Přejít na obsah

Nespavost


Doporučené příspěvky

Zdravím všechny nespavce. Mám tento problém: normálně si jdu v jedenáct lehnout a v klidu usnu. Vzbudím se o půl druhé, napadne mě nějaká kraviny z práce a nemůžu usnout třeba hodinu. Tak vylezu z postele, kouknu do počítače nebo na bednu, abych přišel na jiný myšlenky a jdu si znovu lehnout. Někdy to pomůže a někdy už do rána nespím. Asi víte jaký jsou pak rána a celej pracovní den. Máte nějakej zaručenej recept? (Předem díky za rady typu: Já si před spaním dám osm 11o Posted Image a do rána spím na schodech, dokud mě neprobudí zima...)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Místo alkoholu před spaním se po práci znič sportem - vyčistíš hlavu a tělo si prostě o spánek řekne samo.

A taky mi pomohla delší dovolená v chudých místech Asie, kdy zjistíš, že život je taky o něčem jiném než o stresu, práci atd. Lidi tam maj prd, ale život prostě žijí - žijí přítomností a jejich problémy jsou opravdu problémy. Musíš si to prostě srovnat v hlavě a mít občas tu práci takříkajíc "na háku".

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Místo alkoholu před spaním se po práci znič sportem - vyčistíš hlavu a tělo si prostě o spánek řekne samo.

A taky mi pomohla delší dovolená v chudých místech Asie, kdy zjistíš, že život je taky o něčem jiném než o stresu, práci atd. Lidi tam maj prd, ale život prostě žijí - žijí přítomností a jejich problémy jsou opravdu problémy. Musíš si to prostě srovnat v hlavě a mít občas tu práci takříkajíc "na háku".

 

Také doporučuji fyzickou námahu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To redd: To je pravda, ale ono to není někdy tak jednoduché. Pokud jsou ty problémy opravdu velké, skáčou ti ty myšlenky na práci a s tím spojené problémy do hlavy samy. Sám jsem něco podobného zažil a byl jsem kolikrát psychicky na dně, dnešní doba je SVINĚ, všichni se po tobě vozej, nejraději, aby si byl 24 hodin v práci a nemocenskou řešil krátkodobou dovolenou. Navíc není nic horšího, než poruchy spánku. Myslím, že pokud by dotyčnému bylo opravdu špatně a nespavost přetrvávala, není vůbec od věci navštívit psychologa, resp.psychiatra. Já jsem tak učinil a žije se mi naprosto jinak, než předtím. Pořád je v nás zažitá falešná představa, že vše zvládnu sám, a že jít k psychiatrovi je ostuda, že tam chodí jen magoři apod. Není to pravda, dnešní doba je natolik hektická a strasová, že v čekárně potkáte naprosto normální lidi, kolikrát i velmi mladého věku. Důležité je říci všechny Vaše problémy a nestydět se. I podle mého psychiatra velkou část jeho klientely tvoří úspěšní, sebevědomí lidé. kteří pracují od nevidím do nevidím, a teprve až je psychika zcela dožene a převálcuje přijdou k odborníkovi. Takže zahodit zažité mýty a nebát se hledat pomoc i tam, nestojí to za probdělé noci a ničení sebe sama.

Samozřejmě, že je třeba relaxovat a v tom máš pravdu, že sport, dovolená u moře nebo v horách je naprosto ideální .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím všechny nespavce. Mám tento problém: normálně si jdu v jedenáct lehnout a v klidu usnu. Vzbudím se o půl druhé, napadne mě nějaká kraviny z práce a nemůžu usnout třeba hodinu. Tak vylezu z postele, kouknu do počítače nebo na bednu, abych přišel na jiný myšlenky a jdu si znovu lehnout. Někdy to pomůže a někdy už do rána nespím. Asi víte jaký jsou pak rána a celej pracovní den. Máte nějakej zaručenej recept? (Předem díky za rady typu: Já si před spaním dám osm 11o Posted Image a do rána spím na schodech, dokud mě neprobudí zima...)

 

v pět si dej 30-40 km na kole.. a produbí tě až ráno budík...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám, díky své bývalé práci, obrovskej spánkovej dluh a poruchy spánku. Je to něco strašnýho. Nefunguje mi ani se zničit sportem, námahou....ani alkohol( který teď je pro mne stejně tabu ), prostě nic. Pomalu se to lepší, ale stejně je to pořád pakec. Takže jsem to vyřešil jinak...prášky na spaní nechci, je to sajrajt. Na trhu ale existuje přírodní výtažek z Kozlíku lékařského , jmenuje se Benosen . Na mne funguje, dám si dvě tabletky a spím jak mimino.

 

Případně to dělám tak ( když mohu ), že když na mne jde spaní, tak si jdu lehnout a nehledím na to, kolik je zrovna hodin. Prostě to zalomím :)

 

EDIT - ještě jsem zapoměl na to, co mne poslední dobou nejvíce uklidňuje....

 

večer si rozdělám model letadla a piplám se s tím.....lepím, barvím ( u barvení se teda trochu vztekám ).....:) Momentálně si hraju s ME - 262

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo jo, znám. Co mi ale pomáhá: 1) Kolo, hoďka či dvě večer na kole, pěkně přírodou, podíl řeky a lesem, to uklidní myšlenky náramně. Pitomosti někam z hlavy utečou, mysl se začně koncentrovat na podstané věci. Ty pracovní to až tak moc zase nejsou. 2) Televize, prostě jsem ji odvezl do sběrného dvora. Neuvěřitelně se mi ulevilo a nahradil jsem obrazovku knihami. 3) Sanžím se najít si víc času na své koníčky a věnovat se jim. 4) Priority, to, za čím se velká část lidí žene, není nijak důležité.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím všechny nespavce. Mám tento problém: normálně si jdu v jedenáct lehnout a v klidu usnu. Vzbudím se o půl druhé, napadne mě nějaká kraviny z práce a nemůžu usnout třeba hodinu. Tak vylezu z postele, kouknu do počítače nebo na bednu, abych přišel na jiný myšlenky a jdu si znovu lehnout. Někdy to pomůže a někdy už do rána nespím. Asi víte jaký jsou pak rána a celej pracovní den. Máte nějakej zaručenej recept? (Předem díky za rady typu: Já si před spaním dám osm 11o Posted Image a do rána spím na schodech, dokud mě neprobudí zima...)

 

moznosti:

 

i) kompetitivny upgrade na mladsiu frajerku

ii) sport

iii) celodenna namaha s akymkolvek drevom co ma na konci zelezo

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě se spíš poslední roky chce spát kolem sedmé, osmé - ale to je brzo, nemůžu to zalomit. Mno a kolem 11- 12, kdy už je čas jít spát mám blok. Takže není problém do dvou, tří, být vzhůru. No a pak je to ráno v šest celkem zábava. Docela dobře se mi usínalo, když jsem celý den makal v bytě. To jsem byl jako jezulátko večer :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...