Přejít na obsah

Parfémy


Doporučené příspěvky

  • po 3 týdnech...
  • Odpovědi 2,1tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

@Kamil: Pepe, co říkáš na Montaleho? Mám to risknout? Je to dárek pro kamarádku, konkrétně Elixir Rose ... hledal jsem dlouho a nakonec díky ovoci a patchouli skončil u toho ... hodnocení takové schizofrenní kvůli syntetické jahodě :D ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No já nevím, mně ty flakóny přijdou takové trochu "cheap." Jinak Montale obecně je dost hit or miss, měl jsem docela hodně vzorků. Bez obav bych doporučil snad jen Intense Café nebo Red Vetiver (což je v podstatě Terre d'Hermés). Na druhou stranu, výkon a výdrž budou skoro vždy vysoce nadprůměrné.

Co se týče Rose Elixir, Notino má i 2ml vzorek.

Mimochodem, koukám, že Notino má teď s kódem -15 % snad na vše. Takže kdo touží třeba po Parfums de Marly, teď je ta chvíle. Levnější asi jen tak nebudou.

Edit: Jinak jako vždy lze ještě něco ušetřit, když se na jejich stránky proklikáte z Heuréky.

Upraveno uživatelem Kluk jako buk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, Kluk jako buk napsal:

No já nevím, mně ty flakóny přijdou takové trochu "cheap." Jinak Montale obecně je dost hit or miss, měl jsem docela hodně vzorků. Bez obav bych doporučil snad jen Intense Café nebo Red Vetiver (což je v podstatě Terre d'Hermés). Na druhou stranu, výkon a výdrž budou skoro vždy vysoce nadprůměrné.

Děkuji za názor, Montale je doma, dám pak referenci.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Theodoros Kalotinis je čistokrevný niche  parfumér, prodává výhradně přes svůj web. 2-3x ročně má 30% slevy a ještě posílá zdarma při nákupu nad 100 €. Chodí mi newsletter a jsem domluvený s Petrem (Pege1012) na příštím nékupu. 50 ml při slevě vychází na 31,50 €, což je super cena, tak předběžně vybírejte. Měl jsem nebo mám od něj čtyři parfémy, všechny super kvalita a nadprůměrná projekce a výdrž. Proslavil se s Coffee  Addict, já miluju 1989.

p_TK_1989plusAS&C.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 hodinami, Radek Cigi napsal:

Jóóó, Ombré Leather je zrovna na cestě a přijde zítra. Měl jsem předtím vzorek. Dal jsem si ho znova na zkoušku včera před půlnocí a ještě ho z ruky trochu cítím. :D

Herod jsem měl v košíku. Ale nakonec jsem ho smazal, protože mám skoro plný 100ml flakón Tobacco Vanille, který je hodně podobný a mám ho ještě trochu radši.

Noir Extreme mi tolik nesedlo. Ale konečně mám na cestě Dior Homme Intense.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 40 minutami, Kluk jako buk napsal:

Jóóó, Ombré Leather je zrovna na cestě a přijde zítra. Měl jsem předtím vzorek. Dal jsem si ho znova na zkoušku včera před půlnocí a ještě ho z ruky trochu cítím. :D

Herod jsem měl v košíku. Ale nakonec jsem ho smazal, protože mám skoro plný 100ml flakón Tobacco Vanille, který je hodně podobný a mám ho ještě trochu radši.

Noir Extreme mi tolik nesedlo. Ale konečně mám na cestě Dior Homme Intense.

Tak super! Mně ten Ombré Leather neskutečně sedí. Tobacco Vanille mám jen vzorek a zatím se nerozhodl do něj jít - a to byla někdy loni v létě akce na Douglas - 100ml za 4.600,-Kč, což byla fantazie na Private Blend. 

Mám rád i gurmán styl, tak klidně hoď tipy :speak_cool:.

Nezkoušel si tu novinku TF Noir Extreme Parfum (celozlatý flakon)??

Na Ruzyni jsem poprvé v životě zkoušel Dior Homme Parfum a úplně mě to nevzalo, ale Homme Intense se mi líbí dost. Stejně jako Valentino Uomo Intense.

Na niche si bez vzorků netroufám - párkrát jsem se spálil blbým výběrem i horším výkonem parfému... Ale budu rád za tipy, které mi občas dá David (Sphinxx) a Pepa (Kamil).

Upraveno uživatelem Radek Cigi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 17. 10. 2022 v 19:06, Kluk jako buk napsal:

No já nevím, mně ty flakóny přijdou takové trochu "cheap." 

Na vetiveru a oudu mám takový rozprašovač, že to snad ani decentně nejde aplikovat. Kvalitnější je i na adi pičifuku za kilo. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Radek Cigi Mně se TF TV podařilo ulovit na Elninu ještě levněji, ale je to už asi dva roky. A kdybych si mohl nechat jenom jeden parfém, byl by to pravděpodobně tenhle. Miluju to sušené ovoce v něm. DHI mi nedříve silně připomínal mrkev a moc jsem nechápal, co na tom kdo vidí. Ale jak to tak bývá, po půl roce jsem se k němu vrátil a najednou "to tam je." Možná trochu pomohlo, že jsem začal nosit Prada L'Homme a na kosatec si zvyknul.

Ten nový Tom Ford jsem nezkoušel. Já mám problém, že jsem z maloměsta a když se dostanu z venkova do civilizace, tak nemám moc času chodit po obchodech. Takže jsem odkázaný na YouTube, Fragranticu, vzorky a v neposlední řadě nákupy naslepo.

