Přejít na obsah

Doxa SUB


Návštěvník km.kmk

Doporučené příspěvky

Tak mam staronovy prirustek - Sub 300T Professional.
Luneta bude potrebovat trosku prace + asi preliznout pouzdro, origo brus to ted uplne neni.
 
176555143_IMG_2686maly.thumb.jpg.1960cd7ea886a745c813b7182b615c63.jpg
136299734_IMG_2687maly.thumb.jpg.18c3139eab8c59f5381e346007fee9e8.jpg

Tohle je prostě nádherný . Taky už mě lehce hlodá přidat k oranžádám ještě jednu barvičku, kor když je teď mají v Koscomu abaefd75d9afd59e853864da4dd096a3.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...
  • Odpovědi 293
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

  • po měsících...

Přátelé, kamarádi, dnes mám velkou radost neboť se ke mně vrátily mé bývalé hodinky. Vintážní Doxa 300t Professional. Pozorný čtenář mohl historii zaznamenat v tomto vlákně, ale aspoň stručně. Tyto hodinky jsem koupil od Kuby @brownwld před 6 lety. Měly přeleštěné pouzdro a neoriginální korunku jinak cajk a všechno původní, prasklá lumi na minutové ručce (ono není divu - minutová ručka je široká jak lopata uhelka). Po 5 letech - tedy vloni - jsem sháněl střelivo na nové Montblanc a tak jsem je Kubovi zase prodal (bo jsem mu slíbil, že se ho zeptám jako prvního, až je budu prodávat). No a teď tadááá mi je Kuba prodal podruhé. A naposledy...určitě...jo jo určitě. Tehdy i teď jsme do toho zamotali nějakou výměnu, ale ve stručnosti to bylo takto. Kuba je majitelem (aspoň o tom jsem přesvědčen) největší zdejší sbírky Doxa (je samozřejmě možné, že je zde tichý a tajemný sběratel, soudím pouze dle fotek, které jsem tady viděl). Už v okamžiku kdy jsem je prodal, tak se mi po nich stýskalo. I jsem se rozhlížel, ale jak to tak bývá, buď žalostný stav nebo za raketu. A už vůbec jsem nic nemohl najít na originál rýžovém tahu s pružnými články a regulací, o kterém jsem už několikrát psal, že ho považuju za nejpohodlnější a nejgeniálnější tah vůbec. Professional - tedy oranžová verze - je pro mě ta nejikoničtější verze (více než Sharkhunter, Searambler či Divingstar). Teď to nejdůležitější: Kuba je během svého "druhého vlastnictví" svěřil Onyxu a ten z nich udělal - aspoň dle mého názoru o level lepší hodinky. To, co mi na nich vadilo nejvíce, tedy oleštěné pouzdro mně nepochopitelným způsobem zrenovovali, a to tak, že nyní mají hodinky, jak brus, tak hrany (ne jako žiletky, ale jsou tam). Dále provedli servis strojku, přetěsnili hodinky (tyhle 52 let staré hodinky mají  10 barů!, ale koupat je nebudu), a domalovali znaky na lunetě. Pana Rudu @ONYX servis hodinekosobně neznám, ale smekám před zručností jeho či jeho kolegů. V tuto chvíli tedy jediný hendikep je neoriginál korunka, kterou asi neseženu. No a prasklá lumi na minutové ručce, kterou nechám tak jak je, dokud nevypadne. Tak posuďte sami, třeba to vidím až moc nekriticky 😄 

Stav před renovací:

IMG_8519.thumb.JPG.1d944a6063bb107d338599307efff874.JPG

IMG_7208.thumb.jpg.360507e6d52fb340decbdc9b853d131c.jpg

 

Stav nyní:

IMG_4170.thumb.jpg.7a25688fbac532a52372dc1ccece0dec.jpg

IMG_4169.thumb.jpg.a757c288457db15f1804e0edb752477c.jpg

IMG_4171.thumb.jpg.7773ae7c6a750387548b38fa3cf3c322.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 16 hodinami, michalval napsal:

