Přejít na obsah

Parfémy


Doporučené příspěvky

před 4 hodinami, Sphinxx napsal:

Díky Ondro, jsem na něj docela natěšenej, na papíru i ruce šel super, tak uvidím, jak ho prověří teplé počasí.

Čágo Dejve,

Aventus jsem měl jen tester - a byla to příjemná záležitost, ale dost bude rozhodovat i Tvé PH (ale psal si, že byl i na ruce, tak snad u Tebe OK). Já si myslím, že těch 6-8 hodin sillage je dobrý. Pak dej vědět, jak Ti sedí a co okolí?!  TF Neroli Portofino EDP jsem měl a to by ti, jako citrusovému nadšenci, mohlo sedět dobře. Ten TF má docela říz - mně si líbil moooc a paní na mně zase ne, tak nevím...:lol2:? Mrkni ještě na TF Costa Azzura - neznám ho, ale jsem zvědavý na Tvůj názor, když už tam budeš nakupovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 2,1tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

před 4 hodinami, Radek Cigi napsal:

Davide,

vyzkoušej i Nishane Hacivat - také ananas a parfém na léto.

To je zajímavý, s tím Hacivatem, kde se tady najednou vzal, že tím chtějí všichni vonět? Kde to berete, vždyť už se u nás ani neprodává?

BTW perlička: Santalové od Nishane je (podle nich tedy :D) české slovo - když hledali pro tuto kolekci názvy, hledali slova v jazycích, které pro ně tehdy měly nějaký význam.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 hodinami, Radek Cigi napsal:

Čágo Dejve,

Aventus jsem měl jen tester - a byla to příjemná záležitost, ale dost bude rozhodovat i Tvé PH (ale psal si, že byl i na ruce, tak snad u Tebe OK). Já si myslím, že těch 6-8 hodin sillage je dobrý. Pak dej vědět, jak Ti sedí a co okolí?!  TF Neroli Portofino EDP jsem měl a to by ti, jako citrusovému nadšenci, mohlo sedět dobře. Ten TF má docela říz - mně si líbil moooc a paní na mně zase ne, tak nevím...:lol2:? Mrkni ještě na TF Costa Azzura - neznám ho, ale jsem zvědavý na Tvůj názor, když už tam budeš nakupovat.

Nejsou ty TF moc holčičí?

Já v pánských moc nejedu, ale doporučuju prozkoušet tu exkluzivní linii Essenze od Ermenegildo Zegna (ty kostky), obzvláště svěženky Iris, Mandarinka a Vetiver jsou podle mne ú-chvat-né. A taky z toho odvozenou  linii Aqua, taky kostka flakony, ale světlé - jsou to takové kolínské s podobným charakterem - za mne best Neroli a Iris. Já sama nosím černou kostku Bergamot, ale byl to omyl, je to nuda - pěkná, ale nezajímavá. Manžel jednou dostane Iris.

Toho Zegnu mají komplet v butiku v Pařížské, ale tam to nekupujte, jen zkoušejte. Prodávají je za polovic v outletu The Cosmetic Company Store (Estée Lauder) v Areně ve Štěrboholích nebo v Parndorfu (a jinde v sítích outletů VIA a McArthurGlen). Vemte tam paničku, získáte body. ;) Akorát tedy v outletu nemají pokaždé všechno, je potřeba si počkat.

edit: Jo, ale proč to píšu sem - v těch outletech mají i toho Forda. A další zajímavosti....

Upraveno uživatelem Laika
chyba
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 18 hodinami, Radek Cigi napsal:

Čágo Dejve,

Aventus jsem měl jen tester - a byla to příjemná záležitost, ale dost bude rozhodovat i Tvé PH (ale psal si, že byl i na ruce, tak snad u Tebe OK). Já si myslím, že těch 6-8 hodin sillage je dobrý. Pak dej vědět, jak Ti sedí a co okolí?!  TF Neroli Portofino EDP jsem měl a to by ti, jako citrusovému nadšenci, mohlo sedět dobře. Ten TF má docela říz - mně si líbil moooc a paní na mně zase ne, tak nevím...:lol2:? Mrkni ještě na TF Costa Azzura - neznám ho, ale jsem zvědavý na Tvůj názor, když už tam budeš nakupovat.