K těm gourmand vůním, mám hodně rád Armani Stronger With You Intensely. Dobrý je Mancera Red Tobacco, ale nešel bych do něj naslepo. Je hodně silný a na někoho to může být moc. :) Možná bych sem zařadil ještě Guerlain L'Homme Idéal Extréme. Nedávno jsem si doplnil původní Spicebomb a ten je taky super. Na cestě mám teď ještě Rochas Moustache EdP a L'Instant de Guerlain EdP. Na YouTube jsou vychválené do nebes, tak uvidíme. Hodně chválený je ještě Mercedes-Benz Club Black, ale ten jsem zatím nezkusil.

Teď na mě vyskočilo tohle, na to jsem docela zvědavý: https://www.fragrantica.com/perfume/Mancera/Tonka-Cola-76893.html

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já teď 3 roky jel Baccarat Rouge 540 od Kurkdjiana. Rozhodně jedna z nejzajímavějších a svým způsobem nejpodmanivějších vůní, které jsem kdy měl. Extrémně dlouhá výdrž a bezpočet dotazů od (i naprosto cizích) lidí, co to mám na sobě. To si nepamatuju u žádný voňavky. Vůně je těžko popsatelná a navíc voní každýmu jinak - mně připomíná cukrovou vatu lízlou větrem od moře. Kolega zase říká grilovačka na podzim na chatě, jinej zase dezinfekce u zubaře 😀. Každopádně je to u mě naprostý top.

Na střídačku k němu mám pudrově-kostacovej Iris Malikhan od Crivelli, ktere jsem koupil loni na test. Je to spíš zimní vůně, ale taky držák a moc mě baví.

A pro případ chuti na něco "ostřejšího" mám teď (prý) extrémně populární Ganymede od Barrois a na střídačku k němu Patchouli od Le Labo. Ganymede je zvláštní mix svěžího a kořeněnýho odéru, hodně je tam cítit citrus a zároveň nádech kůže. Vydrží dlouho a už se mě na něj ptaly tři holky, takže dobrý 😀. Le Labo je hodně zakouřený a hodně kořeněný, poměrně dost výrazný a z týhle čtyřky ho používám vlastně nejmíň. Přijde mi, že k němu nechodím dost dobře oblíkanej, haha.

Jinak musím říct, že co jsem začal před lety zkoušet a používat voňavky od těch relativních "malovýrobců", už nejsem schopen koupit cokoliv normálního. Bez ohledu na značku, kterou v Sephoře nebo jinde zkusím, mi všechno přijde takový... umělý. Dodnes mám doma nějaký Givenchy z roku 2018, co jsem koupil na lítačku do fitka a ačkoli to voní krásně, nejsem schopnej to na sebe dát. A ne, nejsem posh debil 🙂.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@KFL Rozumím. Mám to podobně, s vůněma, oblečením, jídlem... Jakmile si člověk zvykne na lepší, tak už se mu zpátky moc jít nechce. Nicméně díkybohu zatím nejsem na úrovni, že bych schopný nosit jenom niche. :D Nicméně třeba Versace nebo Montblanc vím, že už nemá cenu zkoušet. Ale např. u Armaniho, Chanelu nebo samozřejmě Guerlainu se dají najít výborné věci.

BR540 jsem zkoušel, ještě bych asi někde vyhrabal nespotřebovaný vzorek, ale k srdci mi nepřirostl. Kdyby chtěl někdo vyzkoušet levnější variantu, docela podobný a všeobecně chválený je Mancera Instant Crush.

Upraveno uživatelem Kluk jako buk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Presne proto se uplne bojim jit do sveta niche, protoze vim, ze by me to chytlo a nepustilo! 🙂 proto si jedu obyc youtube videa a tim, ze jsem z Prahy, tak se dostanu to i "nacuchat". Je ale pravda, ze ac jsem uplnej laik, tak velice casto mi prijde, ze cena se promita do kvality (nemyslim, jak moc se mi subjektivne libi) vune... Zatim nejdrazsi, co mam, je Zegna Persian Saffron, coz je sice jenom edt, ale projekci a vydrzi prevalcuje vsechno, co jsem doposud mel...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1 hour ago, blackwhit said:

Presne proto se uplne bojim jit do sveta niche, protoze vim, ze by me to chytlo a nepustilo! 🙂 proto si jedu obyc youtube videa a tim, ze jsem z Prahy, tak se dostanu to i "nacuchat". Je ale pravda, ze ac jsem uplnej laik, tak velice casto mi prijde, ze cena se promita do kvality (nemyslim, jak moc se mi subjektivne libi) vune... Zatim nejdrazsi, co mam, je Zegna Persian Saffron, coz je sice jenom edt, ale projekci a vydrzi prevalcuje vsechno, co jsem doposud mel...

Zajdi se podívat do Ingredients v Maiselovce .. jen tak .. je to fajn 😀

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 20. 10. 2022 v 7:15, KFL napsal:

Jinak musím říct, že co jsem začal před lety zkoušet a používat voňavky od těch relativních "malovýrobců", už nejsem schopen koupit cokoliv normálního.

Souhlas, zrovna dnes jsem kupoval pro kamarada Scandal od JPG a vůně je to asi líbivá ale ne pro mě, moc sladká, tuctová. Já od klasických výrobců občas používám jen nesmrtelnou kolínskou 4711, Davidoff CW, což je moje srdcovka už od devadesátých let, Terre d'Hermes a držím zásobu už nesehnatelné a nevyráběné hnědé kostky Gucci.

Když se podívám do skříně, jsou tam značky Acqua di Parma, BeauFort London, Demeter, Escentric Molecules, Etat Libre d'Orange, Humiecki & Graef, L'Artisan Parfumeur, M. Micallef, Mancera, Morph, Nishane, Theodoros Kalotinis, Tiziana Terenzi a Ulrich Lang. 🙂

Upraveno uživatelem Kamil
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...