Přejít na obsah

Parfémy


Doporučené příspěvky

Mám ho.

Nejdřív jsem úplně nadšený nebyl, ale postupně si mě získal natolik, že teď přemýšlím nad koupí flakónu do zásoby.

Nicméně, je hodně sladký. Hodně. Spíš pro někoho mladšího (mě je třiatřicet a připadá mi na hraně). Je to úplně jiný typ vůně než Herod, Spicebomb Extreme nebo Le Male Parfum. To už má blíž k Ultra Male nebo nebo Laytonu (ostatně často se zmiňuje, že Parfums de Marly se u Laytonu řadou A*Men inspirovali). Med je v něm hodně prominentní.

Ze začátku mi navíc přišel dost syntetický, ale to s postupem času odeznělo. Nicméně v kategorii toaletek má skoro nukleární výkon. Výdrží a projekcí hravě překoná většinu mých EdP.

Pure Malt je hooodně podobný a pro někoho jako jsi Ty je to myslím jistější volba. Pokud zaujme, tak pak bych se nebál jít do Pure Havanne. Pure Malt navíc není tak silný, aspoň z mojí zkušenosti.

Edit: popis z fragrantica.com, který mi přijde docela přesný:
"sticky sweet honey and cherry piped tobacco scent with [...] cacao, cinnamon notes"

Upraveno uživatelem Kluk jako buk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 2,1tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

V 3. 4. 2021 v 20:07, morricone napsal:

jestli mohu doporučit do kanceláře nyní na jaro/léto, tak tímto budete spokojen jak Vy tak okolí :

Bvlgari Man Glacial Essence

 

 

000002641173_0.jpg

Bvlgari rád, na tohle jsem koukal. Jaké to je? Počítám, že svěží, když ten glacier...Můžeš, prosím, k tomu dodat nějaké postřehy.

Díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Dovolím si to tu oživit.

Guerlain L'Homme Ideal Eau de Parfum — mrzí mě, že jsem nevzal rovnou větší flakón. Tohle je budoucí klasika podobně jako L'Homme od YSL. Dokonalost.

Momentálně jsem asi nejvíc zvědavý na Light Blue Forever od D&G. Na YouTube to schytává hodně pozitivní reakce.

A konečně jsem se rozhoupal k dospělé lahvi Cedrat Boise. Zato MB Explorer mě úplně přestal bavit.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já si v zimě koupil Guerlain L´Homme Ideal Extreme EDP a těším se, až ho někde porovnám s Ideal EDP. Extreme mi sedí hodně a oproti klasickému EDP je tam hlavní rozdíl - švestky vs. třešně?? Neměl jsem možnost porovnání.

Mně MB Expolorer právě došel, tak jsem si zakoupil Armaf Club de Nuit Intense EDT, abych na vlastní kůži poznal rozdíly mezi nimi, tak uvidíme...

Jinak Mancera Cedrat Boise - krásné závany vůně i po 6-ti hodinách, ten je fakt intenzivní.

Jinak u mě v poslední době hrají dle ročního období prim tyto věci: Blue de Chanel EDP, Hermes Terre d'Hermes EDT i EDP, Chanel Allure Sport EDT,  VaR Spicebomb Extreme EDP, PdM Herod (ale ten tak do 0,5m), Dior Homme Intense EDP a Valentino Uomo Intense. 

Pak mám několik parfémů, u kterých se budu rozhodovat, zda si je koupím znovu nebo budu hledat jinde. 

Armani Acqua di Gio Profumo... Zatím jsme si úplně nesedli, ale dám mu ještě šanci 😉

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Channely teď taky hodně nosím. Na Blue EdP je vyloženě ideální počasí. Allure Homme Sport v kompaktním 50ml flakónu si beru často na cesty, ale do práce nosím spíš Eau Extreme. Už mám doma i AH Edition Blanche, tak se těším na teplejší počasí.

Terre asi myslíš Parfum? Mám taky oboje. :)

L'Homme Ideal Extreme jsem ještě nezkusil, ale je to teď v plánu. Tvůj názor na ten Armaf by mě zajímal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Allure Homme Sport je taková stálice. Rád na něj vzpomínám, když mi jej holky na gymplu chválily, mezi konkurencí nosící běžnou drogérii fakt vynikal :D. Dlouho jsem nenašel nic, co by se mu rovnalo, ale loni jsem dostal Jean Paul Gaultier Le Beau a ten mě hodně baví.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 8 minutami, Kluk jako buk napsal:

Channely teď taky hodně nosím. Na Blue EdP je vyloženě ideální počasí. Allure Homme Sport v kompaktním 50ml flakónu si beru často na cesty, ale do práce nosím spíš Eau Extreme. Už mám doma i AH Edition Blanche, tak se těším na teplejší počasí.