Radku, díky za tipy. Nakonec to dopadlo jinak a musím konstatovat, že jsem debil ... koupil jsem místo toho Aventuse, Irish Tweed 🥶 ... a ono to voní, jak Davidoff CW 😖. Zpočátku to bylo super, ale pak se to rozvonělo fakt jak CW. Jediná výhoda je, že to voní až doteď, fakt cca 16 hodin to vydrželo, ale tím ty výhody končí. Já jsem přišel do prodejny pro toho Aventuse a oni ho prodali několik dnů předtím, tak jsem zkusil tohle a zpočátku super, ale nakonec mám hroznej pocit, že mám 5x dražší CW, no to bych si nafackoval TVL ... Neříkám, že to nevoní, ale vůně typu CW nejsou pro mě nic extra, notabene za tyhle prachy. 

Jinak toho TF Azzura určitě vyzkouším. Teď už neudělám spontánní nákup jen tak, ale pořádně vyzkouším, tak pak poreferuji. :D

před 13 hodinami, Laika napsal:

Nejsou ty TF moc holčičí?

Toho Zegnu mají komplet v butiku v Pařížské, ale tam to nekupujte, jen zkoušejte. Prodávají je za polovic v outletu The Cosmetic Company Store (Estée Lauder) v Areně ve Štěrboholích nebo v Parndorfu (a jinde v sítích outletů VIA a McArthurGlen).

Díky za dobrý tip - to by mne nenapadlo, že Estée Lauder v Areně mají parfémy. Ještě k tomu Fordovi - osobně si nemyslím, že by zmíněné vůně byly "holčičí", je to určitě věc názoru, kde už jsem ovšem na hraně je Hermes, konkrétně Jardin - Sur Le Nil (mango&grep .. mmmm) a zahrarada pana Li ... tyhle vůně jsem si extra oblíbil, na léto mi zpříjemňují den. Kolikrát ani samotné dámy v parfumkách neví, že je to unisex. Ještě si dělám zálusk na Toita, protože se mi zdá, že je o poznání lepší než Mugler Cologne, tady to Thierrymu s intenzitou moc nevyšlo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 21 hodinami, Laika napsal:

To je zajímavý, s tím Hacivatem, kde se tady najednou vzal, že tím chtějí všichni vonět? Kde to berete, vždyť už se u nás ani neprodává?

Možná to bude tím, že to jistí youtubeři chválí jako takový lepší a kvalitnější klon Aventusu...

 

před 7 hodinami, Sphinxx napsal:

Radku, díky za tipy. Nakonec to dopadlo jinak a musím konstatovat, že jsem debil ... koupil jsem místo toho Aventuse, Irish Tweed 🥶 ... a ono to voní, jak Davidoff CW 😖. Zpočátku to bylo super, ale pak se to rozvonělo fakt jak CW. Jediná výhoda je, že to voní až doteď, fakt cca 16 hodin to vydrželo, ale tím ty výhody končí. Já jsem přišel do prodejny pro toho Aventuse a oni ho prodali několik dnů předtím, tak jsem zkusil tohle a zpočátku super, ale nakonec mám hroznej pocit, že mám 5x dražší CW, no to bych si nafackoval TVL ... Neříkám, že to nevoní, ale vůně typu CW nejsou pro mě nic extra, notabene za tyhle prachy.

Doporučuju tohle video. Podobnost Cold Water a Green Irish Tweed řeší zhruba od 14. minuty a je to velmi zajímavý. :)
 

 

Upraveno uživatelem Kluk jako buk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S tím Hacivatem jsem to myslel tak, aby ho David, pokud ho někde mají, vyzkoušel a dal referenci. Nemyslel jsem to tak, že mu jej doporučuji - zatím jsem neměl žádnou možnost ten parfém vyzkoušet, tak jsem jen zvědavý, stejně jako u PDM Carlisle, jaký na něj máte názor, atd.. Je to přesně, jak píše Kluk jako buk, Hacivat je populární na YouTube a člověka to ovlivní, než provede osobní zkoušku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky, to video mne překvapilo.

