Přejít na obsah

Parfémy


Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 2,2tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Aktuální sestava. Zapomněl jsem na Armaf Milestone, ale ten má stejně hnusný flakón. :)

Do jara mám snad klid.

20201130_150201.thumb.jpg.c6688dcaf89cc322ebf9d53ed20a12ca.jpg

P. S. Válí se mi tu nevyužité, prakticky plné Versace Dylan Blue a Bvlgari Aqva Marine. Koupil jsem je naslepo a zjistil, že ambroxan není pro mě. Kdyby někdo chtěl přenechat za symbolickou cenu nebo vyměnit, klidně napište.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to je teda solidní zásoba :D  toho pruhatýho Gaultiera jsem měl už 2x.. super vůně.

Jinak napsal jsem si ježíškovi o toho Mont Blanc - Legend co ho tu pánové doporučovali...tak doufám že nezklame ! !  Dle popisu vůně by mi to mělo sedět.. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

keby niekoho omrzeli "bezne" parfemy, davam tip na niche , paradne a dhotrvajuce vone, panske aj damske.

https://pierreguillaumeparis.com/en/

robia aj 15ks vzorkovu kazetu, pekny vianocny darcek, ktory sa nasledne moze necakane predrazit  :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové, doporučuju toto - je to první liga, Frederic Malle dlouhodobě oslovuje nejlepší parfuméry a nechává jim volnou ruku v tvorbě vůní.

Něco tostojí, ale je to špička - takový průřez tím, co nejlepšího se dá najít ve světě parfumerie. I když teď už značka patří holdingu, v téhle sadě jsou vůně vytvořené ještě jako nezávislá tvorba.

https://www.libertylondon.com/uk/discovery-set-for-men-6-x-2ml-R366617006.html#pos=16

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Budu rád za nějaký tip co by mi mohlo padnout do oka. Nemám rád citrusy, nevýrazné pudrové unisexy, nasládlé metro atd.

Aktuálně po různých experimentech mám pár stálic:

Terre - Hermés - plastelína

Fahrenheit - Dior - petrolej a dřevo

Pino silvestris original - jehličí

Vetiver - Guerlain - dřevo a bylinky 

Wonderwood - Comme - hoblování rakví

Encre Noire - Lalique - vypalování kostelů

Dirty - Lush - u rybníka

Absolute - Bentley - ořezávání tužky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je dobrej popis. Terre Hermes je hodně dobrý, ale píšeš, že nemáš rád citrusy, přitom v klasické EDT je pomeranč a grep.

Pokud máš rád Guerlain, protože já ho mám rád hodně, v podstatě na piedestalu, tak super je nová L'Homme Ideal Extreme (mandle+švestka+cedro je super). Jen nevím, jestli je u nás v prodeji, já ji koupil venku. Za mě je to perfektně odladěná Cologne s bonusem dlouhé výdrže.

_________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

A když jsme u těch tipů - tak pánové, pokud byste nevěděli co koupit své hezčí polovičce, doporučuji Hermes ED Rhubarbe Ecarlate, naprosto jedinečná vůně rebarbory, okamžitě rozpoznatelná. Je to unisexová vůně, ale za sebe bych ji spíš nechal ženám :D . Nicméně jedinečná vůně, podobně jako Monsieur Li z kolekce Le Jardin, kde kumkvat a jasmín opravdu kouzlí. Výdrž žádná extrovka, ale ta vůně je špičkově odladěná. Tři, čtyři hodiny dají obě v pohodě. 

https://www.sephora.cz/p/eau-de-rhubarbe-ecarlate---kolinska-voda-350145.html?utm_source=CJ&utm_medium=aff&utm_campaign=2961748&utm_content=3894982&cjevent=cc551d213e1011eb814502e00a180510

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky, zkusím.

S Terre je to zvláštní, ale moc citrusově to na mě nevyznívá. První jsem koupil v Paříži před lety, když to bylo nové. Nejvíc se mi na tom líbí ten plastovo-plastelínový ocásek, který to dělá jedinečné. Pak se mi to rozloží do teplejšího dřevitého tónů, citrusy necítím a když jsem na fragrantice viděl pyramidu složení, tak jsem byl překvapený. Možná je to vyvážeností jednotlivých komponent. Podezřívám výrobce, že ten plastikový -asi benzoin/veti ver- vjem utlumil po recenzích na téma "spálených pneumatik". A to jedu Parfum verzi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zajímavé připodobnění vůní (plastovo-plastelínový ocásek), to mě pobavilo, jak to má každý jinak. Parfum mám také a ještě přibude Vetiver, ten je pecka, ale není to pro každého.