Přátelé, kamarádi, dnes mám velkou radost neboť se ke mně vrátily mé bývalé hodinky. Vintážní Doxa 300t Professional. Pozorný čtenář mohl historii zaznamenat v tomto vlákně, ale aspoň stručně. Tyto hodinky jsem koupil od Kuby @brownwld před 6 lety. Měly přeleštěné pouzdro a neoriginální korunku jinak cajk a všechno původní, prasklá lumi na minutové ručce (ono není divu - minutová ručka je široká jak lopata uhelka). Po 5 letech - tedy vloni - jsem sháněl střelivo na nové Montblanc a tak jsem je Kubovi zase prodal (bo jsem mu slíbil, že se ho zeptám jako prvního, až je budu prodávat). No a teď tadááá mi je Kuba prodal podruhé. A naposledy...určitě...jo jo určitě. Tehdy i teď jsme do toho zamotali nějakou výměnu, ale ve stručnosti to bylo takto. Kuba je majitelem (aspoň o tom jsem přesvědčen) největší zdejší sbírky Doxa (je samozřejmě možné, že je zde tichý a tajemný sběratel, soudím pouze dle fotek, které jsem tady viděl). Už v okamžiku kdy jsem je prodal, tak se mi po nich stýskalo. I jsem se rozhlížel, ale jak to tak bývá, buď žalostný stav nebo za raketu. A už vůbec jsem nic nemohl najít na originál rýžovém tahu s pružnými články a regulací, o kterém jsem už několikrát psal, že ho považuju za nejpohodlnější a nejgeniálnější tah vůbec. Professional - tedy oranžová verze - je pro mě ta nejikoničtější verze (více než Sharkhunter, Searambler či Divingstar). Teď to nejdůležitější: Kuba je během svého "druhého vlastnictví" svěřil Onyxu a ten z nich udělal - aspoň dle mého názoru o level lepší hodinky. To, co mi na nich vadilo nejvíce, tedy oleštěné pouzdro mně nepochopitelným způsobem zrenovovali, a to tak, že nyní mají hodinky, jak brus, tak hrany (ne jako žiletky, ale jsou tam). Dále provedli servis strojku, přetěsnili hodinky (tyhle 52 let staré hodinky mají  10 barů!, ale koupat je nebudu), a domalovali znaky na lunetě. Pana Rudu @ONYX servis hodinekosobně neznám, ale smekám před zručností jeho či jeho kolegů. V tuto chvíli tedy jediný hendikep je neoriginál korunka, kterou asi neseženu. No a prasklá lumi na minutové ručce, kterou nechám tak jak je, dokud nevypadne. Tak posuďte sami, třeba to vidím až moc nekriticky 😄 

Stav před renovací:

IMG_8519.thumb.JPG.1d944a6063bb107d338599307efff874.JPG

IMG_7208.thumb.jpg.360507e6d52fb340decbdc9b853d131c.jpg

 

Stav nyní:

IMG_4170.thumb.jpg.7a25688fbac532a52372dc1ccece0dec.jpg

IMG_4169.thumb.jpg.a757c288457db15f1804e0edb752477c.jpg

IMG_4171.thumb.jpg.7773ae7c6a750387548b38fa3cf3c322.jpg

Prokoukly neuveritelne. A ten pribeh je proste klasickej chronomag:-) tak to ma byt, tak je to spravne!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, brownwld napsal:

@michalvalJsem rád, že dělají radost! Ten rozdíl v tom jak vypadá to pouzdro je fakt markantní...

Já jsem po výměně taky spokojen, takže svět je zase v rovnováze :D 

Tak to jsem rád, že jsi i Ty rád. A ještě jsme včera dali bezvadný chronomagorský pokec 🙂 

 

před 1 hodinou, Kid_A napsal:

Prokoukly neuveritelne. A ten pribeh je proste klasickej chronomag:-) tak to ma byt, tak je to spravne!

Díky. Ano, já vím, že se to tady stává často, ale u mě to bylo úplně poprvé, že bych si ty samý hodinky koupil podruhé. No ale vím, že "dvakrát" nic neznamená, že jsou tady daleko větší borci 😄 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...
  • po měsících...
  • po měsíci...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...