Přejít na obsah

ČAJ


Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 471
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Našel jsem tu vzorek třicetiletého tmavého pu erhu, tak ho do degustace přiřadím také, ať hosté ochutnají i něco fakt starého :)

Degustaci klidně udělám i pro dva přihlášené, pokud by chtěl přijít kdokoli další, budu moc rád, jen prosím o potvrzení zde :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přátelé,

byl by zájem o degustaci (jako minule pár lidí, žádné formální schéma, spíš pohoda, dobrý čaj a trochu povídání) někdy v příštím týdnu? Třeba pondělí, nebo středa? Mohli bychom ochutnat třeba nějakou oblast podrobně (třeba tchajwanské oolongy nebo čaje z Wu Yi - tyto dvě skupiny minule zaujaly nejvíce)...

A druhá otázka - psal mi kamarád ze států, že dopadl jako já a po hodně drsném rozvodu rozprodává svůj archiv pu erhů. Pokud tu je někdo, kdo tyto čaje rád, nebo někdo, kdo by mi třeba mohl a chtěl krátkodobě pomoci zafinancovat nákup těch čajů a rozprodej, je to nabídka, jakou jsem roky neviděl... Zejména kvůli cenám, které jsou na úrovni cca roku 2003-2005 (tedy na cca 1/4-1/3 aktuálních cen)...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po roku...

Přátelé,

napadlo mne (byv inspirován Bertovými kávovými workshopy), zda by tu mezi milovníky dobré kávy, dobrého jídla a vůbec všeho hezkého a dobrého nebyl zájem o takový několikadílný cyklus základního seznámení se se světem čaje. Říkal jsem si, že bych to pojal jako takové čajové večery vždy věnované nějaké skupině čajů nebo tématu, celkem tak třeba 6 večerů jednou za 14 dnů - třeba pondělky (úterky, čtvrtky)? Jeden večer bych věnoval bílým čajům, jeden červeným (třeba se zaměřením na čaje vhodné k dýmce či doutníku), dva oolongům a jeden pu erhům, první večer bych věnoval krátce vodě a nádobí a základnímu vhledu do světa čaje. Bylo by to pro malou skupinku (ideálně 4 účastníci), čaje, vodu, vybavení a přípravu čaje samozřejmě zajistím, bylo by to v naší nové kanceláři a vzorkovně ve Veletržní ulici 46.

Cena by byla tak na pokrytí nákladů plus něco málo navíc, čaje by byly zásadně z nejvyšší kategorie, jednotlivé večer tak dvě hodinky (ono se to stejně vždy protáhne).

Chronomag byl takový ostrůvek, kam jsem se vždy vracel, když mi bylo hodně ouvej, rád bych tomu ostrůvku také něčím přispěl. Tak pokud tento nápad někeho zaujal, klidně se ptejte, dejte vědět atd...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Setkání s cajovym guru?! Ano!!! 2osoby

 

Čajový guru nebude, teda pokud se nějaký nepřilásí :)

Tak mi prosím dejte vědět, který den by Vám to nejlépe vyhovovalo (pro mne ideálně pondělí, úterý nebo čtvrtky), čas také poladíme.

6 večerů jednou za 14 dnů Vám vyhovuje?

Každopádně děkuji za zájem a budu se moc těšit :)

A doufám, že se ještě někdo přidá. Myslím, že to bude stát za to :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdenku nejaky typ na Tamaru? Ta co mi chutnala je uz pryc a ten zbytek neni uplne muj vkus. Treba ta od milcu mi nejede vubec. Obecne ted beru hodne caju z teamountain, jsou celkem fajn.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vojta1: bohužel s japonským čajem Ti pomoci neumím, jednak ho vůbec nepiju (nebaví mne, čínské čaje mi přijdou mnohem barevnejsi a rozmanitejsi), jednak mu vůbec nerozumím (u Číny umím alespoň trochu důvěryhodně předstírat nějakou znalost, ale u Japonska fakt ne). Nechceš se zastavit a ochutnat něco, co mne naopak baví? Třeba archivní čaje (at uz bílé, oolongy nebo puerhy)? Mám neodbytný pocit, že by Tě to nakonec bavilo daleko víc než zelený čaj, který Japonci obslehli beztak v Číně :-)

 

Odesláno z mého BBB100-2 pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A vůbec Vás nemám rád,také bych si dal dobrý šálek s čajovým guru a zatím si můžu tak slintat do klávesnice :-)  Čaj od Zdenka mám ,ale ta společnost........,no zkrátka jste mě nasrali,páč to mám 300 +  :-) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vojta1: bohužel s japonským čajem Ti pomoci neumím, jednak ho vůbec nepiju (nebaví mne, čínské čaje mi přijdou mnohem barevnejsi a rozmanitejsi), jednak mu vůbec nerozumím (u Číny umím alespoň trochu důvěryhodně předstírat nějakou znalost, ale u Japonska fakt ne). Nechceš se zastavit a ochutnat něco, co mne naopak baví? Třeba archivní čaje (at uz bílé, oolongy nebo puerhy)? Mám neodbytný pocit, že by Tě to nakonec bavilo daleko víc než zelený čaj, který Japonci obslehli beztak v Číně :-)

 

Odesláno z mého BBB100-2 pomocí Tapatalk

No já nějaké Puerhy napité mám. A není to úplně můj šálek kávy (čaje) - mám je rád, ale zelený je pro mě víc. Japonce piju už dlouhé roky, nicméně oolongy jedu hodně, krom těch mléčných, ty mě moc nebaví. A miluju Darjeeling :) 

 

A mimochodem to jsi první, co jede v čajích a toto říká, minimálně tedy co znám :) 

Ochutnávku dám samozřejmě rád, akorát toto úterý to určitě nedám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No já nějaké Puerhy napité mám. A není to úplně můj šálek kávy (čaje) - mám je rád, ale zelený je pro mě víc. Japonce piju už dlouhé roky, nicméně oolongy jedu hodně, krom těch mléčných, ty mě moc nebaví. A miluju Darjeeling :)

 

A mimochodem to jsi první, co jede v čajích a toto říká, minimálně tedy co znám :)

Ochutnávku dám samozřejmě rád, akorát toto úterý to určitě nedám.

 

Klidně se zastav jak se Ti to bude hodit (je lepší se domluvit, ale klidně přijď jen tak) - adresa je Veletržní 46 (třetí dům od Letenského náměstí mezi cestovkou a bistrem Noodle Time), jsem tam v liché týdny v pondělí, úterý a čtvrtek od 12 do 19, v sudé týdny pondělí, úterý, čtvrtek, pátek, sobota od 12 do 19.

 

Ochutnáš, popovídáme, uvidíš. Ale jsem si poměrně jistý, že najdem oolongy a obecně čaje, které Tě minimálně alespoň překvapí :)

Upraveno uživatelem zdenek.prachar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...