Přejít na obsah

Přesný čas.


Doporučené příspěvky

Ahoj, omlouvám se, pokud se to tu již řešilo, ale nic jsem nenašel. Nikdy jsem moc neřešil naprosto přesný čas....+ - 1 minuta....žádný problém. Od té doby, co jsem si s Vaší pomocí pořídil nové hodinky, tak je už nějaký čas sleduji...jak šlapou.

Seřizuji je podle třech následujících zdrojů.

1) Notebok ...WIFI připojení ...hodiny na stránkách Chronomag a čas udávaný počítačem.

2) Zvukový signál v rádiu

3) Televizní hodiny před zprávami na Nově.

 

A teď ten problém: Na noteboku v práci jsem připojen na internet a hraje mi tam pernamentně rádio. Když potřebuji notebok přenést....odpojím kabel od zdroje a internetu... vezmu notebok a jdu na druhý konec kanceláře a rádio hraje ještě cca 10 vteřin po odpojení od internetu.....tzn, že tady je nějaké zpoždění a tady naprostá přesnost asi nebude.

 

Na prvního máje jsem běhal po baráku z přízemí na půdu a zpět . V televizi byl ZORRO ...televize běžela venku na terase a v 1 patře v obýváku .... a světe div se....zjistil jsem, že např. nějaký výkřik jsem zaslechl v přízemí a když jsem běžel kolem obýváku, tak jsem ho zaslech znova tam. Takže i rozvod kabelové televize po domě má zpoždění v řádu sekund.....tzn. rozvod od ústředny po celém městě bude zpožděn taky v řádu desítek vteřin.

 

Je mi jasné, že pokud hodinky budu seřizovat stále podle jednoho zdroje, tak zjistím přesnost hodinek, ale podle nepřesného zdroje. Může mi někdo, kdo tomu rozumí toto vysvětlit a říct, kde je přesný čas ???

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Krome radiove synchronizovanych hodin toto nejspolehliveji resi Cesky rozhlas - Radiozurnal (samozrejme ne ten pousteny pres televizi). Dokonce ma Radiozurnal I kompenzaci odchylky mezi dobou sireni radiovych vln a 'oficialnim' casem atomovych hodin. Napr. BBC to odchytano nema a je tam znatelne zpozdeni signalu o cca 1,5 az 2 s.

To je ale jedno, protoze I tak je to vicemene konstantni. Na sledovani presnosti hodinek za 24 hod je podle me kombinace audio signalu a vizuelniho sledovani nejlepsi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja to nastavuju podle mobilu, který synchronizuje čas podle sítě operatora. Myslím, že ev. odchylka nebude nijak zásadní a ve srovnání s TV je o 1s napřed, takže v reálu to zkreslení nebude nijak závratné.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud mas navigaci tak v te je presny cas. Je tam potreba pro spravny vypocet polohy. Dokonce se dneska gpsky pouzivaji pro sync casu, viz kauza nadsvetelnych neutrin. GPS prijima cas z lokacnich druzic, ty v sobe maji cesiove hodiny, odchylka zpusobena prenosem se tusim kompenzuje. P

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud mas navigaci tak v te je presny cas. Je tam potreba pro spravny vypocet polohy. Dokonce se dneska gpsky pouzivaji pro sync casu, viz kauza nadsvetelnych neutrin. GPS prijima cas z lokacnich druzic, ty v sobe maji cesiove hodiny, odchylka zpusobena prenosem se tusim kompenzuje. P

 

Musí sa kompenzovať ináč by výpočet bol na .... :) GPS príjíma časové korekcie. Bez tých korekcií by presnosť bola okolo 10m (hovoríme o GPS čo máte v autách, nie o tých čo používame mi geodeti). Ach spomienky na skúšky z geodetickej astronómie, družicovej geodézie a kozmickej geodézie :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...