Přejít na obsah

Parfémy


Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 2,1tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

před 18 hodinami, jacob napsal:

Ten Creed Aventus mi doporučilo více lidí. Zkusím alternativu v podobě Club de Nuite a někde si určitě očichám originál. Děkuji za radu. Jinak Radku za doporučení na Tom Ford díky, vůně je mi moc příjemná, ale tou Vanille se voní kamarádka a mám to s ní až moc spojené :-). Pokud máte někdo další tipy, budu rád.

S tými alternatívami to vidím trochu zložitejšie... málokedy sú lepšie ako originál... Napr. Aventus (club de nuit, supremacy silver) To je ako Rolex versus Tudor... Ale je to len môj názor...

Ten vetiver od Guerlaina nevidím pri tebe ružovo ak pozerám tie vône čo si používal...

Od Forda by som ti ešte doporučil vyskúšať Oud wood ale oud wood intense

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 4. 5. 2020 v 15:55, Sphinxx napsal:

Už to tady vidím podruhé, tak se zeptám, jaký důvod vede majitele poměrně úspěšné internetové parfumerie k tomu, aby vystupoval pod dvěma či více e-shopy?

Více důvodů:

1. protože jejich produkty, s velmi malými cenovými rozdíly, obsadí všechny přední místa v cenových srovnávačích (Heuréka, Zboží...) - zákazník se pak rozhoduje mezi Notinem, Notinem, Notinem a konkurencí...

2. protože každý z těch shopů má nějakou historii a zákaznickou skupinu - některý se orientuje na luxusní kosmetiku, některý na starší konzervativní klientelu, jiný na levné věci jako testery a low-cost značky...oni nemají úplně stejný sortiment, překrývá se jim třeba 60%; taky grafika a zákaznický servis hraje roli...

3. protože jim to dává možnost vyprodávat produkty, které už na hlavním profilu mít nemůžou - z různých důvodů: změna dodavatelských smluv, nemají komplet sortiment, už se jim to nehodí do filosofie značky, nakoupí zboží z pochybného zdroje (nebo mají něco starého na skladě) a v případě, že bude průšvih, tak jim to nepokazí renomé hlavní značce...

 

Co se týká těch laciných Chanelů: objevily se i levné Guerlainy, myslím si, že je to právě zboží stažené z Notina - všechny značky spadající doportfolia LVMH. Oni se toho museli zbavit, prodali to jiným eshopům - možná jste si všimli, že měli nedávno akci "-20% na luxusní značky" a pak to zmizelo nadobro. Nastavují nové podmínky - budou mít komplet sortiment a "oficiální" ceny. Mělo by se to objevit v září. Pro zákazníka dobrá zpráva, že všechno bude zaručeně čerstvé a originální, blbá zpráva je, že EdP Aqua di Parma za 900,- už asi nekoupíme. Ale pohlídejte si ostatní eshopy právě teď a kupujteto uboží za nízké ceny, už se tenčas nevrátí. A niche značky taky pomalu zmizí, ze stejných důvodů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 5. 5. 2020 v 7:49, jacob napsal:

Jdu si pro radu přátelé. Jedu naprostý mainstream - Dior Homme Intense, Sauvage, Chanel Allure Homme, Armani Stronger With You, YSL Opium. Doporučíte mi něco v této kategorii, čím bych si udělal radost? Nemyslím parfém za 20, ale třeba kolem 5 je to ještě dobrý. Samozřejmě levnější neodmítám, značka je mi jedno.

Lalique Encre Noire, jestli nevadí, že je levný - https://parfemy.heureka.cz/lalique-encre-noire-toaletni-voda-panska-100-ml/#

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 8 hodinami, Laika napsal:

Více důvodů:

Já děkuji, že sis dala tu práci to sem vypsat, začnu od konce - toho jsem se trošku bál, protože to co píšeš dává logiku, takže večer budu zase objednávat do foroty :D . V minulosti si pamatuji, že byly i nižší ceny právě na Dior a Chanel, pak se to skokově zdražilo a hodně to cenově odskočilo od jiných značek.

No a k těm vícero firmám na jednoho majitele. Já jsem se ptal, protože v minulosti jsem měl dost velkou nedůvěru právě pro e-shopy s tímto sortimentem a takové ty TOP značky typu AdP, Dior, Chanel, YSL jsem si kupoval v kamenných prodejnách Douglas a spol. právě z důvodu "jistoty", že se bude skutečně jednat o oficiální distribuci a kdyby něco, půjdu to řešit osobně, což u některých "www firem" dodnes nejde, byla to taková jistota. Pak jsem se nechal přemluvit k nákupu přes net, proč to nezkusit a ono to bylo v pohodě, na druhou stranu plnou důvěru v ně dodnes nemám.

