Přejít na obsah

Chorvatsko


Doporučené příspěvky

Jestli jsi fanda Vinnetua, tak si zajeď sem - https://mapy.cz/s/cogafegupe - už tam nic nezbylo, je tam jen výhled na řeku, ale můžeš říct: "Chodil jsem tam, kde chodil i Vinnetou." :) My tam byli a nebyla to špatná procházka.

Pak se vyplatí zajet se podívat do Primoštenu, Rogoznice a samozřejmě na Kornati (ideálně asi z Murteru). Jestli narazíš na nějaký výlety na Zlarin, tak to klidně vynechej, nic tam není.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 520
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

před 48 minutami, McStinger napsal:

Tak nejak. Mňa prvý krát nasrali pri príchode Eura. Zmazali DM a napísali EUR. Číslo zostalo to isté.

Ja tam byl naposled asi pred 10 lety, Pula, Medulin. Jsem zvykly cestovat, takze 3-4 dny na jedno miste a pak dal. Kdyz jsem nebyl schopnej asi na 6 mistech od odjezdu z Medulinu sechnat ubytovani (chteli min na tyden), sebral jsem se a odjel do Italie a nasledne do Rakouska. Ceny srovnatelny, sluzby jinej level.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 hodinami, African napsal:

Hřbitov musím vidět :D Myslel jsem v okruhu plus mínus do 100km, výlety lodí a podobné aktivity. Jelikož se neumíme dlouho válet u moře, tak chceme každý den vyrážet po okolí, už jsem objevil i nějákou rezervaci Krka s vodopády kousek, to vypadá fajn... Byla by třeba dobrá jeskyně, na Istrii byla jedna luxusní.

sibenik.jpg

Pokud lodí ze Skradinu, chce to hned ráno (jako fakt hned) a je to fajn, projdeš si to v klidu. Jeli jsme snad druhou lodí a paráda, při návratu jsem nepochopil tu frontu....

A jestli se ti líbí lodě, tak Rogoznice, luxusní marina a kotvěj tam pěkný kousky 😉

Upraveno uživatelem DavidLC
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hřbitov musím vidět Myslel jsem v okruhu plus mínus do 100km, výlety lodí a podobné aktivity. Jelikož se neumíme dlouho válet u moře, tak chceme každý den vyrážet po okolí, už jsem objevil i nějákou rezervaci Krka s vodopády kousek, to vypadá fajn... Byla by třeba dobrá jeskyně, na Istrii byla jedna luxusní.
sibenik.jpg.cd35dd1cfc410043f6e96d3ac4fea920.jpg
Teprve ted jsem si vsiml te fotky, tak tady presne jsme v 85 jeste v Jugosce skakali
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, DavidLC napsal:

Pokud lodí ze Skradinu, chce to hned ráno (jako fakt hned) a je to fajn, projdeš si to v klidu. Jeli jsme snad druhou lodí a paráda, při návratu jsem nepochopil tu frontu....

A jestli se ti líbí lodě, tak Rogoznice, luxusní marina a kotvěj tam pěkný kousky 😉

Jasný, děkuji za tip. Upřímně jedeme poprvé s dětmi za celou éru mořských dobrodružství v plné sezóně, tak jsem z toho divnej, ale škola jinak nedovolí 🤪 Zkusíme se s tím nějak poprat, nedá se nic dělat... příští rok už to zase v září na pohodu půjde, ale letos není ta správná konstelace hvězd.

Upraveno uživatelem African
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Další sezona se blíží...v HR sem nebyl snad 6-7let...no od te doby se priority změnily...poradtě prosím oblast s pěknou bezpečnou nejlíp písečnou pláží (děti 3,6let)...a třeba i tip na ubytko blízko (ale obecně budu hledat spíš přes booking)...chci někam na sever v červnu jen tak na tyden - nejdal Zadar - dal se s malyma nemá smysl trmácet. Město nepotřebujem, restaurace a diskoteky nepotřebujem, památky nepotřebujem...možná tak cyklostezky/promenády kolem moře, že bych vzal kola-ale podmínka to není. Další vyžití pro malé děti je plus.