Ještě mě napadlo, co zkusit něco mimo mainstream, zkoušel jsi parfémy od Mancera nebo Byredo? Pokud jde o Manceru, tak určitě Cedrat Boise, je to parfémm, zkoušel jsem od nich ještě Silver Blue. Původně mi byl doporučen Cedrat Boise, ale popravdě si na něj dodnes zvykám, každopádně paradoxně má dost ohlasů. :D 

Od Byredo stojí za zkoušku tyto vůně: Bal d'Afrique nebo Mister Marvelous, ale ten popravdě moc nedrží (měl jsem Cologne), nicméně Neroli mám za sebe v parfémech rád.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslíš to Terre intense vetiver? Ten je super. dAfrique jsem očuchával, ale bylo to dost citrusové a obecně jsem slyšel že Byredo moc nedrží. 

Před nějakou dobou jsem začal systematičtěji aplikovat vylučovací metodu na dostupnější (vlastně asi mainstream) vůně a hledám něco specifického co mi doposud uniklo. Do niche sekce se mi moc nechce, mám pocit že na to nejsem dost znalec.

Navíc vyčkávám, sjíždím takové ty poklady z půdy typu Lapidus, Aramis, Pino atd. jelikož po prodělání coviduto kromě jater odnesl i čuch. Některé druhy vůní se mi vrací dost pomalu. Vtipné třeba je, že zbraň hromadného ničení Ancre Noire cítím pořád minimálně i když od toho mám mokrý nos. Obecně oudy a kůži.

Dám tomu ještě měsíc dva tréninku a oslavím to tímhle bizarem mimo mainstream:

https://www.zoologistperfumes.com/collections/zoologist-samples/products/copy-of-zoologist-perfumes-complete-sample-set

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, Vetiver Intense.

Hele, tohle chápu, k těm niche jsem se moc neposunul, nic extra, kromě výše uvedeného a ani to není žádná sláva. Ale za tím Guerlainem si stojím, ten fakt stojí za zkoušku miniatury, když se Ti povede sehnat, nebo odstřik na ruku. Tak hodně zdaru při hledání.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 16 hodinami, azeppelin napsal:

Díky, zkusím.

S Terre je to zvláštní, ale moc citrusově to na mě nevyznívá. První jsem koupil v Paříži před lety, když to bylo nové. Nejvíc se mi na tom líbí ten plastovo-plastelínový ocásek, který to dělá jedinečné. Pak se mi to rozloží do teplejšího dřevitého tónů, citrusy necítím a když jsem na fragrantice viděl pyramidu složení, tak jsem byl překvapený. Možná je to vyvážeností jednotlivých komponent. Podezřívám výrobce, že ten plastikový -asi benzoin/veti ver- vjem utlumil po recenzích na téma "spálených pneumatik". A to jedu Parfum verzi.

To je zajímavý, ten plastik - obvykle to bývá šafrán, co voní plastově, tenn tady pokud vím není. Doporučuju zkusit ještě Voyage - Hermes, mně se zdají příbuzní a Voyage je takový něžnější, k víc bílé košili.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 10 hodinami, runner200 napsal:

 Gucci Guilty - Absolute

No, to teda, to je snad nejpovedenější vůně za posledních 5 let, co se v mainstreamu objevila! To je povinnost každého mladého muže mít tohle v šatníku.

Zkuste i tu dámskou - fialovou, za mne je to čistý unisex.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 12 hodinami, azeppelin napsal:

Dám tomu ještě měsíc dva tréninku a oslavím to tímhle bizarem mimo mainstream:

https://www.zoologistperfumes.com/collections/zoologist-samples/products/copy-of-zoologist-perfumes-complete-sample-set

 

 

Dávám do pozornosti tohle: https://bogue-profumo.com/index.php

Je to naprosto výjimečná značka, chlapík našel na půdě po dědkovi laboratoř, kde byly ještě plné lahve a z těch vytvořil první kolekce. Už je to teda pryč, ale ty nové jsou v romhle stylu. V podstatě jak má tu ploštici v logu, tak tím směrem to jde... :) Ale v dobrém. Je to pro zkušenější nosy, ale pak se to stane silně návykové. 

Ten tvůrce - Antonio Gardoni -  není tedy žádný amatér, je to takový renesanční umělec, tvořivý člověk s fantazií, designér, muzikant... ale navíc je i řemeslně zdatný v parfumerii. Je to taková autorita světové parfumerie, organizuje různé akce, publikuje, sedí v komisích a porotách... zábavný člověk.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Děkuji za tipy. Bogue vypadá správně ulítle. Jeden uživatel Opia v naší rodinné buňce stačí. Gucci se obecně tak nějak vyhýbám obloukem, ale zkusím k tomu čuchnout, když to tak chválíte. Podle složení a recenzí by mi to mohlo sedět.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...