Přejít na obsah

Tag Heuer Formula 1 Chronograph nebo Certnia DS Action nebo oboje?


Moje dilema  

12 hlasů

  1. 1. Které by jste si nechali vy?

    • Tag Heuer Formula 1 chronograph (model CAH1111.BT0714)
    • Certina DS Action (C013.417.11.037.00)
    • oboje :)
      0

  • Prosím přihlaste se nebo zaregistrujte, abyste mohl hlasovat v této anketě .

Doporučené příspěvky

Jednu chronometu jsem si tady už splnil. Toužil jsem po Fortiskách a po roce tady na foru jsem si pořídil nejprve jedny (PilotProfessional) a ty pak následně vyměnil za B-42 MM. Jakožto fanda F1 a autíček vůbec jsem si uvědomil, že mě něco chybí. Ano nemám "auto" chronograf ! Co s tím. No mám další metu (ta nejvyšší je asi Rolex, a dostupnější Omega) Ale je potřeba nějak vyplnit to čekání :)

 

Samozřejmě nejvíc je spojená s F1 značka Tag Heuer. Původně jsem ani nehledal model z řady Formule1. Vlastně chybělo odhodlání něčeho se zbavit a uvolnit místo novým, zkrátka takový počáteční impuls. Sice jsem pokukoval po Carrerách a samozřejmě Monakách,ale ty jsou cenově zase jinde. Líbí se mě i vintážní modely Heueru, ať už výše zmíněné Monaka, ale i Autavie , nebo Monzy a podobné. Prvním impulsem se staly zde nedávno prodávané?heuerky F1? , ale byly rychle pryč. Brouk v hlavě vrtal, a pak senajednou objevily ty (teď už moje) ?Formula 1 chronograph? (model CAH1111.BT0714).post-7078-010488300 1335470953.jpg

 

No bohužel mě trvalo trochu déle než jsem se rozhoupal a už jsem byl ?druhej? :( Po komunikaci s prodávajícím a čekáním zda si je ten první vezme jsem se dozvěděl,že jsou asi prodaný. Měl jsem v záloze aspoň ještě jedny hodinky, aby prozatím ukojily mé choutky. Byly to Certiny DS Action. Kontaktoval jsem místního člena co je prodával. Ty nabízené už byly taky pryč, ale nabídl mě jiné (taky DS Action C013.417.11.037.00).post-7078-000895300 1335470889.jpg

 

Tak jsme se domluvily, a protože je ze stejného města jako já, jel jsem se na ně podívat. Líbily se mě, a tak jsem si je vzal. Hned doma jsem zkrátil tah a hodinky začal nosit. Po několika hodinách mě došla SZ s tím, že kupec na ?heuerky? si je nakonec nevzal, tak jestli je ještě chci !!! Sakra!!! Teď jsem si přivezl nové Certiny. Co s tím.Teď na ně už nemám. No ještě jsem nějaký hodinky prodával, tak snad je někdo koupí. Domluvily jsme se, že pokud prodám dřív, tak se ozvu. Měl jsem štěstí.Následující den se mě ozval kupec na oboje hodinky co jsem prodával. Svitla naděje :)

 

Jsou ještě TH k mání? Mám opět štěstí. Jsou, a prodávající je ochotný mě počkat. Super !!!

 

Je ale víkend. Musím počkat. V pondělí se celá akce dokončila. Já dostal na účet peníze za ty moje a hned odeslal na nové. Prodávající mě je ještě týž den poslal jako obchodní balík a druhý den jsem je měl doma.

 

post-7078-088181400 1335470878.jpg

 

Tímto děkuji všem zúčastněným prodávájícím i kupcům :) a zejména Vlastovi za opravdu rychlé odeslání.

 

Tak a teď k samotným hodinkám.

 

TAG Heuer Formule 1 má zvláštní místo v historii značky. Jsouto první hodinky po akvizici Heuer byTechniques d'Avant Garde (?TAG?) v roce 1985. Jde o první quartz analogy Heuer / TAG Heuer , kdy tento model zůstal pouze u quartzu a nikdy nebyl v mechanické verzi.

 

Inspirací pro Formule1 byl úspěch hodinek Swatch, v Basileji v roce 1983. Křemíková krize v roce 1970 donutila švýcarskou firmu znovu vymyslet, jak vyprodukovat hodinky, které by se dostaly na cenu kolem 30-50% z ceny za Autavie.

 

Zatímco F1 nebyl tak levný jako Swatchky, ale používal podobný vzhled , materiály a levný kalibr. Znovu se mu podařilo nalákat kupce švýcarských hodinek. A stejně jako Swatchky, měly F1 obrovský prodejní úspěch.

 

Zajímavostí je, že spolupráce TH a F1 je nedéle trvajícím kontraktem ve Formuli 1.

 

post-7078-071912200 1335470969.jpg

 

Tento model patří do 4 série . Prodávají se od roku 2007 do současnosti. Jsou osazeny kalibrem ETA G10.711. se čtyřmi kameny, což je bohužel jeden z těch levnějších. Běžně se dává do hodinek třetinové ceny.