Terre asi myslíš Parfum? Mám taky oboje. :)

L'Homme Ideal Extreme jsem ještě nezkusil, ale je to teď v plánu. Tvůj názor na ten Armaf by mě zajímal.

U MT Explorer mi zbývá asi ještě 10 ml, tak potom ho vystřídám tím Armafem a dám vědět 😉. Ale nevnímám to u sebe jako náhradu za Creed Aventus, prostě to je Armaf. 

Hermés d´Terre mám EDT - tam se mi líbí, jak vyniká vetiver a před pár týdny jsem si koupil na doporučení i EDP - zase kvůli preferenci pomeranče - ale ještě jsem ho pořádně nevyzkoušel (párkrát jsem stříkl a je v krabičce 😂).

Mám letos v plánu vyzkoušet buďto Oajan nebo Layton od  Parfums de Marly. Heroda mám rád a sladší vůně na podzim a v zimě mi vůbec nevadí, naopak. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 minutami, exell napsal:

Allure Homme Sport je taková stálice. Rád na něj vzpomínám, když mi jej holky na gymplu chválily, mezi konkurencí nosící běžnou drogérii fakt vynikal :D. Dlouho jsem nenašel nic, co by se mu rovnalo, ale loni jsem dostal Jean Paul Gaultier Le Beau a ten mě hodně baví.

S tím AHS srovnávají velmi často toto:

Versace Pour Homme toaletní voda pro muže | notino.cz

Kupoval jsem ho tátovi na léto, fakt je povedený a podobnost s Chanelem tam opravdu je. A cena podstatně nižší.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

2 minutes ago, Radek Cigi said:

S tím AHS srovnávají velmi často toto:

Versace Pour Homme toaletní voda pro muže | notino.cz

Jj o tom jsem už četl, že je to vhodná náhrada, v místním žargonu možná "homage" :D. Každopádně spíš jsem hledal něco, co mi bude podobně příjemně vonět, ale bude originální, což ten JPG je.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Versace Pour Homme mám taky a je to podle mě hodně věrný klon. Jen horší. Proto ho skoro nenosím. Ale vyloženě na sport v létě bude dobrý.

Obecně mám s Versace problém, že co jsem otestoval, tak mi přišlo syntetické a ne moc dobré. Takže už to dál zkoušet nebudu.

Ale mám doma Armaf Milestone. Od Milessime Imperial skoro k nerozeznání, jen s lepší vydrží. :)

@exell Le Beau mě taky zajímá. Dokázal bys ho popsat, případně s něčím porovnat?

Upraveno uživatelem Kluk jako buk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Kluk jako buk Zkusím to, ale nejsem moc parfémový znalec. Určitě je to lehčí vůně, mnohem lehčí než třeba Bleu De Chanel EDT, který jsem měl. Hodí se ale i do kanceláře k hezčím hadrám a nebál bych se ho používat i v zimě. Oproti Allure Homme Sport je o něco sladší a o něco méně citrusovitý. Bohužel vydrží vonět méně dlouho, to je asi největší nevýhoda. Ta vůně je nicméně plná, není plytká tuctovka.

Upraveno uživatelem exell
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 18 minutami, exell napsal:

@Kluk jako buk Zkusím to, ale nejsem moc parfémový znalec. Určitě je to lehčí vůně, mnohem lehčí než třeba Bleu De Chanel EDT, který jsem měl. Hodí se ale i do kanceláře k hezčím hadrám a nebál bych se ho používat i v zimě. Oproti Allure Homme Sport je o něco sladší a o něco méně citrusovitý. Bohužel vydrží vonět méně dlouho, to je asi největší nevýhoda. Ta vůně je nicméně plná, není plytká tuctovka.

Díky, budu ho muset někde otestovat. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Hoši,

sdílím podle mne úplně jedinečnou soutěžku - parfumér z Technique Indiscrete vypsat soutěž o parfém na míru za 3.000€ - detaily here:  https://frangipani.cz/vyhrajte-parfem-na-miru/

Podmínkou je teda objednat si sadu vzorků, ale to je skoro zadara - hlavně ať v ní máte VELOUTINE, semišové unisex polobotky. 

Kdybyste chtěli nějaké recenze téhle značky tak tady: https://frangipani.cz/tag/technique-indiscrete/ - ale je to jen starší kolekce, ty nové mi teprve dorazí.

Jo, a není to žádný hoax, mám to s ním potvrzené. Akorát jsou trochu bordeláři, takže doporučuju neobjednávat na poslední chvíli. Mně poslali jednou voňavku na Sibiř. 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...