Přejít na obsah

Parfémy


Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 2,3tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

před 12 hodinami, Zmizík napsal:

Nemáte tip na něco, co smrdí jak knížka z knihovny?

The Library of Fragrance - Paperback - "A trip to your favorite library or used bookstore. Sweet and lovely with just a touch of the musty smell of aged paper, The Library of Fragrance Paperback harnesses that scent with a sprinkling of violets and a dash of tasteful potpourri."

 

Mají jej i na Notino

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud by mel nekdo z mistnich fajnsmekru zajem tak mam ted moznost objednani techto (nejen) specialit Tom Ford Neroli Portofino  a Bvlgari onekh za super zvyhodnene ceny. Vse oficialni distribuce (mam kamenny obchod) zadny sedy dovoz ala praktiky nekterych eshopu. Za mne ten bvlgari onekh je pecka vune.

 

 

 

051F566F-3587-4410-B8B1-0E6F5B92884D.jpeg

0B28559F-CFFD-4C48-82C8-60DF4EDCCD3F.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 18. 8. 2020 v 12:33, Gustaf napsal:

Hele, koupil jsem na notinu vonafku... když přišla, tak první týden vonění ok, ráno jsem striknul a vydrželo to a vonelo to jako krava skoro celej den. No a teď mi příjde,že to vůbec není cejtit, jen chvilku po navoneni...a pak hovno. Čím to? 

Pak hovno nebo pak nic? :D

Jestli hovno, tak nevím co s tím, ale jestli nic, tak tady je to vysvětlené v bodě 2. https://frangipani.cz/jak-se-navonet-a-zero-waste/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 17. 8. 2020 v 23:10, Zmizík napsal:

Nemáte tip na něco, co smrdí jak knížka z knihovny?

Hledej vůně, které obsahují složku CYPRIOL (nagarmotha) - je to vůně papyru, syrové buničiny, někdy bývá uvedená přímo jako papyrus. Já to mám moc ráda.

Z těch dostupnějších vůní je asi nejlepší v L´Artisan Dzonghka, víc holčičí je v Timbuktu, zkusila bych i Dzing!. Pak dopročuju Le Labo - Santal 33, tam je ale už hodně sladkého dřeva, ale pořád tam ten papír cítit je. Pecka je Musiqua Oud od Nishane, to je jako papírové krabice ve vlhkém sklepě,  kluci z Nishane tím parfémují kožené diáře (voní to roky! Nedá se ani vyprat. Když jsem dělala v chemičce, zakázali mi ji nosit na porady, prý nepoznají, že už hoří, ale podle mne je perfektní :o). Potom jsou krásně papírové Ode a Melancholy, Hortus Sanitatis a Fading Autumn z exkluzívní řady Gucci (nevím, jestli je mají v Praze, ve Vídni určitě, i v Berlíně, tam asi i v KaDewe) - ale ceny jsou nechutné :(. Ve Ferragamu v exkluzivní linii zkusit Calimala, tu jsem myslím v Praze viděla.

Z mainstreamu - ale bez záruky - bych zkusila Bentley for menAbsolue, Dark Papyrus Alexander McQueen, Lalique - Hommage Voyage

.Velmi nositelný unisex s papírem (a s vůní inverze a zmrzlé kaluže) je Silk od zn. Andrea Maack, ale ta teda netuším, kde by se dala zkusit, v Praze v prodejně skončila předloni a je blbě dostupná i ve světě. Občas ji mívají tam, kde mají zn. Agonist, asi to má stejného distributora.

A úplně speciální kategorie, pokud to má být pro ženu, jsou něketré vůně, co dělá Ford - Bronze Goddess od Estee Lauder, nebo pak přímo od Forda Soleil Blanc. On tam dává kokos a ten právě skládá z nagarmotha oleje a vanilky atd. Takže je tam papír/papyrus velmi zřetelný, ale málokoho to napadne - stačí se na to zaměřit a najde ho každý. Ale jsou to vůně opalovacího krému, takže typicky ženské (i když můj známý EL nosí, právě kvůli tomu papyru). Teď zrovna by se mohly Bronze Goddess vyprodávat v českých parfumerkách.

ALE, jestli to má být PŘESNĚ vůně knížek, tak tohle je přesně ono - majitel vydavatelství STEIDL s Karlem Lagerfeldem (který miloval knížky, origami, papír...) vymysleli vůni, která přesně napodobí okamžik otevření knihy, dokonce je i zabalená v knížce a kartonové krabici. Dokonce se i prodává jako kniha, ne jako parfém - má ISBN: 978-3-86930-501-1 :)

Jako vůně je celkem věrná, ale nedá se to moc nosit - já ji mám, sem tam si to vezmu, ale je to celodenní nuda, naprosto lineární vůně (dělal to parfumér Geza Schoen, který stojí za těmi syntetickými molekulami, co teď tak letí). Ale zase se dá výborně vrstvit. Hlavně to chce každá návštěva vidět a zkusit, určitě by se na to daly lákat domů holky, především knihovnice. :) Bohužel netuším, kde to koupit, je to vůně z roku 2012, možná přímo ve Steidlu.

Tady je o tom celá story: https://frangipani.cz/wallpaper-steidl-paper-passion-a-confederacy-of-intelectuals-gallery-pamukkale-christmas-eve/

 

50567810_295858594410880_688284198330313

paper1.jpg

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 7 hodinami, Gustaf napsal:

díky...jdu to stříkat na kotníky 😂

A tak je to správně, neboť už učenec Diogénes objevil těkavost aromatických látek a tak se smál svým vrstevníkům, kteří si parfémovali hlavu, že jejich vůně vyprchá do vzduchu a udělá radost jen ptákům. Zatímco on si voněl nohy a stoupající vůně pak halila a zdobila jeho celé tělo a nejvíce tešila jeho vlastní nos. :) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 8 minutami, Laika napsal:

A tak je to správně, neboť už učenec Diogénes objevil těkavost aromatických látek a tak se smál svým vrstevníkům, kteří si parfémovali hlavu, že jejich vůně vyprchá do vzduchu a udělá radost jen ptákům. Zatímco on si voněl nohy a stoupající vůně pak halila a zdobila jeho celé tělo a nejvíce tešila jeho vlastní nos. :) 

Každopádně zajímavé pocteni ;) díky

 

Někde musím ocuchat ten parfém pro Zmizika...jak smrdí knihovna :D

Upraveno uživatelem Gustaf
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, Gustaf napsal:

Každopádně zajímavé pocteni ;) díky

 

Někde musím ocuchat ten parfém pro Zmizika...jak smrdí knihovna :D

Furt lepší jak zmrzlá kaluž, kikoti. Již zítra snad okouzlím novou pani, třeba si fakt bude myslet, že sem sečtělej. A vono zatím neurolingvistické programování.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, Zmizík napsal:

Furt lepší jak zmrzlá kaluž, kikoti. Již zítra snad okouzlím novou pani, třeba si fakt bude myslet, že sem sečtělej. A vono zatím neurolingvistické programování.

Hm. Nezabralo by spíš tohle?

Každopádně držím palce.

15624300_1819695031641800_60095827080223

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...