Jako dítě sem byl Crikvenica-Kačjak to mám ve vzpomínkách jako zapadákov s pěknou pláží, Živogoště-Blato sem byl naposledy a taky supr místo, ale hodně daleko.

...tak něco asi takového od Zadaru na sever? Nějaké tipy prosím?

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V Chorvatsku mám rodinu, projeté celé skrz na skrz. Nejlepší místo, kde jsem kdy byl i s dětma je resort Valamar na privátním ostrově Isabella u Poreče. Spojení z přístavu Poreče cca 10 minut pravidelným (2x za hodinu) lodním spojem zdarma (děti chtěly jezdit pořád tam a zpět :D ). Je to malý ostrůvek, kde je jen hotel a samostatné vily. Část je dokonce jen pro dospělé (!), spousta bazénů, ale i klidných míst, plno cestiček, všude zákoutí se stromy a výhledy na moře. Děti do moře ani nechtěly, bazény jsou teplejší, mělké a bezpečné. Za mě nejlepší místo v dosahu dojezdu autem v Evropě. Úroveň 4* a 5*. Večer můžeš do Poreče, pohoda v historickém centru, ve vnitrozemí spousta zajímavých míst na výlet ( muzeum traktorů s asi 100 vozidly bylo pro děti úplně TOP :D ). Istrie je plná jeskyní atd., celkově vše na pohodu. Cena hotelu vyšší, až vysoká, ale servis 150%.

https://www.valamar.com/cz/hotely-porec/valamar-isabella-island-resort

Upraveno uživatelem Jarett
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 20 hodinami, efreeti napsal:

Další sezona se blíží...v HR sem nebyl snad 6-7let...no od te doby se priority změnily...poradtě prosím oblast s pěknou bezpečnou nejlíp písečnou pláží (děti 3,6let)...a třeba i tip na ubytko blízko (ale obecně budu hledat spíš přes booking)...chci někam na sever v červnu jen tak na tyden - nejdal Zadar - dal se s malyma nemá smysl trmácet. Město nepotřebujem, restaurace a diskoteky nepotřebujem, památky nepotřebujem...možná tak cyklostezky/promenády kolem moře, že bych vzal kola-ale podmínka to není. Další vyžití pro malé děti je plus.

Jako dítě sem byl Crikvenica-Kačjak to mám ve vzpomínkách jako zapadákov s pěknou pláží, Živogoště-Blato sem byl naposledy a taky supr místo, ale hodně daleko.

...tak něco asi takového od Zadaru na sever? Nějaké tipy prosím?

 

Mám sjezdeno spíš Dubrovník a níž, ale okolo Zadaru bych doporučil Biograd na Moru ( vím, je to pod Zadarem). U našich holek se to tam setkalo s uspechem- písečná pláž se tam našla, plno atrakcí, na kolo se jezdilo často a koupání pro děti super- mělčina a to hoooodne daleko. Sám jsem s nima jezdil denne trajektem na protější ostrov Pasman ( plno mušlí ve vodě). A je tam velkej přístav jachet.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 20 hodinami, efreeti napsal:

Další sezona se blíží...v HR sem nebyl snad 6-7let...no od te doby se priority změnily...poradtě prosím oblast s pěknou bezpečnou nejlíp písečnou pláží (děti 3,6let)...a třeba i tip na ubytko blízko (ale obecně budu hledat spíš přes booking)...chci někam na sever v červnu jen tak na tyden - nejdal Zadar - dal se s malyma nemá smysl trmácet. Město nepotřebujem, restaurace a diskoteky nepotřebujem, památky nepotřebujem...možná tak cyklostezky/promenády kolem moře, že bych vzal kola-ale podmínka to není. Další vyžití pro malé děti je plus.

Jako dítě sem byl Crikvenica-Kačjak to mám ve vzpomínkách jako zapadákov s pěknou pláží, Živogoště-Blato sem byl naposledy a taky supr místo, ale hodně daleko.

