Přejít na obsah

Kvalita za rozumnou cenu - prosim poradit


Baldic

Doporučené příspěvky

Vazeni, diky za venovani vaseho casu. Rad bych poprosil zkusenejsi o radu. Rad bych si koupil nove hodinky s nasledujicimi parametry:

 

1) cena pokud mozno kolem 15 000 Kc (20 000 bych jeste povazoval za hranici rozumneho rozptylu)

2) aby mi dlouho vydrzely (pokud mozno kvalitni firma, u ktere mohu doufat, ze hodinky vydrzi)

3) z nejakeho duvodu bych dal prednost mechanickym (zda se mi, zecim min zasahu dovnitr hodinek - vymenovani baterky apd - tim vetsi sance, ze se jim neco stane

4) jsem chlap jak hora, takze preferuju vetsi hodinky (asi od 42 mm nahoru)

5) safirove sklicko (prosim o radu zkusenych - je mineralni sklicko vyznamne horsi nez safirove?)

6) pokud mozno bez zbyteckych udelatek (chronograf, dny v tydnu, ...) - osobne tomu rikam kurvitka

7) kovovy pasek

8) vodotesne (100 m)

9) rad bych, aby vydrzely jizdu na horskem kole po polnich cestach (zadny extra zahul, zadny profesionalni sport, zadne krpaly ale z casu na cas si na kole vyjedu)

 

Osobne jsem stravil poslednich nekolik dnu ctenim ruznych for a vubec na internetu a filtrovanim jsem si nasel nasledujici typy. Ocenil bych vas komentar (ci vase navrhy na jine hodinky)

 

A) Archimede outdoor - # UA8235B-A2.1 (ty vpravo)

http://www.archimede-uhren.de/US/Outdoor.htm

 

B) Vostok - N1 Rocket - NH25A/2255147B U techto me mrzi, ze nemaji safirove sklicko.

http://www.ruskychronograf.sk/produkt-detail/49/

 

C) Orient - Classic automatic - DJ02002B Jsou mensi, nez bych si predstavoval a maji kurvitko :-)

http://www.orient-watch.com/products/category/item/?category_id=97

 

D) Hamilton - Auto 44 mm

http://www.hamiltonwatch.com/en/gents/khaki/aviation/auto-44mm/H70625133

 

Predem dekuji vsem, kteri prispeji komentarem ci radou!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vitej na foru.co treba Traser www.chronoshop.cz/traser-professional/traser-p-6600-automatic-pro ?dobry strojek,safir,44 mm,odolne.jen mozna moc sportovni,nevim.pripadne mrkni po jinych Teaserech,vetsina zdejsich je velmi spokojena.

 

 

nebo www.chronoshop.cz/steinhart-potapecske/steinhart-ocean-two .podle me velmi vyvedene i vzhledove.

 

nebo treba www.chronoshop.cz/combat-sub-automatic-specials/glycine-combat-sub-2-tone-blue

 

mrkni na chronoshop.cz ,myslim ze si vyberes a spolehlivost a servis celkovy obchodu je super.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, tady jsou nějaké hodinky od Steinhart, které odpovídají tvým požadavkům.

 

http://www.chronoshop.cz/steinhart-potapecske/steinhart-ocean-vintage-gmt

 

http://www.chronoshop.cz/steinhart-potapecske/steinhart-ocean-two

 

Ty druhý Steiny jsou na koženém pásku, ale za zbylé 3 tisíce si můžeš origo kovový tah dokoupit. Posted Image

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,

a co Laco Marine?

Průměr 44 mm, výška 12 mm, dvojité klenuté, antireflexní safírové sklíčko, zadní stěna hodinek ze safírového skla, voděodolnost 5 ATM

Švýcarský hodinový strojek ETA 6497.1 (ruční natahování), černý ciferník se svítícími indexy. Mají je ve třech barevných variantách. Jsou za 690 euro naživo vypadají ještě líp než na fotce. Hm?

post-11890-092055200 1343077792.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hned na začátek upozorňuji, že tu nechci rozdmýchávat věčnou diskusi jestli quartz nebo mechanika!