Díky!

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 7. 5. 2020 v 7:59, Sphinxx napsal:

Já děkuji, že sis dala tu práci to sem vypsat, začnu od konce - toho jsem se trošku bál, protože to co píšeš dává logiku, takže večer budu zase objednávat do foroty :D . V minulosti si pamatuji, že byly i nižší ceny právě na Dior a Chanel, pak se to skokově zdražilo a hodně to cenově odskočilo od jiných značek.

No a k těm vícero firmám na jednoho majitele. Já jsem se ptal, protože v minulosti jsem měl dost velkou nedůvěru právě pro e-shopy s tímto sortimentem a takové ty TOP značky typu AdP, Dior, Chanel, YSL jsem si kupoval v kamenných prodejnách Douglas a spol. právě z důvodu "jistoty", že se bude skutečně jednat o oficiální distribuci a kdyby něco, půjdu to řešit osobně, což u některých "www firem" dodnes nejde, byla to taková jistota. Pak jsem se nechal přemluvit k nákupu přes net, proč to nezkusit a ono to bylo v pohodě, na druhou stranu plnou důvěru v ně dodnes nemám.

Díky!

 

No, třeba právě Notino (a celá ta jejich skupina shopů), které získává mnoho zboží šedým dovozem, ví, že lidi mají pochybnosti (a že občas to zboží nemusí být ve formě), takže vyřizují reklamace podle mne extrémně nadstandarně. V případě nespokojenosti s čímkoliv prostě vezmou zboží nazpět, omluví se a pošlou peníze. Dokonce vykoupí zpět i načaté parfémy, když se zákazníkům nelíbí (s nějakou slevou). Za mne teda super bezpečný e-shop, fakt se u nich nebojím nakupovat - bohužel pro spoustu lidí je právě tahle nadstandardní ochota důkazem, že "se Notino přiznává k černotě, radši vrátí peníze, než by riskovalo soud " a tak... :D 

Ale v podstatě je taková jednoduchá formulka - Notino je hlavní dovozce kosmetiky do CZ, mimo autorizovaných partnerů. Spousta dalších e-shopů to od nich bere jako od velkoobchodu a jdou i pod ceny Notina. Takže když se něco neobvyklého objeví na trhu, tak stačí to hodit do Heuréky - když tu věc za podobnou cenu mají taky na Notinu nebo na Elninu, je to cajk - pak koupit od toho , kdo to prodává za nejnižší cenu. Když je to něco ojedinělého, tak si to ještě ověřím na strawberrynet.com - to je další světový zdroj šedého zboží. A když to není ani tam, tak si přečtu recenze e-shopu. V CZ je jich asi 8

Ale já kupuju hodně kuriozity, limitky, vintážky, takže jsem v tomto už takový parfémový lichvář... :D 

 

Hezký voňavý víkend!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 minutami, Laika napsal:

No, třeba právě Notino ...

Děkuji za perfektní vysvětlení! A určitě Ti musím dát za pravdu, pokud jde o ty reklamace, někteří lidé to řeší i v recenzích, určitě je lepší koupit od "velkých hráčů", kteří si to hlídají, než od "no-name" obchodníka či obchodníka s nizkými či žádnými recenzemi, to bych neriskoval vůbec. Ještě jednou díky!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

NOTINO a šedý dovoz - no nevím, pracuji pro jednu velkou kosmetickou firmu a dodáváme napřímo všem, včetně NOTINO. Žádné přeprodeje, hlavně díky pokrytí většiny evropských zemí přes ČR, bych v případě našich značek vyloučil (minimálně u NOTINO). Pak je tu Alza, která mi před měsícem prodala od Issey Miyake neprodejný vzorek, na checkcosmetics mi vyjelo datum výroby rok uvedení na trh, tj. 2015... :guiltysmiley:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 10 hodinami, VitekB napsal:

NOTINO a šedý dovoz - no nevím, pracuji pro jednu velkou kosmetickou firmu a dodáváme napřímo všem, včetně NOTINO. Žádné přeprodeje, hlavně díky pokrytí většiny evropských zemí přes ČR, bych v případě našich značek vyloučil (minimálně u NOTINO). Pak je tu Alza, která mi před měsícem prodala od Issey Miyake neprodejný vzorek, na checkcosmetics mi vyjelo datum výroby rok uvedení na trh, tj. 2015... :guiltysmiley:

Ne u všech značek, některé berou napřímo. Notino je obrovský prodejce, málokdo si může dovolit přes ně neprodávat.