Radku, po tom spálení se se vrátím ke klasické konfekci, je to odzkoušené, voní mi to a na výběr je přehršle vůní, nehledě na to, že už teď toho mám až do důchodu :D ... Každopádně když na Tvůj tip někde narazím, tak jej vyzkouším.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 12 hodinami, Sphinxx napsal:

 Jardin - Sur Le Nil (mango&grep .. mmmm) a zahrarada pana Li ... tyhle vůně jsem si extra oblíbil, na léto mi zpříjemňují den. Kolikrát ani samotné dámy v parfumkách neví, že je to unisex. Ještě si dělám zálusk na Toita, protože se mi zdá, že je o poznání lepší než Mugler Cologne, tady to Thierrymu s intenzitou moc nevyšlo.

No tak cologne, no, tam ta koncetrace je nízká,vždyť to taky stojí pár korun...ale je krásná.

Nil je senzační, to je úplně samostatná kategorie. To je zajímavé, že to holky nevědí, protože v některých parfumerkách ho mívají i v pánském regále. Ten taky hodně nosím, i Li se mi líbí, ale ostatní zahrady mne neuchvátily.

Znáš řadu Hermessence od Jean-Claude Elleny (parfumér co dělalNil)? To je čistá krása, kromě růže jsou podle mne všechny unisex, spíš tedy pánské. Mají je k vyzkoušení v Pařížské, neváhej si říct o vzorek, ono se stejně asi pořád parfémy nemůžou zkoušet. BTW - ta vzorkovací politika je velkorysá, vzorek má 4ml, přičemž 15ml lahvička stojí skoro litr. :) Tam jsou nádherné všechny - Poivre, Paprika jsou moje, ale líbí se mi i Iris Ukyioé, Vetiver, Reglisse, no všechno. A úplně unikátní je teda Cuir d´Ange, na troud suchá kůže.

Ony jsou ty Hermessence zpracované takovou speciální metodou, kdy se z přírodních vůní odstraňují ty molekuly, které by mohly páchnout - třeba levanduli Ellena rozebere na 60 složek, 5 vyřadí a 55 zase dá dohromady. Pak to stojí tyhle peníze. :D Ale díky tomu jsou ty vůně křišťálově čisté.

Kdo tam půjde, nezapomeňte si říct o kapičku oleje Musc Pallida, je to parfém, který má na trhu asi nejvyšší obsah pravého kosatcového másla a je to fakt zážitek. Nechte si kápnout na papírek nebo na šálu, bude vám to vonět měsíc!

A koho teda Hermessence nadchnou (nepochybuju :)), ale nebude chtít prodat ledvinu, tak J-C Ellena teď dělá pro low-cost "Le Couvent des Minimes", to je taková stará značka na úrovni dejme tomu Yves Rocher, ale má to nový majitel, dali mu prostor a Ellena tam má na starosti řasu Aqua a pak ty vůně s názvy měst. Ještě jsem neměla příležitost, ale podle ruských kamarádek je to "pravý Elena", čisté, akvarelové vůně, s jediným deficitem - koncentrace. Něco mají na Elninu, ale až pojedete na západ, tak si to rozhodně najděte - ve Francii a Belgii celkem běžně v parf. sítích, v západním Německu v některých lékárnách.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, Radek Cigi napsal:

S tím Hacivatem jsem to myslel tak, aby ho David, pokud ho někde mají, vyzkoušel a dal referenci. Nemyslel jsem to tak, že mu jej doporučuji - zatím jsem neměl žádnou možnost ten parfém vyzkoušet, tak jsem jen zvědavý, stejně jako u PDM Carlisle, jaký na něj máte názor, atd.. Je to přesně, jak píše Kluk jako buk, Hacivat je populární na YouTube a člověka to ovlivní, než provede osobní zkoušku.

JJ, tak to jo. Jen mne překvapilo, jak často o něm teď slyším. Já jsem ho zkoušela pri premiéře, vůbec mne nenadchnul, tak si ho nepamatuju, ale asi teda vyhrabu vzorek, probudili jste mou zvědavost. A jestli ho někdo zkusíte, tak dejte vědět.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 11 hodinami, Laika napsal:

Nil je senzační, to je úplně samostatná kategorie ...

Znáš řadu Hermessence od Jean-Claude Elleny (parfumér co dělalNil)? To je čistá krása ...

Děkuji za nové tipy, do centra moc nechodím, ale až půjdu do Carollina, tak se u Hermes zastavím, protože tohle mne zajímá. Tu řadu popravdě neznám, protože ...

