stejných hodinek. Záleží na hloubce a charakteru poškození. Zkus se tady zeptat hodináře na otázku: Jak udělat servis strojku. Chudák může psát několika stránkovou esej ze které laik bude mít problém poznat jakým jazykem vlastně píše. 

 

Wow! Fakt. Nechápu. Způsob asi neprozradíš, je možné prozradit aspoň orientační cenu?

Jsem pořád koníčkář a ne profík. Takže ano, kvalita práce a cena může být zajímavá. Ovšem termíny nejsem schopen dodržovat ani po domluvě. He. Ceny jsou podle ksichtu. Víc asi přes SZ. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...