Přejít na obsah

Averzia proti nejakej znacke?


ivan_989

Doporučené příspěvky

Z hlavy model nedám, ale až budu u rodičů, kde je tento skvost uložen k věčnému spánku, dostatečně daleko ode mě na to, abych na něj nenarážel každý den, tak se kouknu a postnu to sem. Hrubý popis je následující - pouzdro i tah komplet ve vysokym lesku, tah navíc takový ten řetízkáč á la Breitling, bílý cif s římskými číslicemi, ke kterým trpím iracionální a nevysvětlitelnou nenávistí. Celkově se mi ty hodinky zdají nanejvýš cirkusácký, s trochou důstojnosti by je snadl mohl nosit jenom někdo kolem padesátky. Já je bohužel dostal jako teenager, kdy jsem si svoje hodinky představoval docela jinak, na čemž se ostatně nic nezměnilo ani mnoho let poté. Dneska už bych za ně stejně nejspíš žádnou zajímavou částku nedostal, jednak je to starej a veskrze nezajímavej model, a navíc mi přijde, že ta značka neletí zdaleka tolik jako v devadesátkách (v tomhle se ale můžu plést, asi nepřekvapím, když napíšu, že ML nijak podrobně nesleduju).

Jasně, až budeš moct, tak to sem dej. Jsem zvědavý po tom, jak jsi je popsal:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Za mě Rolex, Breitling, Rado a Maurice Lacroix. V prvních třech případech jsou za tím moje jenom pomalu a těžko odbouráváný asociace s prototypem majitele hodinek příslušný značky, zatímco odpor k Maurice Lacroix je motivován ryze osobními důvody - kdysi jsem od nich dostal jedny hodinky, který mi opravdu extrémně nesedly, ale úcta k dárku mě je stále nenechává je prodat. A tak je jenom občas zkouknu v šuplíku, abych se přesvědčil, že jsou pořád nesnesitelně šeredný, a zanadával si na téma "jaký fantastický hodinky jsem já mohl za ty prachy mít".

 

U B chápu, že některé modely jsou hodně divočina, ale třa Transoceany jsou super. Rado má hodne osobitý design a člověku musí sednot. ML má pár hodně dobrých kousků, třeba modely DayDate, ale některé jsou řekněme zvláštní. Ale co máš proti RLX? Většinou jsou to celkem nenápadný hodinky s tradicí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Snow

Racionálně Panerai, Damasko, tímto se omlouvám zejména Hasňovi  :) a pochopitelně též Aldovi  :) , plus Steinhart.

 

Iracionálně nemám rád všechny japonské hodinky kromě Grand Seiko a ruské hodinky, dále připočtu současný PRIM.

 

O další "hodinky" se nezajímám a jako hodinky je nevnímám, tudíž k nim nemám žádný vztah. Vnímám je asi jako loňský sníh, který nebyl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U B chápu, že některé modely jsou hodně divočina, ale třa Transoceany jsou super. Rado má hodne osobitý design a člověku musí sednot. ML má pár hodně dobrých kousků, třeba modely DayDate, ale některé jsou řekněme zvláštní. Ale co máš proti RLX? Většinou jsou to celkem nenápadný hodinky s tradicí.

Nechtěl jsem to příliš rozmazávat, ale když se ptáš takhle napřímo - Rolexky mám prostě z 90. let zafixovaný jako zlatý hodinky na ruce zazobanýho západoněmeckýho dědka (nemyslim konkrétní osobu, ale obecně tehdejší vzor majitele hodinek značky, jak jsem je potkával mezi turisty v centru Prahy nebo na zahraničních dovolených - z Čechů tehdy Rolexky mělo možná tak 5 lidí a já nikoho z nich neznal). A tohohle gerontoidně-snobskýho odéru se nemůžu v souvislosti s Rolexkama pořád nějak zbavit, ačkoliv jsem od tý doby viděl xy normálních mladejch chlapů s roládama v nezlatym provedení, naposled třeba chlapíka z Chronomagu, od kterýho jsem kupoval nějaký hodinky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Racionálně Panerai, Damasko, tímto se omlouvám zejména Hasňovi :) a pochopitelně též Aldovi :)...

Nemusíš se vůbec omlouvat. Damasko je svéráz hodinkového lovu. A svéráz nikdy není pro každého. To je ovšem taky součást jejich kouzla.

Jinak já mám averzi k fejkům. A taky se nedokážu přenést přes Ocean 1 Steinharta. Hází to pro mě stín na celou značku.

Upraveno uživatelem Hasňa
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Není to přímo averze, ale vůbec se mi nelíbí, co produkují Hublot a Richard Mille. Vzhledem k jejich ceně mě ale vůbec netrápí, že bych si od nich nic nevybral, a jim zase naprosto nevadí můj nezájem. Takže je to vlastně úplně v pořádku. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Steinhart

 

Pobavila mě věta uvedená na Chronoshopu: "Jejich návrhářem je majitel a zakladatel firmy Günter Steinhart. Dříve inženýr-architekt, od roku 2001 vášnivý hodinář, vkládá do každého nového modelu kus svého srdce a duše."

 

To srdce a duši tam spíš vložili tvůrci obšlehnutých předloh...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nech to myslel akokolvek, je to prehnane tvrdenie ("vkládá do každého nového modelu kus svého srdce a duše"), sice niektore modely su fajn, ale niektore su homage jak svina.... Kopiruju mnohi, ale aspon "drzia hubu"

 

toto by sa dalo povedat ked tak o Jasonovi z Haliosu, ktory ma ozaj kazdy model originalny a tazko hladat nejaku spojitost s nejakym inym konkretnym modelom, je to jeden z mala tvorcov originalnych modelov....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...