Přejít na obsah

Pery Watch Co.


Pindi

Doporučené příspěvky

toto sa podarilo najst s pomocou google:

 

Pery Watch Company established by Moise Dreyfuss in Péry at Biel, Switzerland in 1865, continued watch making in the 20th century and employed such other brands as Sigma and Rotary. Sigma is still a living brand name of the company.

 

pokus o preklad:

 

Firma Pery Watch Co. bola zalozena Moise Dreyfuss-om v Pery v Biel-i vo Svajciarksku v roku 1865, vo vyrobe hodiniek pokracovala aj v 20. storoci a zahrnala aj ine znacky ako napriklad Sigma a Rotary. Sigma je stale zivou znackou firmy.

 

za pravdivost informacii nerucim :whistle:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Děkuji :-) Já jsem u místního hodináře jen zjistila, že mají punc a jsou ze stříbra. Jsou funkční a jestli to pomůže, tak se seřizují pomoci korunky a stlačením malého čuplíku pod korunkou. Zkusím je donést na vyčištění a seřízení do hodinářství v Ostravě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Takže hodinky jsou vyčištěny a seřízeny. Přesnost je zatím relativně dobrá + 1 minuta za den na jedno natáhnutí. S datací mi nakonec pomohl švagr, který je odhaduje na 20. léta. Na ruce vypadají velice dobře, takže je teď i často nosím :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jen ten tah mi tam připadá jak pěst na oko.Nechat udělat pěkný kožený řemen na původní uchycení a pak ho rozšířit a určitě by to vypadalo lépe. :smile_anim:Jaký je průměr těch hodinek?

Upraveno uživatelem bohus76
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jen ten tah mi tam připadá jak pěst na oko.Nechat udělat pěkný kožený řemen na původní uchycení a pak ho rozšířit a určitě by to vypadalo lépe. :smile_anim:Jaký je průměr těch hodinek?

 

Ten tah je tam nejspíše původní, takže se mi jej moc měnit nechce, navíc je taky ze stříbra. Ale nápad je to zajímavý :-). Průměr je cca 26-28 mm. Ciferník je porcelánový. Na ruce to vypadá vcelku dobře:-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já si naopak myslím, že s tímhle stříbrným tahem je to tak akorát a má to ten správný vintage vzhled. Kožený řemínek si tam moc představit neumím.

A ciferník není porcelánový, je plechový a smaltovaný.

 

Děkuji za info, švagr se právě domníval, že je to porcelán nebo jsem jeho mail špatně přeložila :-).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...