 

post-7078-078993200 1335470976.jpgpost-7078-095085700 1335473226.jpg

 

Jsou o milimetr větší než předchozí model. Mají 41 mm bez korunky. Vzhledem k robustnější otočné lunetě a černému vnitřnímu kroužku kolem ciferníku se zdají menší (naštěstí mám hodně hubenou ruku). Ciferníku dominuje velká červená vteřinovka chronografu a malá vteřinovka hodinek. Stříbrná hodinová a minutová ručička se na světlém ciferníku trochu ztrácí. Pouzdro má z boku vytlačený nápis Tag Heuer vybarvený černou barvou. To nahradilo takovou plastovou ochranu s nápisem. Tohle se mě líbí víc. Sklíčko je safírové,bohužel bez antireflexu. Mám pocit, že maličko vystupuje nad lunetu, tak snad ho někde neškrábnu. Korunka je šroubovací a pracuje se s ní velmi pohodlně. Tah na kterém hodinky jsou je pohodlný, nedepiluje. Spona je jednodušší s pojistkou a s potápěčskou extenzí. Myslím, ale že by si hodinky v této třídě zasloužily aspoň trochu lepší sponu. Hodinky sice mají dobrou vodotěsnost (20 ATM), ale extenze není anitak pro potápěče, ale spíš pro automobilové závodníky, aby mohli mít hodinky na kombinéze :)

 

post-7078-052049600 1335470983.jpgpost-7078-097225000 1335470979.jpg

 

post-7078-090281400 1335470884.jpgpost-7078-068534600 1335470881.jpg

 

Lumi je dobrá, ale jen na ručičkách. Na indexech jsou body moc malé. Zatím, co jsem zkoušel, tak šlo čas odečíst ve tmě i po pěti hodinách.

 

 

 

Certina DS Action (C013.417.11.037.00)

 

post-7078-028076700 1335470892.jpg

 

Hodinky velké 42,5 mm vyrobené z 316L nízkouhlíkové nerezoceli. Jsou poháněné kalibrem ETAG10.211, který patří také mezi levnější. Hodinky mají safír s antireflexem který je do modra. Certina má svůj systém ochrany DS.

 

post-7078-020138900 1335470900.jpg

 

Dvojitou ochranu DS koncept používá Certina od roku 1959 a přinesla tím hodinářskému světu nový standart vodotěsnosti a odolnosti proti nárazu. Tyhle hodinky mají vodotěsnost 20 ATM. Jsou to spíše divery, ale myslím, že jsou vhodné i do auta :) Vždyť mají i tachymetrickou stupnici. Od tohoto modelu existuje i limitovaná verze pilota F1 Roberta Kubici . Certina pak spolupracuje s týmem BMW Sauber.

 

post-7078-060398900 1335470903.jpg

 

 

Hodinky se nosí dobře. Tah je příjemný a spona mě přijde lepší než u mých Tagů. Nejsou o moc větší než TH Formule 1, ale opticky působí jako mnohem větší. Je to i tím, že Tagy nemají klasické nožičky na uchycení řemínku. Certiny mají lepší čitelnost,protože na světlém ciferníku jsou tmavé ručičky.

 

post-7078-003554900 1335470896.jpg

 

 

 

Heuerky si dovedu představit ještě na gumě. Certiny zase na nějakém pěkném ?rallye? řemenu.

 

Heuerky samozřejmě víc voní benzínem :) Vždyť s touto značkou jsou spojena jména jako

 

Ayrton Senna, pilot Formule 1, trojnásobný mistr světa

 

Fernando Alonso, pilot Formule 1, dvojnásobný mistr světa

 

Kimi Raikkonen, pilot Formule 1, mistr světa

 

Lewis Hamilton, pilot Formule 1, mistr světa

 

Juan Pablo Montoya, pilot Formule 1, pilot série NASCAR, pilota šampión série CART

 

Jeff Gordon, pilot série NASCAR, vítěz více než 80 závodů

 

Teď ale řeším dilema. Když se mě tak sešly dvoje. Unosím je? Stále nosím nejčastěji Fortisky, tak nevím jestli bych unosil dvoje quartzky. Pokud by jste měli podobné dilema, které by jste si vybrali vy? Já vybráno mám :)

 

P.S.Pokud někdo najde nějaké nesrovnalosti nebo mylné informace, budu rád když mě opraví. Já to posbíral různě z webu a můj překlad nemusí být správný. Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky jsem určitě pro TH, čím déle se koukám na fotku obou hodinek na ruce vedle sebe, tím víc mi ty Certiny přijdou jako designérská splácanina, taková podivná nesourodost stylů. A ta datumovka dole tam trčí jako zkaženej zub. Z těch TH naopak podvědomě cítím monoposty. Alespoň vím, kdo mě tady s nimi předběhl. Taky jsem o nich uvažoval.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...