...tak něco asi takového od Zadaru na sever? Nějaké tipy prosím?

 

Pokud chceš pláže, kde nebudeš muset řešit bezpečí pro děti, tak zhusta doporučuju severní konec Rabu/Lopar. Celý ten kus ostrova je anomálie, v podstatě písečná deska sedlá na ten vápenec. Je tam hned několik čistě písečných pláží, pokud by se vám nezamlouvalo na té největší přímo v Loparu. Pár pláží je mix písek a kameny, ale ne takové ty ostré psí zuby. Některé z těch menších jsou FKK. Já jsem celý týden dával brzo ráno procházky okolo různých částí pobřeží, vždycky tak na hoďku a půl, dvě, v červenci, nikde ani noha. Hafo stezek na výběr (mapy.cz offline s sebou), takže jsem málokdy šel stejnou cestou. Ty pláže jsou tam vážně mělké. Ta největší umí být tak od kolen po koule dobře 100 + metrů od břehu, takže i malé děcka jsou totálně v poho. Pláže jsou tam z několika stran, takže se dá i při větrném počasí najít nějaká krytá, pokud je to třeba. Hafo hřišť, venkovní posilka u pláže. Moc pěkné historické město Rab pár minut autem.

20210716_063350_HDR.thumb.jpg.b245a3e63a026ea2204f5470a45dfa0d.jpg

20210716_063805_HDR.thumb.jpg.963b4b136752470a7c98c30604a67a55.jpg

20210719_065608_HDR.thumb.jpg.dfaf6ad503feb0d8afd1b9b735031ff5.jpg

20210719_073740_HDR.thumb.jpg.6094a8c06aed108c51f90a382bac998f.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kluci diky za napady a podněty...Pakoštane a Biograd...beru v potaz a vlastne je mám už v hledáčku. Lopar se mi libi - ale možná v budoucnu - ten trajekt na Rab by o par hodin natáhl cestu, letos chci cestu kvuli deckám co nejrychlejší a nejkratší. Valamar vypadá luxusně a tuším že mimo náš budget

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 43 minutami, efreeti napsal:

Kluci diky za napady a podněty...Pakoštane a Biograd...beru v potaz a vlastne je mám už v hledáčku. Lopar se mi libi - ale možná v budoucnu - ten trajekt na Rab by o par hodin natáhl cestu, letos chci cestu kvuli deckám co nejrychlejší a nejkratší. Valamar vypadá luxusně a tuším že mimo náš budget

Čistě pro info, trajekt jede ze Stinice cca 20 minut. Časově je cesta i s případným čekáním na trajekt +- 10 minut ve srovnání s Biogradem. My jsme se na Rab dostali teprve letos a jenom lituju, že jsme to nestihli dřív, protože čím menší děti jsou, tím vhodnější to pro ně je.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, efreeti napsal:

Kluci diky za napady a podněty...Pakoštane a Biograd...beru v potaz a vlastne je mám už v hledáčku. Lopar se mi libi - ale možná v budoucnu - ten trajekt na Rab by o par hodin natáhl cestu, letos chci cestu kvuli deckám co nejrychlejší a nejkratší. Valamar vypadá luxusně a tuším že mimo náš budget

Zkus ještě napsat Afrimu, tuším, že cca před třemi lety řešil podobnou věc. 

Jinak, až budeš mít děti starší, napiš, doporučím ti něco na jihu :-).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 13 hodinami, efreeti napsal:

Až budou starší tak budu zas sám jezdit tam kam chci já :) :) 

Jasný 🤣🤣🤣, myslím cca 9 a 12. Dál už to bylo trápení i u nás ( měl jsem s nima dohodu, že budou vyletovat dle meho výběru do doby, než součet jejich věku nebude vyšší, než můj věk a vydrželo nám to poměrně dlouho 🤣). 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Už jsem to psal vedle, koupit si EMC krabičku do Chorvatska?

cca 140e a je tam 350 kun, což je cca 50e tak sakra nevím.

Přišlo by mi to až domů a nemusím řešit nákup někde po cestě.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...