Přejít na obsah

Hodinářské nářadí


Doporučené příspěvky

Ne, mám myslím BECO šroubováky (přes Parexo).

A mohu se opatrně zeptat, co že si to potřebuješ koupit?

Abys nechápal špatně - na náramkové stačí "základní" a navíječe per, na generálky kapesních začni soustruhem a to by ses asi takto neptal.

80% nejužitečnějšího nářadí jsem si vyrobil, protože se stejně neprodává, nebo je pro moje potřeby extrémně drahé.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja jsem si puvodne chtel koupit nejake lepsi sroubovacky, ale zjisitl jsem, ze se mi doma vali dve sady takovych tech smejdu za 20Kc sada...ony jsou opravdu nanic protoze jsou mekky jak sejra

 

ale zkusil jsem jestli se ty hroty daji zakalit a zakalit jdou

 

takze nahrubo vybrousit, zakalit, popustit a finalne dobrousit a vylestit - sice na to padne trochu lidskeho speku, ale zase to bylo doma a za korunu kousek ;-)

 

jinak souhlas - krome lupy a pinzet si clovek vetsinu veci udela

Upraveno uživatelem RadekCX
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Poraďte kde koupit obyč. ale malý šroubovák. Stránky parexa mi nejdou otevřít a nikde nemůžu najít nic co by se mi líbilo. Díky.

 

Zrovna na parexu není problém koupit p.Hněvsa je ochotný.

 

http://www.parexo.noveranet.cz/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja jsem si puvodne chtel koupit nejake lepsi sroubovacky, ale zjisitl jsem, ze se mi doma vali dve sady takovych tech smejdu za 20Kc sada...ony jsou opravdu nanic protoze jsou mekky jak sejra

 

ale zkusil jsem jestli se ty hroty daji zakalit a zakalit jdou

 

takze nahrubo vybrousit, zakalit, popustit a finalne dobrousit a vylestit - sice na to padne trochu lidskeho speku, ale zase to bylo doma a za korunu kousek ;-)

 

jinak souhlas - krome lupy a pinzet si clovek vetsinu veci udela

 

Můj postoj je takový že než by jsem se pustil do hodinek ze šroubovákem o d číňana tak to raději vůbec.Každé řemeslo má své kouzlo a hodinařina je opravdu krásné řemeslo.

 

http://www.youtube.com/watch?v=mkGygB7BMsQ&feature=related

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jako ze hodinarit se da jen kdyz mas vsechno znackove? a ktera ze ta znacka je ta spravna hodinarska?

 

Nejprve je potřeba rozlišit hodináře a hodináře.Dobrý hodinář má kvalitní nářadí špatný hodinář má nějaké nářadí.Mezi tím nic jiného není.Platí to ve všech oborech stejně.Nejdříve je potřeba zamyslet proč to dělám a od toho se vyvijí další směr.Pokud se chce někdo podívat do hodinek jak se to uvnitř hejbe asi mu stačí to čínský nářadí.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobrý hodinář má kvalitní nářadí špatný hodinář má nějaké nářadí.Mezi tím nic jiného není.Platí to ve všech oborech stejně.Nejdříve je potřeba zamyslet proč to dělám a od toho se vyvijí další směr.

 

Naprostý souhlas. Ale kde vzít těch pár miliónů na kvalitní nářadí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Miliony kvalitní nářadí nestojí. To by jsi musel nakupovat stroje a přístroje opravdu nové (soustruh ,fréza,čistička,vibrograf atd.) a pro člověka který má hodinářství jako koníčka tak je stejně nevyužije a nemají pro něj cenu .

 

Když budeš koukat na aukro dá se tam občas koupit kvalitní věci za dobrou cenu.

Nebo skus Parexo p.Hněvsu určitě Ti poradí. Záleží na tom co chceš opravovat a jak často. Jestli je to Tvé zaměstnání nebo koníček. Jirka

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nebudu přeci brát práci těm slečnám v minisukni s dlouhýma nohama v nákupním centru. Já zůstanu u rovnání vlásků. Alespoň pro ten dobrý pocit.

