Přejít na obsah

Nové přírůstky do kapsy


kutilprim

Doporučené příspěvky

Revelen, gratuluji k hezkému kousku. Původ není důležitý, fortel člověka nezná hranic ;)

Sám se po špindlovkách ohlížím, ale jelikož jsem zatím nepobral moc informací, tak jsem ani nenašel odvahu něco koupit, protože kdyby ten kousek byl ve špatném stavu, vůbec nevím, kam bych to dal na servis. Ale jednou, jednou určitě udělám příhoz, protože srdíčko mě tam táhne...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 490
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Děkuji za reakce. :)  Cena hodinek mě opravdu nezajímá (tedy krom okamžiku jejich pořízení, když je kupuji), nesbírám něco, abych hromadil mamon, nebo abych s tím kšeftoval, ale proto, že se mi to líbí a přináší mi to potěšení, což v dnešní hektické době je k nezaplacení Toto samozřejmě nevylučuje při další tvorbě kolekce v budoucích časech prodej některých hodinek. Přeci jen nemám možnostii si do budoucna nechat vše, tak že je pravděpodobné, že něčemu novému, bude muset něco staršího ustoupit, sbírka i já se budeme určitě nějak vyvíjet, vždy mě k tomu však dotlačí okolnosti, nikoliv touha po zisku. U těch špindlovek s tím servisem to bude asi horší, hold daň za rukodílnou výrobu. Snad se i s tím do budoucna nějak popasuji, tím nechci říci, že se sám začnu bezhlavě vrtat v těchto strojkách, to ani náhodou, ale tak nějak doufám, že se mi podaří navázat spolupráci s nějakým zkušeným hodinářem, který je zvládá opravit, přeci jen už mám i teď něco na opravu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak se pokusím vložit další nedávný úlovek, který mě velmi těší. Jedná se opět o špindlovky z ostrovní produkce, tentokráte staršího data a to konkrétně z roku 1789.  Jako výrobce je uveden Crisp  Croydon, přičemž Croydon, jako významné centrum výroby a obchodu je od roku 1883 součástí jižního Londýna. Rozměr vnitřního stříbrného pláště hodinek je 42mm bez oblíku a ochranný vnější stříbrný plášť má 52mm. Celková váha činí 112g. Hodinky nesou stopy  používání zejména v podobě poškrábaného sklíčka, což se chystám nechat přeleštit..

 

bcd79b193d39a623-2.jpgf7ff2bb3f9ab9716-2.jpg

 

a0df1ff60d93d36e-3.jpg

 

1673bb2c8cddd11e-2.jpg9d0263e0fb97a151-2.jpg

 

Pohled na Croydon z roku 1785, tedy v dobách výroby těchto hodinek

 

e29ffc25c2d1e96e-2.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak se pokusím vložit další nedávný úlovek, který mě velmi těší. Jedná se opět o špindlovky z ostrovní produkce, tentokráte staršího data a to konkrétně z roku 1789.  Jako výrobce je uveden Crisp  Croydon, přičemž Croydon, jako významné centrum výroby a obchodu je od roku 1883 součástí jižního Londýna. Rozměr vnitřního stříbrného pláště hodinek je 42mm bez oblíku a ochranný vnější stříbrný plášť má 52mm. Celková váha činí 112g. Hodinky nesou stopy  používání zejména v podobě poškrábaného sklíčka, což se chystám nechat přeleštit..

Pohled na Croydon z roku 1785, tedy v dobách výroby těchto hodinek

 

Moc hezký. Strojek je kompletní? Jdou?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj Jiří, děkuji. Od zkušeného hodináře tato slova vždy potěší. :)
Tak přidám ještě jedny špindlovky. Jsou to moje vůbec nejoblíbenější a cením si jich nejvíce z těch, které se mi podařilo v krátkém čase doposud získat. Nejoblíbenější proto, protože se jedná o práci českého hodináře, což při velkém tlaku tovaru z Francie, Švýcarska, či Německa považuji za vzácný to úkaz. Výrobcem je hodinářský mistr přidružený k pražskému cechu hodinářů Jan Blažek z Čáslavi. Hodinek si vážím o to více, že se jedná o kalendářní. Rok výroby vzhledem i k nízkému výrobnímu číslu odhaduji na cca 1815. Stříbrný plášť má rozměr 52mm bez oblíku a váha činí 85g. Tyto plně funkční hodinky asi i kvůli patriotismu považuji osobně za vzácné. Jediná vada na kráse je menší oprava ciferníku v jednom z nejčastějších míst poškození u vstupu pro klíček.
 

qw1.jpg?ver=0

qw3.jpg?ver=0

qw7-001.jpg?ver=0

qw6.jpg?ver=0

Upraveno uživatelem Revelen
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hoši máte pěkné stroje. Když někdy vidím, některé mé  opravy před rozebráním není to radostný pohled, jak to může někdo předemnou tak dodělat

Nehorší je když něco schází ve stroji, nebo pilování a ohýbání dílů   To z ohledem na to je oprava setrvační hřídele brnkačka :) .   Jirka

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Zdá se mi, že poslední dobou je tato sekce na bodu, kdy se tu už nic neděje. Občas sem nějaký nováček hodí gigantické fotky hodinek, které chce ocenit, aby je mohl následně speněžit. No, prostě chce to tu trochu oživit. Pokud by se chtěl někdo pochlubit novým přírůstkem do sbírky, tak toto vlákno je tu právě na to. A podotýkám, že hodinky na chlubení nemusí být ty nejlepší a nejdražší, ale prostě ty co vám udělaly radost, ať už jsou v jakémkoliv stavu :clap: .

Po dědovi:)!Jen vubec neusim jak jsou stare,tak kdyby nekdo nahodou tusil,tak potesi...

e138afd2598fb00743a0e60c59c227aa.jpg

 

 

Odesláno z mého LG-D855 pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...