... já s Hermes začínal v dost mladém věku, to mi bylo nějakých 17, moje vůbec první vůně od Hermes byla v zámoří (ani si nepamatuji, jestli se to tady dalo někde koupit v té době) koupená d'Orange Verte (ta zcela původní z osmdesátek) - žádná extra výdrž, ale super vůně, ta se mi vryla do paměti, jak vůní, tak flakonem. Vrátil jsem se k této vůni následně už jen jednou, právě s ohledem na malou výdrž. Pak byly různé deriváty z nichž mne zaujala jen Pamplemousse Rose, výborná vůně, ale "polejvárna", zase zklamání s výdrží a v neposlední řadě jsem vyzkoušel Rhubarbe Ecarlate, která mi byla doporučena od kamarádky a hlavně mne překvapila ve dvou směrech - za prvé na to, že se vyprofilovala do sladka, tak to hezky vonělo (já sladké vůně moc nemusím) a za druhé ...třikrát hurá, poprvé měla výdrž, nebyla to žádná sláva, ale na Hermes příjemně překvapila. A tím se dostávám právě ke kolekci UN Jardin, která mne doslova nadchla, jak flakony, krásné skleněné provedení, které bylo až škoda otevřít, tak vůněmi samotnými, kdy každá z nich je opravdu špičkově odladěná a především vydrží. Dlouho jsem tyto vůně přehlížel, protože na trhu už minimálně Nil nějakou do byl. Já jsem si oblíbil Sur Le Nil,  Monsieur Li a Sur Le Toit. To je moje TOP trojka, přičemž tyto zmíněné voní, jak na mě, tak opačném pohlaví a to se mi na nich líbí. Pokud bych je měl poskládat dle TOP oblíbenosti, pak na prvním místě bude pan Li, pak Nil a následně v závěsu Toit. Mousson, Mediterranne a Laguna mne nezaujaly vůbec. Stejně tak mne od Hermes nezaujaly od několika osob doporučované Terre d'Hermes, tady radši preferuji Dior Homme, protože kosatec :) . Takže toliko můj progres u Hermes, určitě se podívám k nim do obchodu, až půjdu kolem a poptám Tebou doporučované, protože to bych určitě rád zkusil.

No a k těm holkám, co nevědí ... byl jsem v Sephora, Douglas i Notino a všude to bylo v dámské sekci, pričemž děvčata v Douglas i Notino to považovaly za dámské vůně. Ale protože i já se pletu, tak včera jsem si na Tebe vzpomněl s poznámkou k TF Mandarino Di Amalfi, protože ta je unisexová a to jsem zase nevěděl já :D :D :D . Tam jsem měl z nějakého důvodu tuto vůni, jako vyloženě pánskou, svěží. Mimochodem Douglas má stovku, jestli si to dobře pamatuji za 8.290,-Kč, což je fakt extrém za tenhle typ vůně. 🥴

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S @Radek Cigi jsme diskutovali o Spicebomb Extreme. Tak ho mám teda už doma a mohl bych ho s čistým svědomím přidat do toho videa o klonech, protože je opravdu hodně podobný Bvlgari Man in Black, který Alberto Morillas vytvořil o pár let dřív. Podle uživatelů Fragranticy by klasický Spicebomb měl být ještě podobnější. Nevím jak. :D

Pár rozdílů se ale přecejen najde. Man in Black mi přijde univerzálnější, dospělejší, umím si ho představit nosit i během letních večerů. S. E. jde gurmánštější cestou a je to mnohem víc vůně do chladného počasí. A má subjektivně delší výdrž. Po aplikaci večer jsem ji cítil z ruky ještě ráno po sprše. :)

Kdybych měl doporučit jeden z nich, tak by to byl Bvlgari. Ale jen proto, že z těch gurmanských tabákových vůní mám zálusk na flakón Herodu nebo Tobacco Vanille.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V ‎04‎.‎07‎.‎2020 v 14:08, Kluk jako buk napsal:

S @Radek Cigi jsme diskutovali o Spicebomb Extreme. Tak ho mám teda už doma a mohl bych ho s čistým svědomím přidat do toho videa o klonech, protože je opravdu hodně podobný Bvlgari Man in Black, který Alberto Morillas vytvořil o pár let dřív. Podle uživatelů Fragranticy by klasický Spicebomb měl být ještě podobnější. Nevím jak. :D