 

Správně.Na to stačí vlásková pinzeta /nebo 2 případně mazáček/ a 1 šroubovák.To stačí k tomu jak se dobrat k těm mil. za Q. nářadí.Raději bych k tomu přidal ty baterky jak radí Mechano...Vejdeš se do HM 7kilo.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ad mildafleck - ani sebekvalitnější nářadí nepomůže. Kupř u šroubováků - každá hodinářská oblast má jiný poměr průměr hlavy - šířka drážky. Takže umět brousit ... měkké nevadí tolik jako překalené - praskají a rýpou nebo špatně nabroušené - kloužou, někde jsem četl, že dokonce aby nepoškodili strojky za mega, používají bronzové šroubováky ap.

 

Ne vždy je odolnější (tvrdší) nářadí výhodou, drápance na strojcích by mohly vyprávět. Dobrý hodinář umí používat hlavu místo síly a vhodný nástroj si doupraví prakticky z čehokoliv. Např. leštící pilník jsem opravdu nekupoval ... Takže pokuď někdo nakoupí krabice nářadí od Horia nebo Bergeon a má pocit že to půjde samo, no je mi ho trochu líto.

 

Trochu jiná věc je výroba ozubení pro náramkové, ale o tom se doufám nebavíme, protože kdo na to má zkušenosti, nemá důvod se ptát.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nejprve je potřeba rozlišit hodináře a hodináře.Dobrý hodinář má kvalitní nářadí špatný hodinář má nějaké nářadí.Mezi tím nic jiného není.Platí to ve všech oborech stejně.Nejdříve je potřeba zamyslet proč to dělám a od toho se vyvijí další směr.Pokud se chce někdo podívat do hodinek jak se to uvnitř hejbe asi mu stačí to čínský nářadí.

 

me by zajimal tvuj myslenkovej pochod - ze to cinske neni kvalitni a jine kvalitni je....a jak spolu souvisi zeme puvodu s kvalitou konkretni veci - az doposud jsem zil zrejme v bludu, ze naradi bud dela to co ma a nebo nedela - ze to souvisi s tim kdo ho vyrobil me nenapadlo

 

mam ruzne stare cajky a ruzneho puvodu - mam treba znackovou stipaci pinzetu Bergeon (nastesti jsem ji nekupoval), na ktere se udela zub kdyz s ni stipnu 0.5mm medenej drat, ale mam nejakou noname, ktera je v pohode a stala asi desetinu co stoji Bergeon

 

ty cinske sroubovacky za 4Kc/kus jsou po zakaleni, popusteni a vybrouseni naprosto identicke s tema znackovyma za nasobne vic - jenze ja si na rozdil od tebe muzu dovolit si nabrousit extra hrot tak jak potrebuju - zabere mi to asi tak 5 minut

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

RadekCX Ahoj Radku. Hodinařinu jsem dělal profesionálně 25 let a musím říct že máš pravdu.

I když já mám 70% nářadí ještě z bývalého podniku a zbytek po kamarádech hodinářích kteří mi je nechali když šli do důchodu.Upravování šroubováčků podle šroubku je občas nutné a je to běžná praxe. Jirka

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Jen moje "troska do mlyna" Hodinarinu jsem prevzal od dedy pred 40ti.lety a stejne jako on pouzivam do sroubovacku klasicke jehly na siti ,ktere vybrousim do pozadovane velikosti.(pozor,pri brouseni nevyhrat!)

Naradi,pripravky,nastroje a stroje mam vetsinou stare cca.100let a vice a zatim jsem nic lepsiho nenasel!

Vyhoda jehel je cena,kvalita mat. Maji vyborny pomer tvrdost/pruznost/cena a moznost je kdykoli pri poskozeni/opotrebovani vymenit.

Pokud koupis drahe ,velmi tvrde sroubovacky,riskujes,ze strhnes velmi utazeny/zarezly sroubek a je prusvih...

Jehla se jen "skrouti" a skoda je minimalni!

Ja pokud to nejde povolit,tak na hlavicku sroubku kapnu smes petroleje a cpavku v pomeru 1:1 a necham 24hod.pusobit.

Pokud ani to nepomuze,tak je nutne pouzit bodove ohrati "dmuchavkou"...zatim jsem povolil kazdy sroubek,jen to chce slovy meho dedy,"trpelivost" a opakovat az se dilo podari!

Mira.

 

RadekCX Ahoj Radku. Hodinařinu jsem dělal profesionálně 25 let a musím říct že máš pravdu.

I když já mám 70% nářadí ještě z bývalého podniku a zbytek po kamarádech hodinářích kteří mi je nechali když šli do důchodu.Upravování šroubováčků podle šroubku je občas nutné a je to běžná praxe. Jirka

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...