Přejít na obsah

HELSON Sharkmaster 600


maccin

Doporučené příspěvky

Tak to bych uplne netvrdil, zpracovany je to perfektne, safir sklo i luneta, takze v urcitych parametrech to i original za 70tych i predci a jelikoz je to v podstate kopie Ploprofu, tak to se ti asi nelibi ani original?
Ja tenhle pocin Helsonu nikterak neobhajuju, jen se snazim objektivne posoudit ten vytvor. Osobne z toho mam smisene pocity. Mel jsem nutkani Ocean7 nebo Helson poridit pred nakupen originalu abych si overil jak mi sednou, ale odpruzil jsem to a pujdu rovnou do puvodnich.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V tom všem máš pravdu,ale když to vezmeš jako celek,je to prostě náhražka,zrovna tak jako Davosa Ternos,parádní zpracování ale náhražka.Jinak,vůbec by mi nevadilo,kdyby jsi je obhajoval,udělaný jsou určitě dobře.Spíš jsem je srovnával s novým modelem a 8500,jenomže ty ceny jsou od sebe určitě dál,než samotné hodinky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Náhražka? Spíš naopak, je to vrácení zpět na zem pro účel k jakému má tato konstrukce sloužit. Jsou to skutečné tool potápky s výborným a blbuvzdorným řešením lunety. Doporučuju přečíst tohle od Harryho. Na to prostě originál za víc jak 160k(co si pamatuju, že je tu někdo prodával, takže nové budou ještě výš) rozumný člověk nepoužije.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Náhražka? Spíš naopak, je to vrácení zpět na zem pro účel k jakému má tato konstrukce sloužit. Jsou to skutečné tool potápky s výborným a blbuvzdorným řešením lunety. Doporučuju přečíst tohle od Harryho. Na to prostě originál za víc jak 160k(co si pamatuju, že je tu někdo prodával, takže nové budou ještě výš) rozumný člověk nepoužije.

To už jsem samozřejmě četl,moc hezky napsaný a super zdokumentovaný.Harry je skvělej chlapík a číst jeho reportáže a prohlížet fotografie je opravdová paráda.Omegu prostě nahradili těmito bezesporu kvalitnímy hodinkami pro daný účel,nebotˇ cena Omegy je opravdu vysoká.Zrovna tak se můžeme bavit o Rolexu a jejich Submarineru,popř.DeepSea.Myslím,že Omega přišla s Ploprof první,nebo to bylo naopak?

Upraveno uživatelem Daemonultimate
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...navyse su fantasticky pohodlne...

 

uplne chapem ale obe strany, pro aj proti...

 

kamos krasne povedal, ze orig omegy ploprof si na ucel ako sa ma (potapanie) moze dovolit akurat tak fedor flasik :)) (slovensky bohac, velmi fajn inak).

 

 

ps: spracovanie je skutocne famozne, co ako majitel mozem potvrdit, aj ked nie zrovnat s orig. A prosim nepouzivat oznacenie "fake", pretoze nie je spravne, slusne povedane, ide o homage, kedze nesie meno vyrobcu.

Upraveno uživatelem vrcan
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

NO jak to nazyvat a proc, do toho bych se nepoustel, pac to je cesta do pekel.  Faktem je ten, ze az na napis Helson a ten udesnej sroubek na aretaci osy natahu je to kopie jako prase. Beru vseko jako tribute puvodnim ploprof (pak to meli ale dotahnout vcetne toho sroubku, leda ze by ta dvoudilna osa v ploprof podlehala nejakemu patentu), stejne jako ze by mely bejt jako tool watch cenove dostupny - tady to trochu narazi, pac i puvodni Ploprof byly udesne drahy, na meshi staly 720 CHF, coz byl skoro dvojnasobek ceny Rolex Submariner.
S novyma Ploprof bych to nespojoval uz vubec jak tu nekdo naznacoval, je to uplne jinej sport.
Jelikoz cena vintaznich Ploprof zacina tak na 100k a je asi skoda je tahat ke dnu, Helson vidim jako working tool na dovolenou a original na nedeli na vylet parnikem:)
Jak jsem uz psal, o cernych Helsonech s cernym dat vencem a safirem jsem uvazoval, prave pro tu aspon barevnou odlisnost od originalu a testovaci ucely, nikterak je tedy jako pocin nepotapim ke dnu :)))

Upraveno uživatelem Seamaster
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...