Ale byly tady značky, které zmizely z jejich sortimentu, protože prostě někdo jiný měl výhradní zastoupení pro Česko nebo pro Slovensko. Nebo se zvedly ceny na úroveň doporučených maloobchodních. A to nebyly jen značky ze sortimentu LVMH, ale především niche. Nebudu je jmenovat, ať nepoškozuju jméno, ale určitě si sami na některé vzpomenete. A výrobky po expiraci určitě oficiální distribuční smlouva prodávat nepovoluje.

Ale myslím, že v konečném důsledku u mainstreamu je to jedno - spotřebitel se dostane k vůním, které by si jinak nemohl dovolit.

U niche, u malých značek, které pak nejsou schopné prodávat za svoje ceny, je to něco jiného, protože těm jde fakt každým kusem o přežití. To nikdy obhajovat nebudu. Na druhou stanu by se některé z nich nikdy u nás nedostaly do povědomí zákazníků, třeba Nishane, Simone Cosac, Sacky, takže malinko odpustit můžu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 20. 5. 2020 v 22:15, Laika napsal:

Ne u všech značek, některé berou napřímo. Notino je obrovský prodejce, málokdo si může dovolit přes ně neprodávat.

Ale byly tady značky, které zmizely z jejich sortimentu, protože prostě někdo jiný měl výhradní zastoupení pro Česko nebo pro Slovensko. Nebo se zvedly ceny na úroveň doporučených maloobchodních. A to nebyly jen značky ze sortimentu LVMH, ale především niche. Nebudu je jmenovat, ať nepoškozuju jméno, ale určitě si sami na některé vzpomenete. A výrobky po expiraci určitě oficiální distribuční smlouva prodávat nepovoluje.

Ale myslím, že v konečném důsledku u mainstreamu je to jedno - spotřebitel se dostane k vůním, které by si jinak nemohl dovolit.

U niche, u malých značek, které pak nejsou schopné prodávat za svoje ceny, je to něco jiného, protože těm jde fakt každým kusem o přežití. To nikdy obhajovat nebudu. Na druhou stanu by se některé z nich nikdy u nás nedostaly do povědomí zákazníků, třeba Nishane, Simone Cosac, Sacky, takže malinko odpustit můžu...

Já s tím souhlasím, od nás taky bere NOTINO, Alza, Mall, atd. napřímo.

LVMH je zajímavá situace. Jsem docela v šoku, jak dlouhou dobu v sortimentu nebudou. To už musí být na obratu cítit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, VitekB napsal:

Já s tím souhlasím, od nás taky bere NOTINO, Alza, Mall, atd. napřímo.

LVMH je zajímavá situace. Jsem docela v šoku, jak dlouhou dobu v sortimentu nebudou. To už musí být na obratu cítit.

A je to tajné, kdo je váš zaměstnavatel? Jen ze zvědavosti.

Je to tak, škoda že se jim to navíc sešlo s karanténou, kdy lidi nakupovali jen přes internet. Já je trošku sleduju, ta jejich expanze je velmi ambiciózní, včetně změny jména. Zajímavé je, jak se liší v jednotlivých zemích, jak postupně ruší ty testery, vyřazují značky, zařazují no name... v závislosti na legislativě a spotřebitelských zvyklostech. V USA to už snad zavřeli. Je to pěkná firma, odvážná, živá. Jakkoli nemám sympatie k tomu šedému prodeji niche, tak tu chuť do podnikání obdivuju.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Pánové, jestli vám ještě zůstaly po karanténě nějaké peníze, tak S-parfémy vyprodávají ZARKOPERFUME za 50%.

https://eshop.coolwood.cz/ZARKOPERFUME-c15_11_2.htm?fbclid=IwAR37JFoN_oK2K-KwHwqhsqBd3L2Uem8xGjiwWxuPhVJndhIt-KC3PkX6kQM

Je to molekulární parfumerie, někdo to má rád - jsou tam dvě zajímavé, Pink molecule pro vaše lepší polovičky s horšíma hodinkama a 234.38 (to se tak jmenuje) je dupe Molecule 01 od Escentric Molecules. Tady jsou krátké recenze pěti z nich : https://frangipani.cz/zarkoperfume-recenze/

Co se týká S-parfémů, tak upozorňuji na Comportu - je to zajímavá značka, taky syntetika, ale hodně takové syrové, používají zvláštní složky: vůně minerálů, slané vody, písek, extrémní citrusy a pepř, březový dehet, suchý semiš... Předpokládám, že půjde tady do slev, sežeňte si do té doby vzorky. :)

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Laika Ahoj, chtěl jsem Ti napsat SZ s dotazem, ať to tu neplevelím, ale nějak mi to nejde, respektive nevidím tu možnost odeslat zprávu.

Nicméně já se v tom jejich složení nevyznám, mají takový strohý popis, můžu požádat o doporučení nějaké svěží, ideálně citrusové vůně s dobrou výdrží od tohoto výrobce? Předem děkuji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...