Pár rozdílů se ale přecejen najde. Man in Black mi přijde univerzálnější, dospělejší, umím si ho představit nosit i během letních večerů. S. E. jde gurmánštější cestou a je to mnohem víc vůně do chladného počasí. A má subjektivně delší výdrž. Po aplikaci večer jsem ji cítil z ruky ještě ráno po sprše. :)

Kdybych měl doporučit jeden z nich, tak by to byl Bvlgari. Ale jen proto, že z těch gurmanských tabákových vůní mám zálusk na flakón Herodu nebo Tobacco Vanille.

Tak já před měsícem neodolal a ten Spicebomb Extreme si koupil taky :lol2:. Chtěl jsem něco typicky zimního s vanilkou a tabákem a musím říct, že to splnilo mé očekávání a jako "šlápnutí vedle" to rozhodně nepovažuji. Jinak Heroda jsem měl vzorek - ale dosud nedokáži, stejně jako u Laytona, říct, že je úžasný nebo mně ušitý na míru. Prostě mám chvilky, kdy se mi Layton i Herod líbí a pak den, kdy mi oba připadají moc sladké. Asi nejsem úplně cílovka PDM. TF Tobacco Vanille jsem nezkoušel. To víš, člověk kouká na YouTubery, čte recenze a to bych pak nedělal nic jiného, než kupoval parfémy. Nejsem žádný odborník, mám to prosté - líbí/nelíbí. Pak jsem v okolí oblíben jako dárce :speak_cool:. Jsou tady experti jako Pepa a David, ti přijdou vždycky s něčím novým a nebojí se experimentovat. No, a Laika - to je mimo moje chápání (neuvěřitelný přehled i co se výrobních procesů a složení parfémů týče). Rád se tady od Vás nechám zase něčím inspirovat. Tak ať to voní, přátelé!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 16 hodinami, Radek Cigi napsal:

Mimochodem nějaké zkušenosti a osobní reference na toto:

- Mancera Cedrat Boise

Osobní zlušenost žádná, ale mám ji v merku, konkrétně tuto. Mají ji ve Fragranze, až tam půjdu vyzkouším, případně koupím: https://www.fragranza.cz/mancera-paris-cedrat-boise-edp-120-ml-unisex.html

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové, nechci sem cpát primárně odkazy na blog a vypadat jak troll, ale toto mi snad odpustíte: kluci napsali recenzi pro kluky. Parfém Ligno od Jeroboam, je to hlavně o pačuli, unisex, ale výrazně ohnutý na chlapskou stranu.

Navíc to napsali hodn zábavně, takže když se vám nebude líbit vůně, tak si aspoň s radostí počtete: https://frangipani.cz/jeroboam-ligno-stalo-sa-mi-paculi/

 

 

EEDFC8C7-19C6-4D94-9775-779A75E3D737-1-e1593608156803[1].jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...
V 22. 6. 2020 v 10:21, nickolas napsal:

Si teda taky trochu zabuzním... Chci EDT Fahrenheit. Odzkoušené notino je v prdeli. Zahlídl jsem tady odkazy na parfum.cz, parfumcity.cz, parfemy-premier.cz. Jsou to ok eshopy? Nebo rada na jiný konkrétní? Dík.

Edit: a co ty testry...má cenu škudlit?

Pokud budeš někdy zase hledat, můžeš zkusit mrknout tady. Malý eshop (jen podpora kamenné prodejny - prodavačka zabalí a odešle), nic velkého ale oficiální distribuce.

https://www.thebestshop.cz/parfemy/

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Davide a Radku mám novou voňafku, bude se vam libit, rekl bych. Mancera Kumkat Wood, ale počkejte na cenu, dá se koupit kolem 16 stovek.

A kdo máte rádi Acqua di Gio, doporučuju Van Gils Basic Instinct. Je od Pierre Bourdona, tvůrce DCW a říká se, že se mimo jiné podílel i na Green Irish Tweed i když si ji přivlastňuje Olivier Creed. Objevila se po dlouhé době na našich eshopech, v cizině stojí mnohem víc a mně chutná víc než AdG, je taková víc letní a hodně mě tam baví okurka. Výdrž střední, ale stačí. 

Schránka-1.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...