 

Ideální hodinky na nošení řeším už cca dva roky, i když jsem po celou dobu majitelem Tag Heuer Carrera calibre 16.

 

Cca měsíc zpět jsem si koupil Tag Heuer Formula 1 grand date (velikost 44mm) na ocelovém tahu (široký, masivní nastavitelný), 200m WR a jsem maximálně spokojen, nosím je prakticky neustále a se slevou jsem je měl za nějakých 15.500,- Kč

 

Co od hodinek očekávám:

1) musí se mi líbit :-)

2) přesnost - v tom se mechaniky a quartz prostě srovnat nedají. Jsem detailista a i 5s/den u mých carrer mě neskutečně vytáčelo :-) Ono když si to člověk spočítá, tak za 12 dní je to minuta, za měsíc přes dvě. U tebou jmenovaných hodinek počítek tak s 20s/den (kamarád má N1 a dělají mu 25s/den)

3) odolnost - opět nesrovnatelné. Mechaniky jsou obecně mnohem náchylnější k otřesům, což je vzhledem k množství kmitajících a pohybujících se hejblátek logické. A ta polňačka na horském kole s nima sakra zatřepe....

4) chci, aby mi hodinky sloužily, ne abych sloužil já jim - dva dny si automaty nevezmu, ony se zastaví a já je musím štelovat. A kupovat jim winder...no, nic pro mě.

 

Toď můj pohled na věc, se kterým nebude jistě každý souhlasit, ale názor si udělej sám :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, pokud Tě tak přitahují ty Vostoky, tak zkus zjistit (třeba tu na foru), jestli není možné přehodit ten minerál za safír - já jsem to samé provedl na svých Seiko a naprostá spokojenost

 

...a jak tady r.obot zmiňoval, mechaniky a horské kolo bych vůbec nespojoval...nejen, že je dorasuješ, ale jestli máš tachometr, tak je to zbytečné...čas budeš vědět a ještě můžeš doopálit bílý pruh na zápěstí :)

 

edit: pravopys

Upraveno uživatelem Ondoni
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...a jak tady r.obot zmiňoval, mechaniky a horské kolo bych vůbec nespojoval...nejen, že je dorasuješ, ale jestli máš tachometr, tak je to zbytečné...čas budeš vědět a ještě můžeš doopálit bílý pruh na zápěstí :)

 

 

Ja se na to kolo zas tak casto nedostanu. Trochu moc pracovne vytizeny, jako vetsina lidi dnes. Co si budeme povidat. Dostal jsem chut na nove hodinky a rozmlsane se rozhlizim. Asi to dopadne tak, ze na to kolo budu bez hodinek a spokojim se s mobilem. V tom Traseru jsem nasel docela prijatelne spojeni relativne spolecensky vypadajicich hodinek a zaroven takovych, ktere bych se nebal vzit na turu.

 

r.obot:

vsechno, co jsi vyjmenoval naprosto plne chapu. Jen jsem se zasekl, na tom, ze bych chtel mechanicke hodinky. Proste... Nevysvetlim to no :-)

Upraveno uživatelem Baldic
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

btw...ty Trasery tu určitě pár lidí má, já vím minimálně o členovi Quido Morava.... tady do toho parádního vlákna před časem začal přihazovat nějaké fotky, takže jestli jsi na něj ještě nenarazil, tak je můžeš omrknout trochu pod jiným úhlem pohledu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

r.obot:

vsechno, co jsi vyjmenoval naprosto plne chapu. Jen jsem se zasekl, na tom, ze bych chtel mechanicke hodinky. Proste... Nevysvetlim to no :-)

 

Jasné, pokud je to srdcovka, není co řešit :-)

 

Za mě bych teda z tvého výběru volil Vostoky. Na obrázku to tak nevynikne, ale na ruce jsou opravdu parádní, určitě to chce vyzkoušet.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...