Jump to content

Nové přírůstky do kapsy

Recommended Posts

• Replies 451
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Tak jsem prošel zásoby dílů co mám, ale stejné kolečko jsem nenašel . Když seděl průměr, tak zas neseděl počet zubů a tak podobně.

• 2 months later...
  • 2 weeks later...

Pro zajímavost jsem nyní z dlouhé chvíle vyleštil z Blešáku kdysi koupené asi reklamní novější "kapsáče" (s centrální vteřinovkou) nejspíš k nějakému nedávnému výročí (2009 ?) Blériotova letu z roku 1909. Strojek nic moc - 11 rubínů, neznačený, ale jdou poměrně dobře stabilně okolo +1 minuta denně. Pokud by někdo v letectví znalejší věděl k těmto hodinkám víc, bylo by to pro mne zajímavější.

IMG_0866.JPG

IMG_0870.JPG

To na první pohled, vypadá na čínu . Ale dalekohledy mají dobré 😉.

Tak jsem je po dlouhé době taky natáhl, ještě jednou Jirko díky za opravu. Byl jsem moc rád že si mi je tenkrát oživil. Mám je jako vzpomínku na tátu a dědu. Tak ať to všem v novém roce hezky tika 2bed72347d2be0e2dd1e4b046530ba75.jpg1d8b9085d4d17f8f6526fa04fca99c4a.jpg63e86efaaea38e7e3d4d5f1eaaa6cd59.jpg

Odesláno z mého SM-G955F pomocí Tapatalk

To jsem rád. Tak ať jim to dlouho vydrží Jirka

• 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 3 weeks later...
V 12. 1. 2021 v 18:55, Mipa napsal:

Pro zajímavost jsem nyní z dlouhé chvíle vyleštil z Blešáku kdysi koupené asi reklamní novější "kapsáče" (s centrální vteřinovkou) nejspíš k nějakému nedávnému výročí (2009 ?) Blériotova letu z roku 1909. Strojek nic moc - 11 rubínů, neznačený, ale jdou poměrně dobře stabilně okolo +1 minuta denně. Pokud by někdo v letectví znalejší věděl k těmto hodinkám víc, bylo by to pro mne zajímavější.

IMG_0866.JPG

IMG_0870.JPG

Stále se prodávají na e-bay. 

https://www.ebay.com/itm/The-Heritage-Collection-Bleriot-Silver-Plated-Pocket-Watch-Special-Edition-/373505535619?_trksid=p2349624.m46890.l49292

• 1 month later...

Už dlouho jsem měl v plánu pořídit si (kromě jiných) i nějaké dvacetičtyřhodinové kapsáče a teď to tak nějak klaplo. Jsou to Hamiltony 4992B a v reálu vypadají moc pěkně:

cifernik.jpg.24468f0b0a903abd8ed40358a0a62fa2.jpg

Strojovnu mají parádní, vypadá jako nová:

strojek.jpg.be8bae1a4a4d78462df7b7a3cc98cd3c.jpg

Na zadním plášti je ale patrné, že už mají něco za sebou:

plast.jpg.a7047b05fc46b8913f0068ab0defde7f.jpg

Tím jsem, jen tak mimochodem, dosáhl i nějaké své další milníky (centrální vteřinovka, černý cifr, vojenské).

Tie Hamiltony sú parádne. 

Aj ja sa po takých obzerám. Zatiaľ aspoń tieto Walthamy. Sú z modelovej rady Riverside, vyrobené v roku 1919. Kaliber 1908, 19 kameňov, adjustovaný v 5 polohách. Zaujímavosťou je tzv. bezpečnostný perovník, ( Safety Barrel ) ktorý v prípade roztrhnutia hnacej pružiny zachytí náraz a ten sa neprenesie na prevod. V perovníku sú aj tie dva "nadbytočné " kamene. Kaliber má regulátor Ohlson a ciferník je typu Montgomery.  Sú v Railroad Grade, teda sú vhodné pre použitie v železničnej prevádzke.  Podľa vyhlášky z roku 1919 tieto hodinky mohli mať maximálnu týždennú odchylku 30 s. Uvidíme, akú budú mať tieto, keď sa vrátia zo servisu.

riverside 2.JPG

riverside 1.JPG