Přejít na obsah

Staronový úlovek


Doporučené příspěvky

Tak tohle je nádhera... Jestli můžu poprosit - více informací o té renovaci a úpravách... Zajímalo by mě to!

 

Díky. Jako první přišlo na řadu opětovné vyplnění ruček - cena 50,-. Poté poniklování pouzdra, nechal jsem jej dělat ve firmě Galvenn, přišlo mě to na 260,- i s následnou dobírkou. S tím, že tam je vrstva 10 mikronu. Nechtěl jsem chrom, ale nikl, ten tam byl i původně. Nakonec se mi podařil náhodou narazit na "nový" ciferník. Koupil jsem ho na aukru a vyšel mě na krásných 290,- obrovská náhoda i štěstí. Abych nezapoměl - kožený řemínek Piero Magli cca 450,-. měl jsem štěstí, že po mechanické stránce byly hodinky v naprostém pořádku, postačilo vyčištění a namazání.

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když je ponikuješ, tak povrchovou vrstvu tvoří nikl. Mno a když je pochromuješ, tak ...

 

Nikl měkčí, kujnější, tažnější, jiná barva, chrom větší sklon k odlupování při deformaci pouzdra - je velmi tvrdý, nekujný, křehký. Pokud není mechanicky narušen (celistvost) tak vydrží na povrchu pouzdra mnohem déle. Oba se rády loupou při špatné přípravě nebo přímé aplikaci (bez pomědění, špatném odmaštění a pasivaci). Niklování je jednodušší a levnější.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když je ponikuješ, tak povrchovou vrstvu tvoří nikl. Mno a když je pochromuješ, tak ...

 

Nikl měkčí, kujnější, tažnější, jiná barva, chrom větší sklon k odlupování při deformaci pouzdra - je velmi tvrdý, nekujný, křehký. Pokud není mechanicky narušen (celistvost) tak vydrží na povrchu pouzdra mnohem déle. Oba se rády loupou při špatné přípravě nebo přímé aplikaci (bez pomědění, špatném odmaštění a pasivaci). Niklování je jednodušší a levnější.

 

dik :smile_anim: uz dlho ma to zaujimalo.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

kdyz chromujes, aspon po staru, nez nam EU zakazala kyanid apod, tak tri vrstvy - med, na to nikl a finale chrom. ted uz se nemedi a jen nikl a chrom, proto se tomu rika ted niklchrom. proto je nikl levnejsi, protoze vynechas finalni vrstvu. obecne se traduje, ze nikl je vic do zluta, ale v realu je rozdil minimalni a laik nema narok rozpoznat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky všem za pochvalu, která potěší. Přiznám se, že po renovaci se změnil můj vztah k nim - teď se téměř bojím je vzít na ruku, abych s nimi něco neudělal, ale jelikož musím v práci povině nosit košili, tak se poddá :).

 

K tomu niklování a chromování - cenu u Galvennu jsou za oboje stejné, ani pod chrom nedávají automaticky nikl. Ovšem na přání zákazníka jsou ochotní provést kombinaci - tedy nikl a poté chrom. Můžu říct, že nikl je o něco málo matnější a tmavší než chrom. Na stranách zde - http://www.galvenn.cz/index.php?lang=cz&&page=202 je to pěkně vidět. Zároveň jsem chtěl zachovat i původní povrch, jsou to hodinky cca ze 30. - 40. tých let a v té době se pouzdra hodinek většinou niklovala.

 

Tady je odkaz na původní stav - http://forum.chronomag.cz/index.php?/topic/44675-doxa/page__p__689023__fromsearch__1#entry689023, vím že fotky jsou bídné. O lepší foto, včetně strojku jsem přišel po nucené přeinstalaci systému mého PC. Člověk si pak uvědomí, že to stále opakované zálohování je nutné.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

My alergici na chrom rozdíly docela vnímáme. I žlutý nádech je vidět hodně, řekl bych. Chromovny zatím naštěstí ještě jsou, v Brně na Hybešce se na ještě chromovalo před nedávnem i "postaru". navíc tam dělali za rozumné peníze i "tvrdochrom". Ale ty termíny :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

My alergici na chrom rozdíly docela vnímáme. I žlutý nádech je vidět hodně, řekl bych. Chromovny zatím naštěstí ještě jsou, v Brně na Hybešce se na ještě chromovalo před nedávnem i "postaru". navíc tam dělali za rozumné peníze i "tvrdochrom". Ale ty termíny :)

 

 

Tak tohle bylo v Praze v galvenu a za 3 týdny hotovo. Musím říct, že s niklem jsem nadmíru spokojen :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...