Přejít na obsah

Nové přírůstky do kapsy


kutilprim

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 490
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

A ani já bohužel nemám.

 

Zdar chlapci. No já bych ani nehledal protože se to nikomu nemuže vtyplatit pro takové..hodinky../ne že bych nenašel z těch 900 nebo více stroju/ .Protože nejde jen o kolečko ani o hřídel a korunku,ale o sav. sklo /u Matouše 650 pokud nemáš kámoše/.Až budou Vigilant ok cena je pro nepřítele za 1400.Pust to z hlavy...mín je někdy víc a stejně budou vošklivý.Jo Longines to je jiná.Číselník vyvařit v NaOH ,ale pouzdro je takové jaké je..nošené.Rok výroby jak říká Karlos oni začali výrobu 1860 /to je for vtom roce byl 1 kus pochop. ještě klíčovky/.Jo a tamty s 3/4 plato jsou vlastně glashutte/system dělalo to víc firem některé dokonce použili zlaté stoup,kolo a kotvu jako u origo./Tak dobrou...Tak tam se to vyplatí budou to hezoučké hodinky.....tam nelituj ničeho... Upraveno uživatelem Chosé24
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

řekl bych, jedny kořistní omegy...

 

kakája krasatá....No já je pamatuju s hodinkama po loket.A jestli si někdo myslí,že nepoznali cylindrovej krok ,je na omylu.Kolegovi /25 up/ ukradli hodinky a šli skoro ke zdi /no jen je oficír skoro utlouk/.Ovšem lidovky v takovéto kvalitě neuvidíš .Blbé je, že ta story už nespatří světlo světa.....
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky jsem slyšel, že oficíři ruský armády řadové vojáky za sebemenší prohřešek okamřitě stříleli. Byla to jediná možnost jak udržet disciplínu a moc nad masou vojáků nabraných kdoví kde za Uralem...

Jinak ty Omegy jsou vyrobený někde v roce 1938 a vzhledem k tomu věnování si nemyslím, že by to byla kořist nějakého prostého vojáka. Mohly být oficiálně zabavený jako součást válečný kořisti, ale mnohem spíš úplně normálně koupený. Neumím si představit, jak by se hodinky (navíc v takovým stavu) dostaly od obyčejnýho vojína až někam do kanceláře NKVD a tam použity jako dar nějakému soudruhovi. Nikdo by přece jako věnování nepoužil nošené, či dokonce "kradené" hodinky.

 

EDIT: Aha, tak to první písmenko bylo Š. To hlavně mi nešlo. Spodní část samozřejmě jo. Učil jsem se ruštinu 8 let, ale nějak už zapomínám.

Upraveno uživatelem Karlos
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já předpokládám, že vysoké a vlivné ruské úřady úplně normálně obchodovaly a nakupovaly v zahraničí, na co si jen vzpomněly. A nejspíš se tihle snaživí lidé také snadno dostali k oficiálně zabavené válečné kořisti, takže jistě byli mezi prvními, kdo si mohl vybírat z nekonečné záplavy nového "západního" zboží všeho druhu.

EDIT: takže teorie o vojínovi opravdu ne.

Upraveno uživatelem Karlos
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já předpokládám, že vysoké a vlivné ruské úřady úplně normálně obchodovaly a nakupovaly v zahraničí, na co si jen vzpomněly. A nejspíš se tihle snaživí lidé také snadno dostali k oficiálně zabavené válečné kořisti, takže jistě byli mezi prvními, kdo si mohl vybírat z nekonečné záplavy nového "západního" zboží všeho druhu.

EDIT: takže teorie o vojínovi opravdu ne.

 

bud jak bud, jsou z ruska, mam je dlouho a nic vic nezjistime...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky jsem slyšel, že oficíři ruský armády řadové vojáky za sebemenší prohřešek okamřitě stříleli. Byla to jediná možnost jak udržet disciplínu a moc nad masou vojáků nabraných kdoví kde za Uralem...

Jinak ty Omegy jsou vyrobený někde v roce 1938 a vzhledem k tomu věnování si nemyslím, že by to byla kořist nějakého prostého vojáka. Mohly být oficiálně zabavený jako součást válečný kořisti, ale mnohem spíš úplně normálně koupený. Neumím si představit, jak by se hodinky (navíc v takovým stavu) dostaly od obyčejnýho vojína až někam do kanceláře NKVD a tam použity jako dar nějakému soudruhovi. Nikdo by přece jako věnování nepoužil nošené, či dokonce "kradené" hodinky.

 

EDIT: Aha, tak to první písmenko bylo Š. To hlavně mi nešlo. Spodní část samozřejmě jo. Učil jsem se ruštinu 8 let, ale nějak už zapomínám.

 

Mimo mýsu.Ano stříleli.Někdy se to zvrhlo a bylo to naopak.Ze života-1971 vystoupím u 5. brányAZNP ráno,krve jak na jatkách ,prostřílené garáže ,sloupky ,rolety,prý uvnitř jedno auto oficír na ...čku.Prej ten vojáček usnul , byl načapán ,no a pak ho dohonil /oficíra/u těch garáží .Zajímavé bylo to ,že druhý den nebyla na garážích ani stopa.

No a k těm kap.hodinkám.....Po Německu největší koncentrace Lange Stejně jim to při návratu vzali, ne tak jako Amíkum..

.Jo vojáčka odchytli v kasárnách na pudě. /M.B./No chce to něco veselejšího třeba jak hodinář rozdělal budík, vylezl pavouk ,on ho zabil a Rus říká "Ty durak ty ubíl mašinístu"....no je to notoricky známé,tak snad pro ten hodinářský potěr............

Upraveno uživatelem Chosé24
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chosé píšeš zajímavé věci, ale strašně špatně se to po tobě čte. Přečti si to po sobě, než to odešleš...

 

Máš samozřejmě pravdu .No jo ale co mám dělat . Když to přečtu zdá se mi to ok a pošlu to do světa .No spisovatel ze mě nebude to je fakt,ale psát do bublin u komiksu to by byla jiná.Tak sry.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak nedá mi to a musím se podělit o můj přírustek :-)

 

Hodinky jsem dostal os svého táty k mým 30. narozeninám, ale je potřeba opravit strojek a dát nové sklíčko. (na to se chystám v brzké době)

 

Jsou to dvouplášťové IWC zbytek viz fotky :-)

 

Kdyby o nich někdo z fotek věděl něco víc, budu rád za každou informaci, popřípadě odhad ceny ( prodávat je rozhodně nemíním , je to srdcová záležitost, spíše jen pro moje info )

post-13975-083625500 1339487101.jpg

post-13975-057236300 1339487112.jpg

post-13975-093278500 1339487153.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

30 kulí, rok cca1920 a Karlos má myslím někde tabulku na přesný rok a hlavně mě opravdu zajímá jakým řemenem je potuníš?????:smile_anim:

Jestli jsou tedy zlaté jak jsi mi říkal, ten punc se mi na fotce leskne.

Upraveno uživatelem long
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...